Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Előltöltős mosógépet hogyan...

Előltöltős mosógépet hogyan lehet "tisztítani"? Iszonyatosan büdös/dohos szaga van belül.

Figyelt kérdés

Hetente 3-4-szer mosok, a mosógép kb. 2 éves (Indesit). De sajnos jópárszor a gyerekek becsukják az ajtaját elől, ezáltal bebüdösödött a belseje. Ez másnál is előfordul? Mit lehet ellene tenni? Már próbálkoztam üresen 100 C-os mosással ecetes vízzel, de csak 1 hétig használt... tanácstalan vagyok... Légyszi segítsetek!

Köszi!


2012. febr. 3. 14:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valami hosszabb mosást adjál neki, a mienken az 1. volt előmosásos, vedd le a hőfokot 30-ra, és adjál neki ecetet, meg sót gazdagon, utána egy öblítés. Ajtó helyett az is több a semminél, ha a mosószertartó fiókot nyitva hagyod.
2012. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Próbálj egy hasonló üres mosást, de most hypoval vagy hasonló, lúgos fertőtlenítővel. (Csak tipp.)
2012. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom használsz-e öblítőt, de az a régi gépemben penészedést okozott. Azóta azt kidobtuk.


Talán megoldja:

Ecetes főzőmosással mosd át újra-újra, utána csak sima mosószert használj.

A gyerekekkel pedig meg kell beszélni, ne csukják be.

2012. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Én vegyész vagyok nem tudom ki találta ki az ecetet de az csak ruhaöblítésre jó.A gomba zsíros jellegű 20 dkg trisóval kell egy 90 fokos hosszú mosást csinálni és utána 2dl hipóval egy 30-40 fokost.
2012. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Sima klasszikus sötétszürke flakonos hipóval csinálj egy 90 fokos mosást, az jól kipucolja.
2012. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

"hipóval csinálj egy 90 fokos mosást"


Pont az hiányzik a tömítőgyűrűnek!

2012. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz.
2012. febr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Az enyém is penészes volt.Férjem kitakarította a mosószertartályát,és a gumigyűrűket felül(az enyém felültöltős),utána 90 fokon átmostam 1 üveg ecettel.Most penészesebb szagú,mint valaha volt,pedig a füdőben hűvös van,mégis érezni rajta a szagot,hát még majd nyáron.!Úgyhogy én már nem tudom mi tévő legyek,szerintem csinálni fogok egy 90 fokosat 1 üveg hipóval is,ezt kellett volna legelőször is.Ez az ecet mánia egy nagy marhaság...
2012. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
12%

"Én vegyész vagyok nem tudom ki találta ki az ecetet de az csak ruhaöblítésre jó.A gomba zsíros jellegű 20 dkg trisóval kell egy 90 fokos hosszú mosást csinálni és utána 2dl hipóval egy 30-40 fokost."


Gratulálok a diplomádhoz, de akkor magyarázd meg, hogy miért az ecet a legjobb zsíroldó?

2012. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Az ecet egyáltalán nem zsíroldó.Próbáltál már sima ecetes vízben mosogatni?Egy cseppnyi zsírt sem old le.Az ecet enyhe vízkőoldó,semmi több.
2012. febr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!