Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit jelent egy varrógépnél...

Mit jelent egy varrógépnél hogy interlock és overlock?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kettö ugyanazt jelenti, az ipari összevarrógépet nevezik így (amivel a konfekcióruhák belsö oldala van összevarrva, összevarrás és tisztázó varrás egyben), idöközben létezik háztartási változata is.
2013. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

és a háztartási változata mivel más?

varrtam már interlock géppel, ami varrás közben vágta is az anyagot. Az overlock tud ilyet?

2013. okt. 14. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:
2013. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az overlock program nem vágja az anyagot, csak tisztázza a varrás szélét. Az én varrógépem már több, mint 20 éves, és van rajta ilyen program. Igaz,nem ezt használom, mert van 4 szálas interlock gépem. (háztartási gép)
2013. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És az mit jelent hogy tisztázza az anyagot?
2013. okt. 14. 16:20
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is overlockom van, 4 szálas, és levágja az anyag végét. 2 tűt lehet belerakni, és ezt a hurkolós szegést csinálja. Az interlock egy tű és 3 szálat tud, plussz asszem nem vág.
2013. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%

Textilipari üzemmérnök vagyok, és ahogy látom, teljes a keveredés.


Az overlock es az interlock ugyanaz, más-más nyelven.


Mindkettö azt jelenti, hogy agép egy vagy két tüvel és két alsószállal var, miközben a beépített kés az anyag szélét a varrás elött pontosan levágja.


Az "overlock program", ami a hagyományos varrógépeken van, ennek az utánzása, ami kicsit hasonló öltésképet ad és az anyagszéleteket eltisztázza, azaz nem tud kirojtolódni a ruharadab. De mivel nem vágja az anyagszélet, ezért közel sem olyan pontos, mint az eredeti.

Ezt azért találták ki, mert a legtöbb háztartásban nem vesznek két külön gépet (mivel az interlock/overlock aránylag drága és speciális gép), viszont igy könnyebben el lehet az anyszéleket tisztázni.


(Az overlock program meg az igazi overlock kb úgy viszonyul egymáshoz, mint a hímzésprogram meg az igazi kézi himzés - hasonló, de nem uyganaz.)

2013. okt. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Ja, ugyanaz a kettő.


Amivel még szokták keverni, az a fedőzőgép. Ha van egy varrógéped, ezt a kettőt (overlock és fedőző) kell még hozzá, hogy úgy varrhass, mint egy profi.


A fedőző a felhajtásokat csinálja, két-három sorosan felhajt és a visszáján az overlockhoz hasonlóan elvarrja. Nem vág, utána kell kézzel levágni a maradék anyagot.

2013. okt. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
16%

NAGY TÉVEDÉS! Én nem vagyok textilipari mókus, csak varrok már 43 éve és volt már mindkét féle gépem!

Az overlock egy külön láncvarratot és egy tisztázó varratot varr 4 szállal és természetesen vág is. Az interlock gép egy varratot varr 4 szállal és vág is!

Keressetek képet a guglin! Privileg overlock és toyota interlock gépekre! Ott nagyon látszik a különbség a két gép varrata között!

2017. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ferenc77 válasza:
80%
Pedig a textilipari mókusnak igaza van!
2018. jún. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!