Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel takarítjátok az ablakot,...

Mivel takarítjátok az ablakot, hogy ne legyen foltos?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 19:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Először mosószeres vízzel lemosom az ablakkereteket. Ezt a koszos vizet nyilván kiöntöm. Ezután egy másik mosószeres, vagy samponos vízzel lemosom az ablak üvegét. Áttörlöm egy nedves Vileda kendővel majd ráspriccelem a flakonból a "hivatásos" abaktisztítót. Ezt már ablaklehúzó gumival szedem le. Ha maradt a gumi nyomán egy-egy kis csík, azt száraz, puha pamut ruhával törlöm át. Ragyogó lesz az ablakod.
2013. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 schocko ***** válasza:
61%
Egyszerű mosogatószeres vízzel (kicsit töményebb, mint mosogatáskor) lekenem az ablakot (valami szivacsszerű is megteszi, ha nincs profi cucc), fogok egy jó minőségű gumis lehúzót (Unger, de ha nincs profi, akkor valami vastag gumis, minimum 2mm vastagságú, tökéletes peremmel), és megszxakítás nélkül lehúzom vele. Ha nem tudod úgy, akkor fentről kezdve oldalirányban egyik szélétől a másikig. A végén mikrofiberes törlőkendővel megtörlöm a széleit. Ha a keretet is kell, akkor először a keretet nedves ruhával és csak utána az üveget.
2013. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Ecetes ruhával lemosom, majd papírtörlővel fényesre törlöm.
2013. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Régen a clinnek volt egy folyadéka, vízbe kellett önteni, lemosni vele, szárazra törölni. Aztán eltűnt.


És pár hete a müllerben találtam hasonlók, csak Ajaxot. Melegvízbe bele, lemosom az üveget, lehúzom és kész. De jól kicsavart ablaktisztító kendővel is tökéletes, foltmentes.

2013. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
33%

nehogymár 20 éves létemre jobban vágjam a takarítást mint egy háziasszony , amikor még a wc-t se hajtom le magam után olyan lusta ge*i vagyok :D

nagymuter ujságpapirral törölte miután le ciffezte mindig.

2013. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Az üveget éppúgy tisztítjuk meg a portól, mint az autót. Vagyis először azt is tiszta vízzel portalanítom /máskülönben az autó karcos lesz!/ és csak utána jön a mosószeres lemosás.
2013. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Én Mr. Muscle ablatisztító sprayt használok. Úgy tudom, Mo.-on nem lehet kapni a Mr. M. termékek közül az ablaktisztítót, de valami hasonlóan jó, márkás biztosan ugyanúgy megteszi.

Ráspriccelem az ablakra, és egy egyszerű tesco-s törlőruhával letörlöm. Pár száz forint 12 van egy csomagban.

Egy nagyobb méretű ablak nem több, mint 2 perc.

2013. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 schocko ***** válasza:
79%
Érdekes, mennyire leszavazták a válaszom, miközben én profi vagyok, napi többszáz négyzetméterrel...na mindegy...igazán szépen csak lehúzóval lehet, aki nem hiszi, az nézze meg napsütésben az eredményét, másrészt az újságpapír sem olyan rossz megoldás, csak azzal nem lehet óránként 50 négyzetmétert megcsinálni...
2013. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Előző, a profik azért használnak lehúzót, mert gyorsan kell haladniuk. Nem vesztegethetik az idejüket, nem azért fizetik őket.

Azzal sem feltétlen olyan szép az eredmény, látom elégszer a kocsi szélvédőjénél.

És képzeld a Mr. Muscle + törlőkendővel napsütésben is látszik, hogy foltmentesen, csíkmentesen ragyog az üveg.

2013. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

És lakáson belül hogyan is lehetne lehúzót használni?? Hova csöpög a víz? A szőnyegre, padlóra menne, vagy akár a falra is. Főleg ha valaki bő vízzel mossa. Samponos, meg tököm tudja miket írtak.

Most írhatjátok, hogy lehet alá törölközőt teríteni, de egy biztos, hogy nem elég, hiszen kellően vastag kell hogy legyen, én meg azért nem fogok erre törölközőket feláldozni, hogy utána azt is mosni kelljen.

Ez is gyönyörű tisztává varázsolja, minek szenvedni vele órák hosszat, mikor percek alatt megvan?

2013. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!