Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A szomszédom felől, az Ő...

A szomszédom felől, az Ő területét is érintve, szeretném nemesvakolatoztatni a házam falát, de a szomszédom nem akarja engedni, hogy az Ő területén legyünk, ezen munka idejére sem. Milyen megoldás van ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk a szomszéddal beszélő viszonyba, de attól függetlenül meg szeretném csináltatni a házam Őfelőle lévő falát. Tud valaki megoldást, hogy ilyenkor mi az amit tehetek. A szomszéd felől lévő kerítésemet is le kell bontanom, ami szintén az Ő területét is érinti.
2012. júl. 22. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Köteles tűrni. Fordulj a jegyzőhöz, aki határozatot hoz.
2012. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen esetben köteles beengedni, ha nem teszi, az önkormányzathoz kell fordulni.

Viszont a munkák elvégzés után te vagy köteles az okozott kisebb-nagyobb károkat, rendetlenséget eltüntetni és vissza állítani az eredeti állapotot a szomszéd területén.

2012. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

A ház mögött lévő 1m-es terület a tiéd, azon azt csinálsz amit akarsz. Egyébként minden további nélkül álljatok neki és csináljátok meg, túl sok mindent nem tud csinálni, ha kihívja a rendőröket ők is csak ki fogják röhögni.


Nekem is ilyen volt a szomszédom, szerencsére már nem itt lakik. Párszor majdnem hozzávágtam a kerékkulcsot én is. :D

2012. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

A 3. válaszolónak.

Régen nem volt az 1 méteres sáv előírva, sok helyen a ház hátsó fala a telekhatár. A kérdezőnél is biztos így van.

2012. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól tévedek 60valahány óta megvan az egyméteres szabály, anno tanultam is, csak sok ember nincs tisztában ezzel. A ház hátulja nem lehet telekhatár, ez is benne van az építési szabályzásban vagy 50éve.


Telekkönyvi helyszínrajzon látszik is, az a mérvadó, még ha más is a gyakorlat.

2012. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Menj el a helyi önkormányzathoz, ott jelentsd hogy mit szeretnél! Kap majd határozatot vagy felszólítást te meg megcsinálhatod. Nem érdemes a szomszéddal veszekedni hogy 1 méter így-úgy úgyse fogja megengedni.

Mi a kerítésépítéssel jártunk hasonlóan. A bal felét ugye a szomszédnak kellett volna megcsinálni, nem tette, muszáj volt nekünk megcsinálnunk! Most készülünk mi is az önkormányzathoz, legalább egy minimum összeget behajtani! :(

2012. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!