Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek a kutyaszőr ellen?...

Mit tegyek a kutyaszőr ellen? Nagyon sok van belőle.

Figyelt kérdés
Panelban lakunk és van egy huskynk.Nagyon tiszta kutya és én is ngyon sokat takarítok.De szegénynek melege van és nagyon hullik a szőre.Hogyan tudnám mérsékelni a kutyszőrt a lakásban?Gyakori porszivozás sem sokat segít és a ruhákon is tiszta, mosott kutyaszőrt hordunk.:)Lehet, hogy nem sokára jön a baba és addig nem biztos, hogy el tudunk kertesbe költözni,de a kutya marad.Segítsetek, mit tehetek.Köszi a válaszokat.
2008. máj. 1. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerosomnek ausztral juhasz kutyusa van az is allandoan vedlik...en eluntam egyszer es kivittem es kifesultem a kutya szoret visszafele (nem tepve!!!).

Nem mondom, hogy nem volt szor itt-ott, de kapasbol kontroll ala kerult a dolog. Lakhatova valt a lakasuk...

Hetente egyszer v. ketszer fesuld at. Vigyel magaddal zacskot is hogy ne fujja mindenfele a szort a szel.

2008. máj. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem samoyedjeim vannak. Bár kertes házban lakunk és sokat vannak kinn, bizony itt a házban is van szőr. A szőnyeg tisztántartását én nagyon egyszerűen oldottam meg: felszedtem a szőnyeget :-)). Csak az öcsém szobájában van, ahová a kutyák (szám szerint öten) nem mehetnek be. Több szánhúzós ismerősömtől hallottam, hogy állítólag létezik több tipusban is porszívó, amihez lehet un. pet-fejet kapni, ami kifejeztetten állatszőr takarításhoz terveztek. Ruhákat mindíg kifordítva mosok, de egyes darabokat így is le kell kefélni kivül, belül. Az évi két vedlés közül mindíg ez a tavaszi a nagyobb, a folyamatot úgy tudod segíteni, ha fém fésűvel alaposan átfésülöd. Szinte biztos, hogy egyszerre nem fogod tudni kiszedni az összes elhalt szőrt. A baba miatt ne aggódj, a kutyával nem lesz gond, ha rendesen oltott, féreghajtott, és gondolom az. Én biztosan megmutatnám felügyelet mellett a hazahozatalától a kicsit a kutyának, hagynám, hogy megszaglássza, megnézze magának az új falkatagot, hogy rájöjjön mi az és kihez tartozik.
2008. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Ajánlanám a kutyakozmetikust!Nekik megvannak a speciális eszközeik az ajszőrzet eltávolításához.Nem mondom hogy egyből az első alkalommal sikerül eltávolítani mindet de a nagyrészét kiszedik.

2008. máj. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira már nem gáz,mivel szegény huskynak már most alig van szőre.A fedőszőre már lepotyogott.
2008. máj. 6. 09:25
 5/8 anonim válasza:
100%

én mindig azt mondtam a kutyámnak mikor kifésültem a nagy kupac szőrt, hogy ha rossz lesz eladom és a maradék szőrből csinálok új kutyát magamnak XD


Amugy nem kell a puccos kozmetika.... a rendszeres fésülés a megoldás.

2008. máj. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem 2 kutyám és 3 cicám van. Volt gondom a szőrrel, néha naponta 2x is porszívóztam. Nemrég viszont vettem egy mágikus tisztító nevű kis eszközt, és tök jól kiszedi a szőrt mindenféle textilből. Most még csak az alap kapható, a padlóhoz való még nem, de beszéltem a forgalmazóval, és azt mondta, ha lesz rá érdeklődő, azt is behozza Magyarországra.
2008. szept. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
huskyim vannak a ször rettenetes mennyiségű.A husky nagyon kedves a gyerekekhez.Bár panelba sajnálom ezt a fajtát.De az igaz,hogy a husky ott szeret lenni ahol a gazdái!
2009. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
naponta többször porszivozás,mágikus szőrszedő henger esetleg vastag celux,hogy tökéletesen összeszedje a szőrt.
2009. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!