Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag sarokkádam lesz még...

Műanyag sarokkádam lesz még valaha fehér fényes? Vigasztaljatok lécci.

Figyelt kérdés
Ki volt adva lakásunk egy évre. Most készülünk haza. Négy éves a kádam, hófehéren és ragyogva hagytam ott. Most viszont matt gondolom vízköves és sárgás. Ritkán használták és ritkán takarították. :-/ lesz ez még fehér, ragyogó, vagy kidobhatjuk? Tapasztalatok?

2012. máj. 16. 20:09
 1/8 anonim válasza:
15%
Domesztosszal vagy sósavval kimosod a kádat, rajta hagyod vagy 1,5- 2 órán keresztül, aztán lemosod, ha nem történt semmi, éjszakára megint megcsinálod ezt a műveletet és reggel mosod ki. Remélem beválik, jah és kefével tisztítsd meg. Sok sikert!
2012. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki ne próbáld, amit az előttem szóló mondott. Semmi savas módszert, és súrolást ne használj. Próbáld inkább ecetes szódabikarbónával, vagy a DM-ben kapható Badreininger-t használni.
2012. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne savas szerrel tisztítani a műanyagot a vízkőtől?

Nem kimondottan bolti tisztító szer, de ez legalább azonnali hatást ér el. Avesta nevű felületkezelő anyag, hegesztési varratokat kezelnek vele, de mellékesen (ha nem a szememmel látom nem hiszem el!!!) a mosdóról a vízkövet ecsettel való felkenés után azonnal eltávolítja!


Mintha fehér festékes ecsettel festenél, rögtön lejön a vízkő és bármi egyéb.

2012. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kibicnek semmi sem drága, én nem öntetnék a kérdezővel ilyen agresszív szereket a kádjába. Elmégy egy egyszerű boltba kérdező és veszel direkt ilyesmihez való tisztítószert, ahogy a második írta, a flakonokon rajta is van, hogy mihez szabad használni.


Én többnyire frosch dolgokat használok, nekem nagyon okádék volt a kádam, de az ecetese lehozta a ronda sárgás lerakódást, az előző lakó után, amúgy meg a sima "cif"-szerű froscht szoktam használni mosogató szivaccsal, és mindig szép tiszta a kád.

2012. máj. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én citromsavat használok az érzékenyebb felületek vízkő mentesítésére.
2012. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Savasat nem merek, de ha kitakarítottam leírom, hogy mivel sikerült!
2012. máj. 21. 22:04
 7/8 Pötyös Panni válasza:
A legegyszerűbb vízkőoldó csodákra képes.1 literes kiszerelésű fehér flakon kék kupak sparban vagy rossmannban kapható 3-400 ft között.
2012. jún. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nehogy áztasd rajta órákat !!!!! szétmarja az egészet


csak annyit max. amennyi kell.

inkább többször

2012. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!