Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pontosan hogyan működik a...

Pontosan hogyan működik a mosógép ecetes átmosása?

Figyelt kérdés

A neten mindenhol mást olvasok, ezért azt gondoltam, inkább személyes tapasztalatokat kérnék. Mennyi ecet kell? Töményen vagy hígítva? Hova kell önteni? Mit teszel, hogy ne maradjon ecetszag?

Köszönöm a segítséget!



2012. júl. 22. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
1 l ecetet öntesz a program elején a forgódobba. Majd a szokott helyre öntöd az öblítőt, majd természetesen ruha nélkül, lehetőleg magas hőfokon elindítod a programot. Mire végig megy, az ecetszag eltűnik, és a fűtőszálon, és más egyéb részeken felhalmozódott vízkő illetve mosópor szennyeződés eltűnik.
2012. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

A mosószer rekeszbe teszel háztartási ecetet hígítatlanul, annyit ami belefér.Választasz egy 90-fokos programot és elindítod.Ecetszag nem marad utána mert a program lefolyásakor az öblítés alatt átmossa tisztavízzel a gépet.

Ha van centrifuga stop funkció(vagy 0-ra tekered a fordulatválasztót) érdemes aktiválni mert a centrizés fölösleges.

Bár kérdéses érdemes e hiszen ha jól belegondolsz nem sokat ér,hiszen az ecetnek nincs ideje hatni a vízkőre,az egyéb szennyeződéseket meg úgyis kimossa mosás alatt magából.Sokkal hatásosabb ha vízlágyítót használsz + rendszeresen tisztítod a mosószer rekeszt és a szűrőt!

2012. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy a párnás-penészes kérdező nem?


Akkor továbbra is a hypót javaslom, mert az ecet kb semmit nem ér ellene...

2012. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én 3-4 liter ecettel szoktam átmosni minden rekeszt, ami oda nem fér ebből, azt bele a dobba + a leghosszabb 90 °C-os program... legalábbis a régi gépemnél ez volt, az új meg hétfőn jön
2012. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Az aki ecetre mosóprogramot indít el eldobja az anyagot mert a vízkőoldás nem egyórás művelet!Legalább 3 liter 20%-os kell a dobba öntve.
2012. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ettől a forgódob külsején lévő vízkő is eltűnik? Egyébként nem én vagy a párnás kérdező. :)
2012. júl. 22. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Estére önts bele egy teljes flakon 20%-os ecetet indíts el egy bármilyen programot, de csak addig, hogy tele szívja magát a gép vízzel.

Akkor állítsd le és egész éjszakára hagyd benne állni.

Reggel futtass le egy normál 40 fokos programot.


Végül engedd le belőle a vizet és tisztítsd ki az alsó szűrőt is.

2012. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy flakon ecet az nagyon kevés olyan gyenge lesz hogy nem oldja fel a vízkövet.Egy napig benntartani az ecetet mert egy óra alatt nem oldódik fel a vízkő!
2012. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább trisó,olcsóbb és sokkal hatékonyabb.
2012. okt. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!