Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehetne a beszürkült...

Mivel lehetne a beszürkült babaruhákat visszafehéríteni? A hipos áztatós dolgok nem jöttek be

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 05:10
 1/7 anonim ***** válasza:
n azt hallottam, ha a mosáshoz mosószódát használunk, akkor a szürkeség eltűnik.
2013. márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ruhák beszürkülését a mosóporokban lévő szennymegkötő anyagok ( bentonit , CMC ) ruhára történő visszacsapódása okozza . Ha a Hypo-ban történő áztatás nem hozott eredményt , akkor még megpróbálkozhatsz peroxidos hatóanyagokat tartalmazó fehérítőszerekkel ( pl. nátrium perkarbonát )használatával . Javaslom, hogy a jövőben a mosópor adagolást a rajta lévő utasítás szerint végezd , mert a beszürkülést nagyon gyakran a túlzott mosószermennyiség bevitel szokta okozni .
2013. márc. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A kemény víztől és s rossz minőségű mosóportól is lehet szürke a ruha.


A mosószóda tönkre teszi az elasztán szálakat.



Inkább használj minden fehér mosáshoz Dylon tasakos fehérítőt

2013. márc. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt az elözönek igaza van, túl sok mosóport teszel a gépbe, a legtöbbször az ajánlott mennyiség ke´tharmada/fele is böven elég.

Másrészt elöszöraztasd le a ruhanemüket mosószer nélkül meleg vizbe legalább 24 órára, és utána mosd ki géppel szintén mosószer nélkül valamelyik hosszú porgrammal.

Ha még mindig szürke, akkor áztasd le szódabikarbonás vizbe és utána azzal vagy mosósodával mosd ki.


Lehet, hogy pár mosás kell, mire eltünik belöle a szürkeség, de utána figyelj, hogy csakkevés mosószert használj, ugyanis a több mosószertöl nem lesz tisztább a ruha, csak nem birja a gép többé rendesen kiöbliteni.

2013. márc. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Most lehet jól le leszek pontozva... én néha a "fehér" ruháknál öblítő helyett ecetet teszek a gépbe és utána fehérek lesznek. Mondjuk nálunk elég kemény a víz

[link]

2013. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kiprobalom mindet. Kevesebb mosoport fogok hasznalni. :-)
2013. márc. 12. 21:03
 7/7 Némethné Nagy Aranka válasza:
Nekem nagyon bejött a Bleach fehéritő ez oxigén alapú szer, én a fehér ruhákhoz pluszba rakom a mosópor mellé, de ha beszürkültek, akkor érdemes beáztatni előtte. Privátban megirom, ha érdekel hol tudod beszerezni boltban nem kapható.Üdv. Némethné
2013. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!