Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Makita EA3201S40-es láncfűrész...

Makita EA3201S40-es láncfűrészről vélemények? Bármit meghallgatok.

Figyelt kérdés

Tehát itthoni használatra lenne, szalagfűrész mellé.

Ha tudok szerezni erdő területet ahol tudok fát szedni akkor oda használnám a télre való tűzifa kivágására, összedarabolására stb. Kb. 10-12 m3 fa évente, szalagfűrésszel darabolom itthon össze, de hogy a 2 mteres vastagabb fákat könnyen feltudjam rakni ezért elvágnám vele kettő három darabba. Szerintetek érdemes venni egy ilyent? Ennyi használatra nem áldozok rá többet.

Vélemény erről a gépről?

És pár kérdés még róluk, hogy ezeket kell e járatni? Hogyan kell melegíteni?


2014. okt. 30. 15:32
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja és még pár kérdés lemaradt.

Hogy van ezekhez makita olaj, 100 ml olaj, azt 5 literhez kell önteni, igaz? az akkor 1:50-es keverék. Az elég neki biztosan? Nekem sok az 5 liter benzin, mert lehet egy év alatt sem fogyna el, ezért vennék 1 literes kiszerelésű olajat, de azt meg ha 3-4 év alatt használom el az sem valami jó? A legjobb megoldás ha 100ml-set veszek, és ami biztosan nem kell azt elhasználom simsonba, igaz?

A lánckenő olajat azt milyen sűrűn kell tölteni? Tehát mondjuk én megyek erdőt írtani, teletankolom benzinnel meg olajjal, leellenőrzöm hogy van olajzás is. akkor mikor kell következőnek tölteni bele? minden benzintankolásnál öntsek bele olajat is? vagy két benzintankolásonként? vagy hogy van ez kitalálva? hogy kb mikor kifogy a benzin kb akkor kifogy a lánckenő olaj is?

ha nem használom a láncfűrészt hónapokig, akkor a benzint kiöntöm belőle, de a lánckenő benne maradhat? vagy sok állás alatt folyhat ki belőle lánckenő olaj ha benne hagyom? Bocs a sok kérdésért, de ezekre jó lenne mindre választkani, kösz!

2014. okt. 30. 15:49
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is Makitám van ,már vagy 5 éve .A tipusára most nem emlékszem,de 35 lappal van .Kb olyan 40 es keveréket csinálok ,mikor hogy sikerül .A legolcsóbb lánckenő olajat vettem,minden 3.tankolásnál szokott elfogyni ,de látni a gép elején is ,hogy mennyi van bent .A 30-40 cm átmérős fákat is el lehet darabolni,csak körbe kell vágni .nem szoktam én semmit kiönteni ,ha már egy darabig nem kellett.Egy a fontos,könnyen induljon,és a lánc legyen éles .Én nem panaszkodom rá,a legmárkásabb gép után vettem 50 ezerért.Menő márkásért ekkorában legalább a 3 x át fizettem volna . 3 x többet azért azok sem tudnak .
2014. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha csak tényleg pár darabot vágsz vele arra biztosan jó. Bár ezt speciel nem ismerem , nekem ennek az elődje volt dcs34-es. Az is ez is hobbicélú. Nekem azt mondták mikor vettem nyüstölhetem reggeltől estig. Azt tettem szét is hullott 5 év alatt. Évi 10 erdei köb keményfa vágására vettem . Nem bírta. Tehát a hobbi célú az hobbi célú.
2014. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!