Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógépből kikerülő ruha...

A mosógépből kikerülő ruha büdös, megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Használtan kapott mosógép, de nagyon nem jó, mert a ruhák nemhogy nem illatosan de meglehetősen büdösen kerülnek elő. Nem tudom, mi lehet az oka, már átmostam ecettel, kitisztítottuk a szűrőt is. Az öblítőt önteni ebbe a rettenetbe kélsz pénzpocsékolás. Valakinek volt már ilyen gondja?

2012. dec. 18. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

a miénk is büdi lett,

és utána olvastunk,

azt javasolták,hogy havonta legalább egyszer mossunk egy 90 C-fokos programmal,

bevált,

2012. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezeket végigzongoráztad-e... vesztenivalód nincs.


1. Vedd ki a mosószeres fiókot, és alaposan, ecettel mosd át!

2. Futtass le ruhák nélkül egy 90 fokos programot úgy, hogy a mosószer- és az öblítőadagolóba is ecetet önts! A mosószer helyére mehet bőven...

2012. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az ecetes megvolt, de nem segített, 90 fokot még nem próbáltam. Az öblítős fiók nem ürül, gondolom ez is a probléma egyik forrása, h eleve valami gebasz van a rendszerben...
2012. dec. 18. 13:30
 4/16 anonim ***** válasza:
mi az ,hogy az öblítős nem ürül ?
2012. dec. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy el van vízkövesedve, illetve az is lehet, hogy az a cső, ami az öblítőt vezetné a gépbe, eldugult, ha igen, akkor az leginkább penész lehet. Szedd ki a fiókot, és próbáld meg kipucolni a gépet, amennyire tudod. Ha van rá mód, és van a családban, aki ért hozzá, akkor megpróbálhatjátok kicsit szétbontani a gépet, hogy a csöveket kipucolhasd.
2012. dec. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam már pucolni, de nem tudok hozzáférni egyáltalán. Mindegy ki lesz hajítva ez a gép 2-3 hónapon belül, de addig is szeretnék valami megoldást. Kipróbálom a 90 fok plusz ecetet is. Szerintem is vízköves meg penészes is amúgy, de nem tudom kiölni a penészt sem, mivel elég szűk helyre csúszik be az adagoló fiók, és nem férek hozzá.


Eceten kívül van valami ötlet amit hozzáadhatnék egy üres mosáshoz? És szagtalanít, vízkőt old, vagy gombát irt? Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. dec. 18. 14:06
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Trisó. 90 fokon trisóval teljes programot lefuttatni.
2012. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, de mi az a trisó? És hol lehet kapni?
2012. dec. 18. 14:21
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A trisó vízlágyító, bármelyik háztartási boltban kaphatsz:


[link]


[link]

2012. dec. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, közben nem voltam gépközelben, a 35 éves Minimat mosógépemet félévente egyszer trisóval 90 fokon átmosom, és jobb, mint a 2 éves szuper mosógépem. Pedig calgont pl. soha nem használtam. Minden mosás után pár órára nyitva hagyom a gépet, hogy kiszáradjon.
2012. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!