Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csinaljak az eldugult...

Mit csinaljak az eldugult tusolo-lefolyoval?

Figyelt kérdés
Nincs hosszu hajam, szoval nem az az oka. Egyszerüen nem akar lemenni a viz. Mar probaltam a szodabikarbona-ecet megoldast, de nem sokat segitett. Mintha valahogy melyebben lenne eldugulva... Valami hazi tipp esetleg?
2013. márc. 7. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
csőgörény
2013. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lefolyótisztító és WC pumpa.
2013. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fürdő közepén kell lennie összefolyó bűzelzárónak. Abban keresd meg a zuhanyzó kifolyó csövét, és slaggal nyomasd ki, a dugulást.
2013. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Panelban pl nincs összefolyó.

Én nátrium-hidroxidos tisztítót szoktam beleönteni, majd pumpálom kitartóan. Akár több napon keresztül is, a többi lefolyónyílást bedugva.

Néha több maréknyi fekete földszerű anyag szokott följönni. De eddig mindig lefolyt egy idő után a víz.

Néha, ha hallom, hogy a szomszédok szorgosan pumpálnak, akkor tudom, hogy pár nap múlva nálam is el fog dugulni.

2013. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak a tusolója lefolyója közvetlen fenn van eldugulva .Az is összeszed mindent.Kis csavarhúzoval kell mindenkis lyukat körbe kotrogatni.Ha ezt tisztának találtuk,akkor bedugni,vizet bele jócskán .Ebbe mosogatószert,és mehet a pumpálás .Vagy egy másik csapról

víznyomással megnyomatni .A lefolyóba beletenni a tőmlővéget,ruhával mellette eltömiteni amennyire csak lehet és megnyitani a vizet.De csak óvatosan ,nem teljesen egyszerre.Ez 2 emberes munka .

2013. márc. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Akkus csavarhúzóba befogok kb. 0,8mm vastag háromeres duplaszigetelt drótot, aminek a végén ki vannak bontva a drótszálak. Ledugom a lefolyóba, és elkezdem (lassan) forgatni. Feltekeri a hajszálakat és a trutymó egy darabban kijön.
2013. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Tegnap megneztem magamnak közelebbröl ezt a lefolyot. A tetejet le lehet szedni, ez egy kör alaku lyukba passzol. A lyuk kb 5-7 centi mely. Probaltam beledugi valami drotfelet, de mintha nem lenne kimenetele, sehova nem tudtam melyebbre bedugni. All a viz ebben a lyukban, igy csak gondolom, hogy apro lyukakon megy ki a viz.

Na de majd ma megprobalkozok megegyszer. :)

2013. márc. 8. 07:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennél a típusnál nem tudod így mechanikusan kitisztítani sajnos. Nekünk is ilyen van. Egy kis szifon van közvetlenül a lefolyó nyílása alatt.
2013. márc. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!