Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell olcsón a család...

Hogy kell olcsón a család étkezését megoldani? Főzés/rendelés? Melyik olcsóbb?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy ha spórolni akarok a kaján, sehogy se jó, vagy jobb, mintha nem lehetne. Nehéz kiszámolni mi éri meg jobban, rendelni kajakiszállitótól,vagy főzni. Nem tudom mit lehetne olyat főzni ami olcsó. Mert minden drága már, egy alap kajához is drága dolgok kellenek. Pl multkor kitaláltam hogy lesz jókai bableves túróstésztával. Mire fizettem azt vettem észre ott hagytam több ezret. ha főzök, minden reggel megyek boltba,és minden reggel ott hagyok egy 4,5,6,7 ezer ft-ot. mert kell krumpli, hús, túró, bab, szalonna, tejföl, és a végén ha összeadod több ezer jön ki mintha rendelnél két 1000 körüli kaját. Jó mondhatjuk, hogy deezt több alkalommal eszed amit főztél.De nálunk nagyon ritka hogy még egyszer eszünk belőle, többnyire a kutya kapja a maradékot. Akkor lehet nem jókat főzök? nem jó alapanyagból (mert a drágát veszem meg?) vagy hogy kéne olcsón főzni? mert mindenki azt beszéli hogy ha főzünk az olcsóbbra jön ki. de én nem úgy veszem észre! vagy akkor nem tudom hogy csinálják??? azt hinnéd egy bableves milyen olcsó dolog. Majd elszörnyedtem amikor megláttamm hogy egy csomag bab 600 Ft, és akkor még hozzá a kolbász, meg a zöldség, meg a tefjöl,fűszerek ott vagy 2000 körül jösz ki. Valamit én nem csinálok jól, vagy tényleg ilyen drága lett a főzés is, és ezt más is belátja? ha nem, akkor tanácsokat kérnék gyakorlatias háziasszonyoktól, mert én valamit nagyon elcseszek. (amióta itthon vagyok és főzök, nincs olyan nap hogy ne költenék el a boltban 4-6 ezer ft-ig ami csak élelmiszer (jó van benne reggeli is, épp ezért nehéz kiszámolni)

2013. júl. 17. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos, ebben a kérdésben még nekem is volna hova fejlődnöm, de sajnos muszáj főznöm, frissen diagnosztizált ételintoleranciák miatt... Meg a gyerek se eszik meg akármit.

Szerintem úgy kezdj neki, hogy állíts össze heti menüt, nekem is ezt kellene, de legalább 2-3 napra előre, hogy mit szeretnél főzni. Így a vásárlás is tervezhetőbb, a már meglévő alapanyagokat lehet használni, belekombinálni.

Mindig írj listát! Így könnyebben el lehet kerülni az úgynevezett impulzusvásárlást.

Nem mindegy, hogy mit és hol vásárolsz. Nyáron érdemes idényzöldségeket, gyümölcsöket venni, lehetőség szerint piacon. Ezek is adhatnak ötleteket, pl. szép és olcsó a cukkini, akkor lesz töltött cukkini, vagy kirántom, stb. Gyümölcsből meg lehet leves, akár főzés nélkül is, csak turmixolva. Vagy valami gyümölcsös süti, egy tartalmas leves után bőven elég.

Hány főre főzöl? Ha tudod, hogy úgyse eszitek meg, akkor érdemes kisebb adagokat főzni, illetve lefagyasztani, amit lehet. És amíg van hely a fagyasztóban.

Fűszereket meg nem kell minden egyes alkalommal venni. Jó, persze, hozzáadódik az árához, de szerintem ez nem nagy tétel.

Remélem más is válaszol, szeretnék én is ötleteket kapni.

2013. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon jó ötleteket irtál. És igen az impulzus vásárlás. De hiába hagyok ott a boltban 4-7 ezret szinte naponta (már nem merek boltba lemenni) ha csak a meglévő kajákhoz veszek meg mindent (és nem hű de komoly szűzpecsenye meg ananászos kacsa grill sajttal és wook-kal menüre gondoltam csak egyszerű kajákra) akkor is ott hagyok egy csomó pénzt, és másnap nem látom látszatát hogy ennyit költöttem a boltban. Ti is ilyen sok pénzért vásároltok? És ez még csak az alap, hogy épp hogy meglegyen valami, amihez van hozzányúlni, ha kinyitom a hütőt, mondjuk van benne két túrórudi, meg két krémtúró, meg össze tudok dobni valamit ebédre de még sokszor az is kiderül, hogy pont nincs liszt, meg tej, meg bors, de akkor már kéne túró is hozzá, de akkor még főzök sztrapacskát estére, és akkor ugyanott van egy tusrürdő, meg egy kóla stb. Fogalmam sincs hogy mennyi pénz kéne ahhoz, hogy tényleg úgy érezzem tele a ház kajával, és kényelmesen van itthon minden. Műzli, konzervhal stb. de szerintem ahhoz heti 50-70 ezer is kéne,ha igy mindent meg akarnék venni ami szükséges. vagyvalamit én nem csinálok rohadt jól. ezért gondoltam hogy a rendelés ilyen interfoodtól még mindig gazdaságosabb lehet napi 2200 ért két főre.
2013. júl. 17. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekünk egyetlen dolog jött be, de az nagyon: minél ritkábban megyünk be a boltba. Amikor megyünk, akkor megveszünk előre többféle főznivalót, veszünk több kiló kenyeret, szeleteltet, néhány szeletenként lefagyasztjuk, hidegkajának, tehát reggelinek, vacsinak veszünk tojást, szalámit, vagy kolbászt, virslit, ezt is lefagyasztjuk, kis kenőmájast, vagy felvágottat, így ez is megvan egész hétre. Tejet tartósat iszik a férjem.

Nálunk így bevált a spórolás. Így nincs az, amit te is írtál ,hogy ha már ott vagyunk a boltban, akkor ezt is meglátjuk, azt is meglátjuk, veszünk egy kis csokit, máskor kis üdítőt...

Zöldség, gyümölcs, ezek is elállnak egy hétig a hűtőben bőven.

Tehát szerintem a titok ,minél ritkábban szabad boltba menni.


A másik, mi is gondolkodtunk a rendelésen, azaz van, hogy hordjuk is az ebédet a közeli kifőzdéből. 600ft egy menü, és ott annyira sűrű, hogy a második fogást megesszük ebédre, a levest pedig vacsira. Tehát elgondolkodtató, hogy olcsóbb, ha hozzuk, mintha főzünk. Akkor 1200ft-ból megvan kettőnknek az ebéd és vacsora. Csak ugyebár a hozott/rendelt ebéd azért jöhet ki olcsóbban, mert azt csak nem úgy készítik el, mint mi otthon. Mi azért belerakunk mindent, ami bele való, nem sajnáljuk,de a nagyüzemi konyhákon, kifőzdékben max. a tésztával teszik sűrűvé, laktatóvá az ételt, ezen kívül spórolnak ahol tudnak.

2013. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én szeretnék főzni. most végre hosszú idő után megtehetem mert van időm, nincs munkám. úgyhogy örülök is neki, mert kicsit háziasszonykodni is tanulok, amit munka mellett nem igen volt időm úgy igazán kitanulni a gyors takaritáson és a mirelit pizza sütőbe tevésén túl. de most szeretnék kicsit jobban odafigyelni erre, hogy megtanulni finomakat főzni, meg jókat sütni, és lenne is hozzá kedvem. Már csináltam sok mindent töltött paprikát, túrós tésztát, bablevest, töltött padlizsánt, karfiol levest, sajtos rudat, húslevest, rántott húst krumplival. de elszörnyedtem amikor megláttam a blokkok végét, hogy ha főzni akarok (és nem is nagy szám kajákat) akkor mennyi pénzt ott kell hagyni a boltban. mondom ilyen napi 4-5-6-7 ezer volt a számla. és hogy számolod ki hogy napra lebontva jobban jössze-e ki (jó kikerülöd az impulzus vásárlást),ha egy hétre vásásrolsz, godnolom te is ott hagysz a teszkóban egy 30-40 ezret mire mindent megveszel.
2013. júl. 17. 21:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem számoltam ki, hanem volt, hogy több hónapig hordtuk az ebédet. Aztán meguntuk, vagy inkább kedvet kaptam a főzéshez ismét, és a hónapok végén tapasztaltam, hogy több pénzünk maradt, mikor nem főztem, hanem hordtuk.

Egyébként én is most "tanulom", hogy hogyan kell olcsón főzni. Pont a napokban tettem fel én is a témával kapcsolatban kérdést.:)

Most a napi limitre próbálunk ráállni. Azt többen ajánlották. Hááát, nem tudom, hogy fog bejönni, mert most ez a második hét, hogy ehhez tartjuk magunkat, de idáig nem volt nehéz, ugyanis csaltunk, mivel a fagyóban levő húsokat készítgetjük el. Nem tudom hogy fog menni, ha kifogy a "raktár".

2013. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
látom akkor ez másnak is fogós kérdés, és megoldandó feladat, ami állandó fejtörőt okoz :) azért ha rájönnél valamire, vagy valami pozitiv eredményt elérsz, kérlek oszd meg velünk:) sok sikert, én is próbálkozom tovább :)
2013. júl. 18. 09:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Rendben, jelentkezem ha valami okos megoldást találtam.:)

Ahogy írtam, többen a napi limitet ajánlották, hogy ahhoz szigorúan tartsa magát az ember, másoknak pedig ahogy írták, az jött be, hogy elrakják a blokkokat, táblázatban tételesen vezetnek minden kiadást/bevételt, hónap végén átnézik, és akkor látják, hogy hol folyt el a pénz. Azt írták, hogy ilyenkor lehet rájönni, hogy a sok kis apró kiadásnak tűnő csoki, üdítő, kávé a melóhelyen...mennyit elvisz havonta, mennyit meg lehetne spórolni ezeken.

2013. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Heti nagy bevásárlást csinálok : Még pedig úgy ,hogy megszabott pénzt viszek magammal : 20000ft :

Heti menüt írok : Olyat ami belefér ebbe a költség vetésbe : A pénzt pedig úgy osztom be ,hogy 15000ft megveszem azt ami a heti menübe kell : Ez szigoruan lista alapján : Nem térek el : a mardék 5000ft pedig megnézem mi az ami annyira akciós ,hús ,zöldség ,ami megéri nekem pl a hétem marha apró húst árultak a piacon 849 ft/KG ez gulyásnak és pörköltnek vagy tarhonyás húsnak jó lesz vettem 2,5kg . : Haza hoztam elosztottam 2 be 50dkg ledaráltam belőle ebböl fasirt ,vagy bolognai ,vagy valamilyen rakott zöldség lesz .

A mardék pénzemen pedig ,paprikát ,paradicsomot ,karfiolt ,káposztát vettem :

Van ,hogy nem találok jó akciót vagy nem költöm el 5000ft mind ilyenkor a mardékot félre teszem a következő hétre

Mivel sok akciós dolog kerül a fagyasztóba ezért annak tartalma alpján csinálom a heti menüt . Piacra járok ,sokszor ha du mész a kofa nénik olcsobban adják azokat a gyümölcsöket ami aznap nem ment el vagy nem szép ezekböl ,rakottak ,piték , levesek ,készülnek . Ha nem figyelünk oda akkor tényleg nagyon sok pénz meggy el a kajára :Mindig ha lehet 2 napra főzök és ha tetszik ha nem 2napig eszük : A kidobott kajánál nincs drágábbb még ha kutya eszi is meg : Tervezétek meg ,előre ,hogy ki mit enne : Ha pedig marad valami és már nem esztiek meg szívesen alakitsd át :pl pörköltböl -gulyás leves .. Olyat is szoktam csinálni ,ha valakinek van gyümölcse nem megveszem hanem elmegyek leszedem ,és csinálok belőle lekvárt . amiért leszedtem adok a lekvárból . sok ilyen csereberét lehet csinálni :

2013. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyon kedves vagy válaszadó, sok jó tanácsot adtál.Most már csak azt az egy titkodat kéne hogy megoszd velem hogy hogy a fenébe vásárolsz be 20.000 Ft-ból egy hétre? :) mert én nem hinném hogy ennyi pénzért tudnék venni egy heti kaját. valamit tényleg nagyon rosszul csinálok. miket főzöl?
2013. júl. 18. 16:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vásárolok be heti 20000ft -ból : Nem a márkás élelmiszereket veszem meg : Pl nagyon sok boltnak saját márkás dolgát veszem hanem pl Tesco Value rizst veszek ami az 1kg 230ft : És van olyan jó mint 600-700ft -os drága rízs : Persze ezeket dolgokat kikell próbálni ,hogy tudja nektek mi a jó :Jól beosztom ,és kitalálom ,hogy mit főzzek ,és annak a mardékából milyen új ételt csináljak ha marad .

amikor 1fizett kettött kap ajánlatok vannak pl a májkrémekre akkor mindig veszek többet ,és elteszem a kamrába ,reggelire jó lesz és nem a kisboltban veszem meg dupla pénzért : Felvágottakat 1kg kiszerelésben veszem : Igy olcsobb : Ami még eszembe jutott nálunk ez bevált negyed évente egyszeri alkalommal kb 40000ft költünk el ,de ilyenkor sok olyan dolgot veszünk amiből kell ,hogy + legyen itthon 1-2kg pl háztartási dolgok .rizs ,tészták ,olaj ,tojás ,burgonya ,hagyma tartos tej ,Soha semmi ilyetnem veszek a kis boltban . amiket eszünk és aránylag olcsobb ételnek számitanak : Krumplis ,káposztás ,rakott zöldséges ételek ,szárnyas aprólékból készült ételek : rizses hús ,ragú leves , zuza pörkölt , májak a csirkemáj az üzletekben fagyasztva 50dkg 250 ft -körül van .ebböl resztelt máj ,piritott máj ,rántott máj ,sertés máj is elég olcsó ..

Lencse : lencse főzelék tükör tojással vagy fasirttal

zöldbab ez is most olcsó levesnek ,főzeléknek

lecsó a paprika paradicsom is olcsó

Burgonyábol : derelye ,házi lekváros gombóc , nudli

Száraz kenyeret soha nem dobom ki : ledarálom zsemlemorzsának ebbe forgatom a rántott húst ,és derelyét ,lekváros gombocót .

2013. júl. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!