Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha egy törölköző rohadt és...

Ha egy törölköző rohadt és poshadt szagú, azzal nincs mit tenni igaz?

Figyelt kérdés

Tudjátok van olyan törölköző, ami sosem tud kiszáradni, mert egész nap sokan használják. Ezek beposhadnak évek alatt és bármit teszünk velük, bármilyen öblítőt is rakhatok a mosáshoz, akkor is büdös marad. Illetve mosás után közvetlenül még nincs szaga, de az első kéztörlésnél már büdös marad a kezem vagy az arcom a törölközőtől és az olyan kellemetlen.

Arra gondoltam kidobom.

Tudtok rá valami megoldást?



2013. ápr. 1. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Forró vízben kell kimosni,nem 40fokon .Kicsivel több öblitő

kellene .A törölközőt úgy kell felakasztani,hogy mindig száradni tudjon .Kezelési híba .

2013. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

"...egész nap SOKAN használják..."????... 8-o


Jesszusom, EGY törülközöt használnak SOKAN?!?...

Bele sem merek gondolni, milyen hely lehet ez...

És te EBBE törlöd az ARCODAT?!... 8-O


1./ A poshadtszagú, büdös, százak által használt törülközőt ki kell fertőtleníteni!!! (Magas hőfokon mosni, mosószerbe tegyél Flóraszeptet, 5x öblítsd géppel)...


2./ Alapos fertőtlenítős mosás után szárítsd meg NAPON (a napfény is fertőtlenít!)...


3./ Forró vasalóval is átvasalhatod (a forró vasalás is fertőtlenít)...


Ami büdös, az koszos is!!!


Próbáljátok azt a rendszert bevezetni, hogy mindenkinek legyen KÜLÖN TÖRÜLKÖZŐJE (sőt normális helyeken mindenkinek külön arctörlője, és külön fürdőlepedője van)!


Nem tudom, hol nőttél fel, de már az óvodákban is az a rendszer, hogy minden óvodásnak saját külön törülközője van...


A saját törülköződre is vigyázz, hogy úgy legyen felakasztva, ahol gyorsan meg tud száradni, ne poshadjon bele a víz!

2013. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Vettem egyszer én is egy olyan törölközőt, amibe ha egyszer megtörölköztem, hiába tettem ki a szárítóra, megbüdösödött.

Először arra gondoltam, hogy a vizünk nem túl jó, biztos attól, de utána vki azt mondta, hogy biztos a színével van összefüggésbe mármint a festékkel,-sötétkék színű volt. Ja és hiába áztattam órákat az öblítős vízbe, nem érzett rajta semmi. Én kidobtam.

2013. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Hát, a huszonegyedik században ilyen kérdést! Ez nem lehet igaz!
2013. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

ha túllépünk az elborzasztó kérdésen, akkor azt javaslom, hogy áztasd ki fertőtlenítő anyagban is a főzőmosás előtt..aztán egy erős centrifugálás, és legalább egyszer ki a napsütésre, hogy ott száradjon meg...


na utána lehet szagolgatni..

2013. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Daráld le ,tegyél rá ecetet és amikor kiázott főzz belőle egy finom levest.Biztos szeretni fogják SOKAN,akik eddig beletörölköztek,és igy nem vész kárba.
2013. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nálunk mindenkinek külön törülközője van, és télen mi rá szoktuk tenni a konvektorra, úgyhogy hacsak nem 10 percenként törlünk kezet, akkor az megszárad általában...
2013. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
18%
Ilyet még nem hallottam! Pedig már elég sokat éltem!
2013. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk külön kéztörlő van a konyhában és a WC-ben is. (Ott is van kézmosó ).

A fürdőszobában mindenkinek van külön arc és kéztörlője, és fürdőlepedője is, amit a törülköző tartókon tárolunk.

A törülközőket sűrűn mosom, és csak ecettel öblítek. Az öblítőtől merev és büdös lesz a ruha.

2013. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elnézést félre írtam, szóval sokat használják, t betűvel akartam írni.

Valamint az évek alatt azt értem, hogy ez egy min. 7 éves törölköző és már régóta csomó mindent kipróbáltam rá, de semmi nem vette ki a szagot,ezért kérdezem a kérdést. Mindig 60 fokon mosom.

Öblítőt és durva fertőtlenítőket viszont nem használok, mert irritálják a bőröm.

Szóval semmi probléma, előveszek egy újat és mindig figyelek rá, hogy megszáradjon.


Persze tudom mi a baj, szárad az, próbál száradni, de túl lassan sikerül csak, mert napközben ott nincs nagyon fűtés és nem is nagyon szellős a hely.

Köszi mindenkinek a választ, a viszont látásra.

2013. ápr. 2. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!