Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecetet öblítő helyett?

Ecetet öblítő helyett?

Figyelt kérdés

Na, ezt most nem értem.

Az imént olvastam ezt:

-öblítő helyett használj ecetet, attól illatos és puha lesz a ruha-

Az ecettől? Illatos?

Most ez akkor hogy is van?

Mindenesetre nem arra vágyom, hogy a ruháim ecetillatúak legyenek. A vízkőre biztosan jó...


2009. nov. 11. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz ecetszagú, hidd el. Az illatos azt jelenti, hogy nem a mű öblítő illatot fogod érezni, henem olyan lesz, mintha kinn szárítottad volna a levegőn, vagyis természetes illata lesz. A frottír törölközők, amikre eddig öblítőthasználtam és megkeményedtek, visszapuhulnak és jobb lesz a nedvszívó képessége. Próbáld ki egy mosással. Nem kell sok belőle, elég a 20 %-osból fél deci.
2009. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is használok öblítőt. Minek? Úgyis elmegy igen hamar az illata. Felesleges pénzkidobás.
2009. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a Calgont is tökéletesen helyettesíti az ecet? Gondolom.......

Mivel az is arra szolgál, hogy lágyítsa a vizet, meg jó a mosógépnek vízkő ellen....

És mi van, ha a mosószerhez is öntök egy kicsit???

2009. nov. 11. 13:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A mosószerhez semmiképpen ne önts, mert a lúgos kémhatását az ecet semlegesíti.
2009. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

A mosószerhet ne önt ecetet, mert közömbösitik egymást vegyileg, és a ruha nem lesz tiszta.

Az ecet helyettesiti a Calgont is, a ruha puha és nedvszivó lesz. Az öblitö ugyanis képez egy bevonatot (hasonlóan, mintha viaszzal lenne bevonva) a szálakon, és ezért ugyan olyan lesz, minta müszálas anyagból lenne.

Ha nagyon megkeményedett törölközöd van, azt is felpuhitja, a ruhák szinét rögziti (a textilüzemekben is ecetsavat használnak a festékek fixálására) és védi a kifakulástól. Ezenkivül az ecet a legerösebb szagtalanitószer - nemcsak a mosásnál, de egyéb esetekben is.

Természetesen nem literszámra kell a gépbe rakni, egy adaghoz kb 1 evökanállal elég, akkor nem lesz ecetszagú a ruha.


Textilipari mérnök vagyok, ezenkivül 30 éve háziasszony is.

2009. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs; ez helyett "A mosószerhet ne önt" ezt akartam irni: A mosószerhez ne önts ecetet.
2009. nov. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%

13:35-nek: "A mosószerhez ne önts ecetet, mert közömbösitik egymást vegyileg, és a ruha nem lesz tiszta.

Az ecet helyettesiti a Calgont is, a ruha puha és nedvszivó lesz" Lehet, hogy csak én nem értem, de a két mondat nem mond ellent egymásnak? Hogyan lehet a gépbe tenni úgy ecetet, hogy ne keveredjen a mosószerrel????

2009. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy a mosóport a mosóporos rekeszbe rakod,az ecetet pedig az öblítősbe...
2009. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
13:35-ös vagyok, a 15:59-es helyesen válaszolt, de az eredeti kérdés is az volt, hogy ecet ÖBLITÖ helyett - ebböl egyenesen következik, hogy a z ecet a zöblitö helyere kerül a gépben.
2009. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

És az ecet nem károsítja mosógépet?


Fél évente én is főzőmosok eget ecettel, hogy vízkőtelenítsem, de azt hallottam a gumi és műanyag részeknek árt. Érdemes mindennaposan használni?

2009. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!