Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép gumijáról hogyan...

Mosógép gumijáról hogyan lehet eltüntetni a penészfoltokat?

Figyelt kérdés
Felültöltős mosógépem belső peremén a világosszürke gumiperem penészpöttyös lett. Nem száradt még ki és becsuktuk a fedelét. Néhány nap múlva, amikor mosni akartunk, már ilyen lett. Már mindenféle vegyszerrel és házipraktikával, pl. sóval, ecettel is súroltam, de mégcsak nem is halványodik. Tudom, hogy már nem penészes, de mégis gusztustalanok a foltok. Mivel lehetne eltüntetni?
2009. okt. 31. 21:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
sziksót próbáltad már?:)
2009. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Sparban láttam egy speciális penészeltávolító spricnit.
2009. nov. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! A penészeltávolító spricni már megvolt, még a ruhapenész eltávolítót is bevetettem, de a foltok ott maradtak. Mondom, már nem penészes, csak elszínezte a gumit. Ronda! A sziksót még nem próbáltam, de majd nekiesek azzal is. Köszi még egyszer!
2009. nov. 1. 10:47
 4/12 anonim válasza:

Szivesen. :)

Nekünk csakis a sziksó vált be...még a vízkőre is.

2009. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a penész miatt elszíneződött a gumi, azzal már nem lehet semmit csinálni :(((
2009. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben még megpróbálnám a következőt, nekem a mosógép szerelő mondta:

Sima 40 forintos fekete üveges hypoval mosd ki a gépet 90 fokon. Fantasztikusan kitisztítja. Nem tudom,hogy a penészfoltokat is leszedi-e, de nagyon jót tesz a géppel. Bocsi ha nem volt hasznos :s

2009. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek! Sajnos a sziksó sem tüntette el a foltokat. Hypóval vagy ecettel (ami éppen a kezembe akad) rendszeresen (1-2 havonta) átmosom, de szerintem becsukott állapotban ide nemigen juthat víz. Lehet, hogy ez már az én szégyenfoltom marad.

Csak nehogy javíttatni kelljen majd a gépet valamiért! Elsüllyednék a szégyentől...

2009. nov. 3. 06:52
 8/12 anonim válasza:
Sziksóval sikáltad vagy átmostad a gépet?
2009. nov. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sikáltam a foltos gumit. Mosni kellett volna? Szerintem oda nemigen kerül víz a mosásnál: ez a gumiperem külső, felső oldala. Mossak is? Most tiszta hülyének érzem magam :=(
2009. nov. 3. 17:03
 10/12 anonim válasza:
100%

Nem kell hogy annak érezd magad :D

Bocsi,hogy elfelejtettem mondani...de át kell vele mosni a gépet.

2009. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!