Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb zsíroldó módszer? (többi lent)

Figyelt kérdés

A gáztűzhelyet kéne elkapnom, rettenetesen ráégett gumi szerű zsír van rajta.. :DD

Nem én voltam, a páromé...

Rendbe szeretném hozni, hogy ki tehessem a "Főzni szabad!"

táblát...

Köszi előre is...


Ja olyanra is vevő vagyok aki kedveli a környezet barát megoldásokat, pl. én Vízkőoldásra szigorúan ecet és szódabikarbóna párost nyomom...

Érdekelne még a kád lefolyó, oda mit öntsek, nem vízköves, elzsírosodott..



#gáztűzhely #zsíroldó #kád lefolyó
2014. aug. 12. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem épp környezetbarát megoldás, de a tűzhelyre hidegzsíroldó kell. Szigorúan gumikesztyűben. Persze nézz utána előbb, mert nem használható mindenen. Tönkretenni meg ciki lenne. :D

Lefolyónál sem hiszem, hogy elég a házi praktika. Legjobb a granulátumos lefolyótisztító, még sosem hagyott cserben. A nagy nevű drága szerek semmit nem érnek általában, ellenben ez a pár száz forintos vacak csodát tesz.

2014. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána nézek.. :)

Veszek ilyeneket, gondolom a WellDone-t javaslod Te is...

Annak a granulátumnak van külön neve?

2014. aug. 12. 11:17
 3/8 A kérdező kommentje:

Őt szoktad venni?

Hol kapok?


[link]

2014. aug. 12. 11:19
 4/8 anonim ***** válasza:

tűzhelyre a hideg zsíroldó. trisó is jó zsíroldó, de a tűzhelyre inkább az előbbit.

lefolyó tisztításra a legjobb a nátrium-hidroxid (olyant keress amiben sok van); ez jól oldja a zsírt és szerves anyagokat.

2014. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Granulátumnak nincs külön neve, sajátmárkásat is vettem már, ugyanaz van mindben szerintem. :D

Megkeresed a lefolyótisztítókat, megrázod, amelyik nem lötyög, csak zörög, na az lesz az.

(És látom itt is aktívak a lepontozók... nem mintha érdekelne igazából, de akinek ez a hobbija, annak törjön le a klikkeléstől az ujja. -.-")

Hidegzsíroldó is jó szerintem bármelyik, a well done is jó lesz.

2014. aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Na itt aztán végképp nem értem miért pontoz le valaki, azért mert mással takarítasz?

Nagyon ráérnek egyesek...

A hasznos tanácsokat köszönöm, gondoltam hogy a welldone lesz a nyerő mert azt már ismertem, de ezt a lefolyó tisztító granulátumot még nem ismertem, hasznos volt nagyon, és köszönöm...

Ma megyek megveszem őket!

Szia! :))

2014. aug. 13. 07:51
 7/8 anonim válasza:
A hideg zsíroldó használata alumíniumra nem ajánlott, egyes g.tűzhelyeknek a "rózsája alatti 4-5 cm-s nyakrész " ebből lehet; emellett ajánlom a szappanos gyapotot - fémszálacskák lúgos, szappanszerú anyaggal átitatva.Használj gumikesztyűt! Az ecet és a szódabikarbóna ráégett cuccnál nem hatékony! Lefolyóhoz megerősítem azt, aki a "zörgős" szert ajánlotta, ez nekem is bevált!
2014. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Meg vettem a "SZi Ti" nevű retró kék-fehér dobozos zörgős lefolyó tisztítót, és még hideg zsíroldót, szappanos fémszálas dörzsim van, munka kedvem nem sok, de neki látok..

Köszönöm mindenkinek, aki írt mindenkinek ment zöld kéz..

:))

2014. aug. 13. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!