Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Whirpool felültöltős mosógépem...

Whirpool felültöltős mosógépem van, de nem lehet levenni a mosószer adagolót. Sajnos olyan piszkos, hogy nem látom, mennyi öblítő kell bele. Hogy tudnám azt kitisztítani? Havonta átmosom 90 fokos vízzel ecettel, de nem segít

Figyelt kérdés
2008. máj. 20. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szia,nekem is az volt,de nekem azt a tartályt le lehetett venni!a két oldalán van gomb,össze kell nyomni és le tudod emelni a tartályt.
2008. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívj egy szerelőt ha máskép nem megy és szedesd le a fenébe és dobd ki. Én sokáig szenvedtem hüvelygombával mire kiderült hogy honnan kapom.... A bugyikat is a gépben mossuk ugye és azt a koszos mosószertárolót mindig egy kis vízsugár kiöblíti, ezáltal próbálja eltávolítani a mosószert. Namost az szépen rámosta a koszt a ruhákra aztán mióta leszedtem és kivágtam a fenébe azóta semmi bajom. Ne játssz vele, dobd ki. Vagy alkatrészboltban vegyél egy új tartályt. Lehet kapni.
2008. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem is ilyen gondom van, én letudom venni, viszont nemlehet darabraira szedni, és én fogkefével szoktam belenyúlni,és úgy kisúrolni.Sajna csak a mosópor részénél lehet ilyet csinálni , az öblítőnél nem .Ezért én rakok a felmosóvödrömbe forróvizet, meg sósavat, és beleásztatom egy éjjszakára.Aztán jól átöblíteni sok vízből és kész is.Idióta volt aki kitalálta ezt a fajta adagolót.Sok sikert.
2008. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az a javaslatom, hogy használj öblítővel megáldott mosóport, vagy esetleg mosógélt. A mosóport közvetlenül öntsd bele a dobba, nem lesz semmi baja. A gélt pedig abba a kis kupakba. A legjobb a Persil Gél Aromateraphy Silan.
2008. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is hasonló mosogépünk van, és valóban, a két oldalt lévő kerek gombot megnymva el lehet távolítani. Én kidobtam a régit, és rendeltem másikat helyette. Sajnos ebben a sorrendben... :-)

Két hét múlva ismét volt mosógépünk, bár nem volt olcsó, 10-12 ezer forint volt, de nem bántam meg.

2008. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Nekünk is ilyen mosógépünk van, én üvegmosóval szoktam kipucolni, és nem használom azóta a tartályt, mióta legelőször nagyon megszenvedtem a kitakarításával. Simán a dobba teszem a mosóport. Najó, az öblítőrészét használom.. :D
2008. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk is ilyen van.Gyorsan átváltottam a gélre,mert belekeményedett a por.A mosóport ne tedd közvetlen a ruhára mert foltos lehet tőle.
2008. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Nemrég nekem is hasonló kérdésem volt. Akár le tudod venni az adagolót, akár nem, az öblítős részt nagyon szépen ki lehet tisztítani Well Done hideg zsíroldóval! Nem egy ökör ára és olyan lesz, mintha új lenne!

Ezeknél az új gépeknél ajánlatos valóban áttérni a folyékony mosószerre és ecetes víz helyett inkább citromsavat, vagy trisót ajánlanék a vízkő eltüntetésére.

2008. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ugyanezzel a problémával küzködtem évekig. Sajnos a tartály oldalán lévő két gomb megnyomásával csak az elülső fedél nyílik ki, magát a tartályt nem lehet alaposan kitisztítani. Én Domestost öntöttem bele, és egy éjszakát benne hagytam, másnap 90 fokon ruha nélkül csináltam végig egy programot. Ha nem is lett maradéktalanul tiszta, legalább a bacikat kiölte. Aztán két éve lecseréltem! Most már olyan előltöltősöm van, amit teljesen ki lehet venni és kipucolni. Sajnos a Whirlpool ezt nagyon eszúrta!
2008. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Sziasztok! Most fejeztem be teljes sikerrel a mosószer adagoló tisztítását, bár nekem 3 napig tartott, addig áztattam mindenféle cuccban, mire kitisztult. A következőket kell tenni. Whirlpool felültöltős mosógépem van (AWG650). LE KELL SZERELNI a mosópor adagolót, nem elég csak kipattintani azt a két oldalsó gombot !! Ehhez le kell venni a mosógép jobb oldali takaró lemezét (csavarok hátul és elől is). Aztán ki kell húzni jobbra a tengelyt, ami körül elfordul a mosószeradagoló, ez egy kb. 25 cm hosszú acélpálca. Ehhez kell egy kis csavarhúzó (pl. fáziskereső méretű) és egy fogó. A csavarhúzóval lehet megmozdítani a tengelyt a bal végénél, a fogóval pedig kihúzni jobbra, ha már megmozdult és kilóg a vége.

Ezek után jön a forró vizes áztatás és súrolás. Fogkefére nekem így már nem volt szükségem, ellenben körömkefét és üvegmosót használtam. Miden szert kipróbáltam, ami létezik: Trisó, WellDone zsíroldó, Domestos, Vízkőoldó (Frosch). A lényeg az öblítő rész belseje, ott nagyon durván lerakódott a cucc. 80%-ban sikerült eltávolítanom az áztatást követő forró vizes öblögetésekkel, a nagyon rejtett helyeken pedig DRÓTOT használtam. Nem bíztam benne, de kb. 5 perc próbálgatás után úgy tudtam bevezetni egy hajlékony de azért mégis tartással rendelkező (0,4-es kötöző drót) drótot valamelyik lyukon, hogy a vége valahogy elért a lerakódásokhoz, amelyek ezek után egyben leváltak és ki lehetett őket öblíteni.

Összeszerelés után a már említett 90 fokos mosás és ecetes öblítés következett, és most megint olyan, mint új korában. Két három havonta tanácsos átmosni és fertőtleníteni (vízkőoldó port elvileg minden mosáskor adunk hozzá, de ettől még az öblítő rész szutykos lesz!), egyszerűbb, mint szenvedni a takarítással 2-3 napig…Ja igen, és azóta megint öblítő illatúak a ruháink…

2011. ápr. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!