Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kezdő háziasszony vagyok, és...

Kezdő háziasszony vagyok, és jól jönne néhány tanács, hogy ne dobjak ki egy csomó pénzt feleslegesen. Milyen tisztítószereket érdemes venni?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy sokat kérdezek!


- Milyen mosószert használjak, hogy jó illatú és tiszta ruháink legyenek? (próbáltam már néhány félét, de egyik se vált be különösebben, Debreceni víz, és előfordult, hogy foltosak lettek a ruháim, pedig egy színűeket mostam...)

- Milyen öblítőt használjak, ami nem túl drága, de jó, sokáig tartó illata van? (Gondoltam a Silan-ra, mert jókat hallottam róla, és 500 Ft-ot még épp megér nekem az öblítő, ha tényleg jó)

- Érdemes olyan kendőt venni, ami beszívja azokat a színanyagokat amik foltossá tehetik a ruhát? Hol lehet olyat venni és kb. mennyiért?

- Van olyan felmosó illatos folyadék, ami fertőtlenít is? Hol vegyem?

- És egyáltalán mi kell egy üres lakásba? Bútorokon kívül :)


Nagytakarítással kezdünk az új albérletben és vennem kell tisztítószereket. Tudnátok ajánlani? A florasept mennyire hatékony?


2012. nov. 28. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Az Agroinform 2002-ben kiadott egy Háztartási ismeretek c. könyvet. Próbáld megszerezni, jól hasznosítható tanácsok vannak benne.
2012. nov. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Az öblítő csak kidobott pénz. Merevek lesznek tőle a ruhák, és a mosógépet is eldugítja.. Helyette ecetet használj. Ha mindenképpen illatos ruhákat akarsz, akkor a szekrénybe tégy valamilyen illatosítót (Levendula, kölnis vatta stb)

Ablaktisztításhoz, fürdőszoba, WC-, csapok tisztításához is az ecet a legjobb.

A Flóraszept hatékony fertőtlenítő.

A színfogó kendő valóban jó. Lehet kapni a DM-ben, de talán a Tesco-ban is.

2012. nov. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Én Arielt vagy Persilt használok, nem a legolcsóbb, de az adagolásra odafigyelek.

Öblítőt Lenort vagy Coccolino-t, de nagyon keveset. Viszont már többször dicsértek meg, milyen jó friss ruha illat van a közelemben!

A színfogó kendő helyett elég odafigyelni, hogy fehérrel ne moss össze színest, én nem használok ilyet.

A Florasept biztos hatásos, de az illata szerintem nem túl jó.

Vízkőoldóra lesz még szükséged, és valamilyen üvegtisztítóra. Én nagyjából ezeket szoktam használni szinte mindenre.

2012. nov. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

- [link]


Én ezt használom, szeretem. Napokig ilyen illatú a ruhám, de nem öntök sokat. Illetve folyékony Tomi mosószert színes ruhákhoz. Van néha olyan akció( asszem Tesco vagy Spár) hogy 3 darab olyan 1200, nekem az több mint egy évig is kitart, heti 1 mosással.


-Domestossal mosok fel vagy ezzel: [link]


-Színfogó kendőt csak akkor használok, ha nincs elég két mosáshoz a ruhákból, így egybe megy a színes és a fehér. Nagyon jól megfogja a színeket, és lehet kapni bárhol, még a 100forintos boltokban is.

2012. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

- Mosószer: A "márkásabb" termékekből vedd meg a legolcsóbbat, tizenéves tapasztalat alapján mondom.

- Öblítő: mi régóra Silant használunk. Vki ajánlotta az ecetet, hát.... kipróbáltam annó, de nekem hiányzott az öblítő rendkívül kellemes illata, amikor felvettem a frissen mosott ruhát.

- Színvédő kendő: még nem is hallottam ilyenről. :-)

- Felmosó: mi sosem fertőtlenítjük a padlót, de miért is kellene? Porszívózzuk, majd egy egészen kevés öblítőt teszünk a felmosóvízbe, más vegyszert nem használunk.

- Érdemes venni folteltávolító szappant, amivel bedörzsölöd a szennyezett ruhákon a foltot mosás előtt, mi nem Vanisht veszünk, hanem a legolcsóbb "nevenincst", kb. ugyanazt tudja.

- Vegyél sima hypot, az szépen fertőtlenít is, a wc-t ezzel szoktuk tisztítani.

- vegyél folyékony cif-et, mint súrolószert


Már hirtelen nem jut eszembe, sok sikert kívánok az új élethez :)

2012. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Megfontolok minden választ és eldöntöm :)
2012. nov. 28. 15:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebben a cipőben volt 2 hónapja, új lakás nulla vegyszer. Anno megkérdeztem ki mit ajánlana és egybe hangzóan az összes ismerősöm a Flóraseptet vágta rá válasznak. A színfogó kendőt én feleslegesnek tartom mert szerintem megoldható a ruhák szín szerinti kategorizálása és az ingyenes. Ha kevés a piros ruhád mert főleg ezek fognak akkor most egybe a sötét kék farmerrel és a fekete ruhákkal és nem lesz gond akkor se ha egyik engedné a színét. Én egy hideg zsíroldót is javasolnék, mert rémes mit tudnak az előző lakók ott hagyni, volt hozzá szerencsém. :S Nekem mosószerből a folyékony a mániám de kinek mi, de most készülők váltani épp, így márkát nem tudok írni. Öblítőből azt érdemes mérlegelni, hogy van-e allergiás a családban mert akkor ezt el kell hagyni, illetve, hogy mennyi parfümöt, arc krémet és stb használsz reggel mert nem túl jó, ha egy nőnek ötven féle illata van és még a ruhájának egy ötvenegyedik. Én meg az általad kérdezzetek mellé javasolnék egy: ablaktisztító szert (ide is sokan írják az ecetet), egy "bútortejet" ha van fabútor a lakásban, laminált parketta esetén meg laminált parkettához való felmosó szert mert az hagyományossal nem szabad felmosni, szükséged lesz még mosogatószerre, szappanra a fürdőbe.
2012. nov. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

- Mosószer: Perwoll-ra esküszöm. Nem csak a kényes ruhákhoz, hanem gyakorlatilag mindenhez. A volt főbérlőm mondta, hogy ő Ariel-lel mos, de az még ennél is drágább. (Az olcsóbbak közül a Tomi-t, meg a Dosia-t szoktam hallani, hogy nem rosszak.)

- Öblítő: Bemész a szupermarketbe. 5-10 öblítőnek találomra lecsavarod a kupakját, megszagolod, és amelyik a legjobban tetszik azt megveszed. Nekem most valami tahiti magic, vagy mi a fene van, de ez mindig változik.

- Általános fertőtlenítő: Flóraszept (padlóra, csempére stb-stb).

- Mosogatószer, és általános zsírtalanító: Jar mosogatószer.

Én most vettem lakást, és rengeteget kell takarítani. Ilyen mosogató alatti 30 éves retek, meg csempére égett zsír, meg minden fene van.

- Beruháztam egy gőztisztítóra. (Media Markt 7.000-) A Jar-ral együtt csak tolja lefelé a csempéről a fél centis ráégett cuccot. Öröm nézni.

- Van elvileg "hideg zsíroldóm" is, valami Ultra Szavó, de ilyenekkel csak keservesen lehet levakarni a retket.

- Padlótisztító szert ne vedd meg a legolcsóbb Tecsosat. Valami ocsmány citromutánzat illata van. Szerencsére kezd elfogyni.

- Ablakra, tükörre, ha akarsz, Clean-t ajánl mindenki.


Ezek, amiket leírtam nem olcsók, cserébe nagyon jók. A Jar-ból pl. tényleg csak 1-1 cseppek kellenek, sokáig eltart, az "ócsó" szerből meg a fél tubust kinyomhatod, és mégse tiszta tőle az edény, vagy a felület.


30/f

2012. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Színfogó kendő kalap sz.t nem ér. Ágyneműt mostam 40 fokon. Fehér lepedő, új rózsaszín huzattal együtt. Beledobtam egy kendőt is. Hát a lepedő is rózsaszín lett. Utána mondta Húgom, hogy hát rá van írva, hogy új cucchoz nem jó. Meg az egy kendő nem elég, 2-3-at kell használni.

Okés. Ezres a 10 darabos széria. Az kendőnként 100 forint.

Az egy órás "általános" program alatt az A+-os mosógépben elfogy 1 kW áram=50Ft, meg 50l víz=35Ft. Ha azt mondom, hogy előmosás, meg hosszú program 60fok, akkor is max. 100 Ft. A két kendő meg 200. Melyik éri meg jobban, ha nem is megbízható a kendős módszer?

2012. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!