Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudom kitisztítani?...

Hogy tudom kitisztítani? Összefirkáltam véletlenül egyik világosabb táskám, golyóstollal, mivel tudom letisztítani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 21:21
 1/8 bánomisén ***** válasza:
Kapásból azt mondanám, hogy valami erősebb folttisztítóval, de ez attól is függ, hogy mennyire világos az a táska és milyen anyagból van.
2011. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szappannal meg kefével is kijön, csak sikáld :)
2011. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamikor régen a tejbe mártott és kicsavart ruhával dörzsöltük, ha nem is vitte ki teljesen, de jelentősen halványabb lett.
2011. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Brekicc válasza:
Csak és kizárólag Ecetes ollóval jön ki a folt!
2011. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A golyóstoll tintát a tömény alkohol könnyedén oldja.

Már régebben nekem is volt azzal gondom, belefolyott golyóstoll a zsebembe és vastagon bele száradt. Először halványra kijön, azután mindig újabb tiszta alkoholt és törlőt használva egészen ki lehet ezzel mosni.

Gyógyszertárba lehet kapni, de tömény pálinka is jó hozzá.

2011. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én is a tejről tudok, a többivel vigyázz, nehogy a színt is leoldja!
2011. okt. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tej egy kicsit "nagymamás" módszer.


Végül ha bele gondolunk, a tejben lévő zsiradék bele szívódik a tinta hasonló tulajdonságú hordozó anyagába, ezzel kicsit hígítja és utána mosószerrel talán eltávolítható.


Az olajjal is meg lehet próbálkozni ezen az alapon, de az ami tökéleten működik, az az etil alkohol. Még az izopropilt is próbáltam akkoriban de az alig oldotta.


Az eltil alkohol elég kíméletes is és hatékonyan oldja a golyóstoll tintát. Beszáradt vastag tintafoltot csak többszöri áztatással lehet kiszedni.


Vékony toll vonást kevés alkohol is halványítja és többszöri átdörzsöléssel kiveszi, nyoma nem marad és semmilyen ruhának nem árt. Nem kell félni tőle mint a körömlakk lemosóktól.


Pl a hajlakkban is van alkohol, azzal is be lehet fújni a tintát a ruhán és feloldódik. Utána vízzel esetleg mosószerrel ki kell öblíteni a lakkot.

2011. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Aceton?
2011. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!