Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Horgolt sapka elég meleg télire?

Horgolt sapka elég meleg télire?

Figyelt kérdés
Kislányomnak horgoltam de nem tudom elég meleg e lesz neki. Azt hiszem 2-es fonal Red heart baby és egyszerű horgolással van. nincs benne minta. Egyszer megtekerem a tűn átfűzőm a szemen de csak kettőt huzok át és mégegyszer hurkolok és akkor huzom át a kettőn. Nem tudom nevét de szép lett :) Ha nem elég meleg akkor az jó ha két szállal csinálom meg ugyan ezt? Csak mert sál is vn hozzá és kesztyűt is csinálok majd de nem szeretnék egy egész szettet újat
2011. okt. 23. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a fonalat,de ha bizonytalan vagy inkább dupla szállal csináld.Vagy ki is bélelheted a sapkát pl.polárral így már biztosan elég meleg lesz.A minta neve egyébként egyráhajtásos pálca.
2011. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor inkább megcsinálom két szállal így legalább két sapija lesz :)
2011. okt. 23. 14:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyráhajtásos pálcával bélelés nélkül akkor sem lesz meleg,ha vastag fonalból horgolod,és még nyúlni is fog használatkor.

Vagy sima pálcákkal horgold a sapkát,vagy ne a pálcák tetejébe szúrd a tűt a következő soroknál. Hanem az egyráhajtásos pálcákat vedd a tűre. Így egy v astag,keresztben "csíkos" mintát kapsz,és meleg is lesz. Igaz,hogy ehhez dupla mennyiségű fonal kell.

2011. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem a tetejébe szúrtam hanem a pálcák közé, de tény hogy lukcsos. Akkor ha két szállal ráhajtás nélkül csinálom elég meleg lesz?
2011. okt. 23. 18:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy igen.
2011. okt. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!