Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell a mosógépet kimosni?

Hogyan kell a mosógépet kimosni?

Figyelt kérdés

Elök töltős. Ha kinyitom, akkor az a rész, ami gumi az dob bepakolórészén vagy hol(?) ott ha elhajlítom a gumit, tiszta fekete lerakódés retek körbe. Ezt hogyan kell takarítani? Én szivaccsal jól körbemosom, de nem túl hatékony, hamar olyan lesz megint és le se jön rendesen, nem férek hozzá.

Normál hétköznapi ruháink vannak.


2013. nov. 23. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beöntesz a dobra egy üveg ecetet vagy citromlét és egy programot 60C°-on elindítasz, kiszedi a lerakódást meg a vízkövet is olyan lesz mint az új csili-vili.
2013. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam takarítani, ahogy az első írja. Csodákat művel.
2013. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van? Ez baromi jó, ki fogom próbálni. Szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A trisó sokkal jobb az ecetnél, főleg, ha már régi a mosógép, és zsíros a lerakódás. Bele egy fél üveggel, leghosszabb progi, legmagasabb hőfok. Majd nézd meg, milyen víz jön ki a centrinél... el fogsz ájulni!

Hihetetlen, hogy a szintetikus mosószerek, öblítők micsoda lerakódást képesek tenni a mosógépben. Amiben elvileg tisztára mosnánk a ruhákat.. (na ezért váltottam én a mosódió-mosóparfüm kombóra)

Után jöhet egy ecetes átmosás, amit előttem is írtak.

2013. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. Egy annyit tennék hozzá, hogy az ecetet higítani kell, mert a gumit kikezdi...nem egyszeri alkalomtól nyilván...de erre érdemes odafigyelni.
2013. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bele kell tenni egy nagyobb mosógépbe.
2013. nov. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

már többször megcsináltam az ecetelést, de ez nem a dobban van hanem körülötte

az ajtót kinyitom és az ajtó szigetelő gumis réteg közei belül-alul lerakódásosok

2013. nov. 24. 15:37
 8/11 anonim ***** válasza:
20dkg citromsavport öntesz a dobba és elindítasz egy 90C os főzőmosást előmosás és ruha nélkül.
2013. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Az ajtó szigetelő gumis borításon lévő feketés színű elszíneződés - gomba.

Az ottmaradt víz nedves klímát teremt és a párás közegben a gomba a gumin szaporodik.

A tiszta ruha kiszedése után ezeket a helyeket szárazra kell törölni.

Persze a gép aljában (ott ahol nem látod) ugyanez a helyzet, ezért kell a félévenkénti tisztító trisós mosás magas hőfokon. Utána lehet egy kis vízkőoldásos lájtos ecet másodjára...

2013. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hogyan kell triós mosni?
2013. dec. 7. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!