Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Frissen mosott ruhák, fekete...

Frissen mosott ruhák, fekete olajos pöttyösek, mitől?

Figyelt kérdés
Fehér ruhákat mostam 70 fokon, sírva vettem ki a mosás végeztével. (elöltöltős) Csupa fekete pöttyösek, csíkok is vannak rajta. Néztem a dob belsejét, szemben az is fekete, mintha a lyukakból jött volna. Mi lehet ez? Segítsetek légyszíves. :(
2011. okt. 8. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

A fekete zsíros jellegű anyag gombalerakódás.30 deka trisóval legalább 70 fokon ki kell a gépet hosszú mosóprogrammal mosni.Lehet hogy egy mosás nem is elég.Utána 3dl hipoval 30 fokon kell mosatni.

Vegyész

2011. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy az elözö által javasolt hipo/trisó (vagy egyéb nem mosógépbe való szer) használata tönkretette egyik-másik tömítést, és az mállik szét.

Minden esetre sürgösen hivj szerelöt, mert ha tényleg a gumirészek mennek szét, akkor csak idö kérdése, hogy mikor árasztja el a géped a lakást.

2011. okt. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gombalerakódás nem a trisótól van!!!!Hanem a szervesanyag tartalmú öblítőktől amik tápanyagai a gombának!!Ha nem tusz valamit ne feltételezz!!!A gomba lúgban meg oxidálószerben nem tenyészik!!!

Vegyész

2011. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fekete pöttyök NEM gomba, hanem a szétesö gumitömités. A trisó illetve hipó az, ami a gumikat szétmarja.

Amiben viszont igazad van, az öblitök a mosógépeknek is ártanak, és a ruhákat is tönkreteszik, ezért is) jobb öblitö helyett ecetet használni.

Textilvegyész vagyok.

2011. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!