Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Maradék szappant hogyan tudom...

Maradék szappant hogyan tudom felhasználni?

Figyelt kérdés
Van jó pár régi szappanom, amit most lereszeltem. Fel tudom használni automata mosógépben mosószer helyett? Vagy milyen más felhasználási módot javasoltok? Nem szivesen dobnám ki.
2014. márc. 8. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Főzzél belőle reszelt levest:D Miért kellett lereszelni, miért nem használtad fel mosakodásra, kézmosásra?
2014. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Igen, fel tudod használni folyékony mosószerként is. Én pont ma csináltam mosószappanból, de bármilyen szappan megteszi.

Tegyél egy fazékban 3 liter szénsavmentes ásványvizet (lehet csapvíz is, ha gyorsan elhasználod a mosószert,különben hamar megromlik) Tegyél a vízbe 50 g lereszelt szappant. Ezt 1-1,5 órán keresztül melegítsd a tűzhelyen takaréklángon. Arra ügyelj, hogy ne forrjon. Akkor kész, amikor fehér, homogén folyékony anyagot látsz. Ezt kicsit dolgozd össze botmixerrel (én robotgéppel kevergettem meg a legalacsonyabb fokozaton) és tölts vissza egy tölcsér és merőkanál segítségével az ásványvizes flakonokba. Így minimális pénzből rögtön 3 liter folyékony mosószered lesz. Egy mosáshoz 1 dl-t tegyél a ruhák közé.

Ha érdekel, itt egy videó is róla:

[link]

2014. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt a folyékony mosószert kipróbálom.


Ha kézmosásra akartam volna felhasználni, akkor nem tettem volna fel a kérdést. Kézmosásra is évek óta folyékony kézmosót használunk. Ezek a szappanok évek óta ott álltak a fürdőszoba szekrényben, egyiket sem vettem, hanem valahonnan kaptam.

2014. márc. 8. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!