Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Előltöltős mosógépet hogyan...

Előltöltős mosógépet hogyan lehet "tisztítani"? Iszonyatosan büdös/dohos szaga van belül.

Figyelt kérdés

Hetente 3-4-szer mosok, a mosógép kb. 2 éves (Indesit). De sajnos jópárszor a gyerekek becsukják az ajtaját elől, ezáltal bebüdösödött a belseje. Ez másnál is előfordul? Mit lehet ellene tenni? Már próbálkoztam üresen 100 C-os mosással ecetes vízzel, de csak 1 hétig használt... tanácstalan vagyok... Légyszi segítsetek!

Köszi!


2012. febr. 3. 14:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Még az átkosban dolgoztam közértben "melegpultnál" -hurka, kolbász- az üveglapot vastagon befröcskölte estére e zsír, ecettel meglocsoltuk, selyempapírral áttöröltük, és lás csodát: tiszta lett. /sima selyempapír csak elkente/.
2012. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Na, nehogy összevesszetek! Nem is számítottam rá, hogy ennyi válasz érkezik.

A kislányom még csak 1,5 éves, így én próbálom neki megmagyarázni,hogy nem szabad becsukni az ajtaját, de egyelőre még nem járok túl nagy sikerrel.

Öblítőt csak a felnőtt ruháknál használok, a gyerekruháknál nem.

Trisót is használok szinte minden 2. mosásnál...

Szóval akkor az itt felsorolt dolgokból marad a hipó... Vagy valakinek egyéb más ötlete????


Még egyszer köszi az eddigi válaszokat! :-)

2012. febr. 6. 09:53
 13/20 A kérdező kommentje:
Ja, és a mosószertartó is havonta van tisztítva... de a "bűz" a dobrészből jön... :-(
2012. febr. 6. 09:55
 14/20 anonim ***** válasza:

Jól mondja a vegyész, trisós mosást kell elindítani a legmagasabb fokozaton.

Ez az erősen lúgos kémhatású anyag elroncsolja a baktériumok és gombák sejtfalait és elpusztítja azokat.

Természetesen meg kell akadályozni az újra-elszaporodásukat azzal, hogy a nedves környezetet nem biztosítjuk - azaz nyitott ajtóval hagyjuk kiszáradni belülről a mosógépet.


Teljesen felesleges hypoval vagy klórtartalmú szerrel utómunkálatokat végezni, mert amelyik baci vagy gomba a trisós forró fürdőt túléli, az megérdemli, hogy tovább tenyésszen.

Amúgy mikrobiológus vagyok.

És bár az otthoni fertőtlenítésben hypo (nátrium-hypoklorid) párti vagyok, a mosógépbe mégsem ajánlom belerakni, mert a finom gumigéderek idő előtti öregedését és ridegedését okozza. Akkor már inkább mosogatógépbe való, aktív oxigént (hidrogén-peroxidot) tartalmazó mosogatószert ajánlanék helyette, a gumira kevésbé veszélyes, mint a klórtartalmú szerek.

2012. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"aktív oxigént (hidrogén-peroxidot) tartalmazó mosogatószert"


Az igaz hogy a peroxid kímélőbb! Lehet venni nátriumperkarbonátot, ami szóda és 3 molekula Hidrogénperoxid egykristályban.De ezt 40 fokon kell használni mert nascensz oxigén szabadul fel és a gáz a forró oldatból hamar megszökik.

Vegyész

2012. febr. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Gratulálok a diplomádhoz, de akkor magyarázd meg, hogy miért az ecet a legjobb zsíroldó?"


Tudod az a vicc hogy ezt háztartásban egyszerű kísérlettel bizonyítani lehet, mert van trisó étolaj(zsír)20%-os ecet.

Vegyész

2012. febr. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

És ahhoz nem kell diploma középiskolai anyag hogy a lúgok oldják roncsolják a fehérjéket, míg a savak kicsapják(megkeményítik).

Vegyész

2012. febr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Még az átkosban dolgoztam közértben "melegpultnál" -hurka, kolbász- az üveglapot vastagon befröcskölte estére e zsír, ecettel meglocsoltuk, selyempapírral áttöröltük, és lás csodát: tiszta lett. /sima selyempapír csak elkente/.


Erre esetleg reagálnál, mert gondosan átlépted, pedig ez tény.

2012. febr. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Egy flakon sósav mindent elintéz. Bacilusokat, szagokat, zsiros lerakódásokat, mosógépet :/
2013. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Kétszer is meghibásodott a mosógépünk 90°C -on történő ecetes mosás után, a gép utána nem centrifugált. Indítottunk rá még vagy 5 sima mosást, de semmi.

Aztán raktunk bele egy a Lidl-ben kapható mosógép tisztító folyadékot (250 Ft/flakon) és a gép újra életre kelt, valószínűleg csak valami érzékelő hülyült meg/koszolódott be az 90°C-os ecetes mosástól, amit utána a Lidl-s lötty helyretett.


Minden mosáshoz használunk trisót, az adagoló + ajtó pedig mindig nyitva vannak ettől függetlenül is bebüdösödik a gép pár hónap után.

2019. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!