Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Takarítás ecettel, szódabikarb...

Takarítás ecettel, szódabikarbónával és társaikkal. Nektek bevált? Tudtok mondani jó módszereket?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 11:23
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Erről a cikkről mit gondoltok?

2013. febr. 16. 11:25
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Én is e szerint élek, és bevált. A mosogatószert nem nélkülözöm, de minden egyebet kiiktattam. A mosás volt bonyolultabb, mert a természetes anyagoktól nagyon koszosodik a mosógép, iszapszaga lett. De most már odafigyelek, hogy havonta egyszer egy liter ecettel átmossam. Mosódió, mosószóda, perkarbonát a fehérítéshez, szódabikarbóna a fertőtlenítéshez. Ecet öblítőnek. Mikroszálas törlőkendők, ablakhoz ecetes víz. Csempét is ecetes vízzel és a wc-t ecettel. Rendben van, teljesen.
2013. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a cikkben említettek közül az ecetet, a citromot(ha már annyira nem friss) is használom. Az ecet jó a mosogatógép öblítés funkciójához is.
2013. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ecet helyett,vízkőtelenítésre inkább citrom savat szoktam használni. Bármely élelmiszer boltban kapható ! Egy tasak tartalmát, vízben feloldom és mehet a takarítás. Nagyon hatékony nincs intenzív illata mint az ecetnek,abszolut környezet kímélő,természetes anyag,savanyúság tartósítónak is használják és ebből készítik gyárilag a közönséges tea ízesítő citrom pótló tablettát is.

Ennyi! Remélem tudtam segíteni.

2013. febr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Használtam néhány hónapig mosószódát a fehér ruhákhoz. Meg sem közelíti az ariel mosóhatását.zzadságszagúak maradtak az ingek és a foltokse mentek ki, pedig azokat külön is kezelntem oxi porral.

A zoknik és bugyik gumiját tönkretette.


Proóbáltam mosogatni is vele, de a csodaszép edényeim fénye oda lett, a zsírt pedig nem oldotta.


Így inkább mellőzöm

2013. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!