Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépeknél van egy minimum...

A mosógépeknél van egy minimum mennyiség a ruháknál, amit el kell érni? Tehát nem moshatok ki mosógépben mondjuk két nadrágot és három pólót, mert az kevés?

Figyelt kérdés
Vagy tudtok esetleg valami háztartással kapcsolatos oldalt, ahol leírják az ilyen kezdőknek mint én vagyok, hogy mit hogy csináljak?
2012. febr. 6. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Kimoshatsz, csak hülyeség. Ugyan annyi vizet és áramot fogyaszt, mintha 10 nadrágot és 10 pólót mosnál ki. Ilyen kis adagot, ha sürgős, moss ki kézzel, ha nem, akkor várd meg a többit.
2012. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kimoshatod,nincs minimum mennyiség.

Az csak egyszerűen energiapazarlás.

Ha van a gépeden féltöltet program akkor használd azt.


A kevés ruha hátránya még az is, hogy jobban szétveri a ruhákat a gép mosás közben, ezért azok hamarabb tönkremennek.


Próbáld meg maximális mosási tömeget bepakolni a gépbe.


Üdv.

2012. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Van olyan, hogy félmosás. Ez az én gépemen az indító gomb mellett van.


De szerintem ez még annak is kevés. De esetleg nézz még szét a lakásban, én ilyenkor azért össze szoktam tudni szedni ezt-azt mellé. Pl. függöny, ágyneműhuzat, itt ott maradt holmik (pulcsi stb.), kabát...


Olvasd el a géped használati útmutatóját. Az a legjobb. Ha nincs meg, akkor neten keress rá a géped típusára, hátha fent van valahol.

2012. febr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. febr. 6. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
egyéb gyakorlati haszna is van ha többet teszel bele, mert akkor kevésbé rázkódik a mosógép. A kevés ruha egy oldalra csoportosul a dobban, ezért kevésbé egyenletes a tömegeloszlás centrifugáláskor, mint sok esetén.
2012. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az újabb gépek súlyautomatikásak, tehát amennyi ruhát beteszel, ahhoz szükséges vízmennyiséget használ. áramot viszont ugyanannyit, szóval szerintem gyakran ne csinálj ilyen kétpólós mosást. ha mondjuk tényleg nem találsz semmi moshatót a lakásban, de mindenképp ki kell mosni pár cuccot, akkor néha belefér, gyakran csinálni ilyemsit pazarlás.


ha keveset mosol, akkor vegyél olyan mosógépet, aminek 3.5-4kg-s a töltési maximuma, így tudsz spórolni.

2012. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen kevés ruhával moshatsz, csak nagyon pazarló, ha így használod.
2012. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mi mosógépünk nem centrifugáz túl kevés ruhával, mert nem tudja egyenletesen elosztani.

Persze igaz, hogy nem is érdemes, mi is csak kétszer mostunk így, szükséghelyzetben. De a centrifugáláskor be kellett tenni mellé valamit, hogy elinduljon.

2012. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Simán kimoshatsz pár adagot is. Nekem vannak olyan programok a gépen, aminél van max ruhatöltet is, pl kényes textileknél, vagy 1 órás gyorsmosáson. De pl egy darab alsóbadrággal nem érdemes elindítani a gépet, mert az túl kis darab lenne, ami magába kering a nagy dobban, és a mosóhatás az elvileg attól (is) lenne, hogy a ruhák egymáson elforognak, dörzsölik egymást. Egy nagy törölköző, vagy pléd az egyedül is mehet, mert nagyobb darab, így forgás közben mintegy tisztára dörzsöli magát.
2023. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!