Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (magyarázat lent! )

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, szüleimmel élek. Én mindennap el szoktam itthon mosogatni,meg rendet rakni a konyhában (tiszta legyen a konyha, tiszta edények, stb).. Anyukám most kezdett el dolgozni, de amíg nem dolgozott, akkor is mindig én mosogattam.. Apukám itthon van, jelenleg nem dolgozik, és ő főz itthon.. Ennek csak az a hátránya, hogy nagy kupit, rendetlenséget, koszt hagy a konyhába.. Én esténként szoktam elmosogatni meg rendet rakni, dehát érdemes szerintetek ha csak másnap délelőttig tart az a rend? Engem tényleg zavar a rendetlenség, de ha ki megyek és meglátom mekkora kupit hagyott, már is el megy a kedvem a rend rakástól.. És ez napmintnap.. Ti mit gondoltok? Szerintetek érdemes napmint nap összepakolni meg elmosogatni vagy csak hétvégente? Öszinte véleményeket várok.. Előre is köszönöm..!!

2014. nov. 4. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, másoknál mi van, de ha én csak hétvégente mosogatnék s törölném le a konyhapultot... Még naponta is kevés :) Igaz, mi szinte mindig főtt ételt eszünk, ilyen az étrendünk, a magtej is felfordulást okoz, a rengeteg zöldség megpucolása, a magok darálása is...


Megértem, hogy elmegy a kedved, igazából édesapádnak kéne megcsinálnia legalább a zömét, vagy ha úgy beszéli meg egy másik családtaggal, hogy ő csak főz, de a másik feladata a rendrakás, mosogatás, akkor azé, aki ezt vállalja. De normális körülmények között főzés közben részben elpakol, letöröl, elmosogat az ember, sok ételre vigyázni kell, de nem mellette állni folyton, vannak üresjáratok.

2014. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, igazad van, de mikor ő főzött, és kimegyek abba a konyhába, borzalom ahogy kinéz az a konyha.. Amikor én főzök, fele annyi kupit nem hagyok, mindig igyekezek rendet hagyni magam után, elpakolni amit hasznaltam, letörölni a pultot/asztalt, stb.. :) én szivesen rendet csin.lok meg elmosogatok, de egy idő után már időfeszítő az, mikor napmint nap ugyanarra megy be az ember a konyhába.. Ha valami zöldségfélét meghámoz (pl.krumpli, hagyma, vagy más, csak simán az asztalra hámozza, nem hogy a szemetesbe vagy egy keszába.. Ez csak egy példa a sok közül.. :)
2014. nov. 4. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az a kesza? Még soha nem hallottam ezt a szót?
2014. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A háztartás már csak ilyen :) Mindennap van valamit csinálni.

Ha az apukád főz, akkor te mosogatsz és elpakolsz, anyukád meg port töröl és porszívózik. Valahogy így kellene beosztani.

2014. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kesza = zacskó, szatyor
2014. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
apum csak akkor főz amikor muszály, például most, mert anyum dolgozik, én meg suliba vagyok.. Én nem szeretnék itt "rinyálni", de elég nehéz úgy rendet tartani, ha csak én akarom a rendet és csak én teszek érte..........
2014. nov. 4. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi mas dolga van apukadnal ha munkanelkuli es otthon van? Ha van ra ideje,igazan elpakolhat,mosogathat maga utan. Nem vagytok olyan viszonyvan,ghogy ezt megbeszeld vele? Pedig normalis korulmenyek kozott ezt meg lehet beszelni. Erdemes egyebkent megcsinalni,egy het alat odaragad a kosza pultra,stv,ha minden nap megvan csinalva,nem jonnyebb tisztitani.
2014. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem munkanelkuli, de ez egy kulon tortenet, es nem ide tartozik.. Csak az zavar hogy fozes kozbe legalabb valamennyire rendet tarthatna,hogy az ember konnyebben es jobb kedvvel fogjon hozza a mosogatashoz es a konyha takaritasahoz..
2014. nov. 5. 08:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő lehet, amit kérdezni fogok. És beszéltél már apuddal erről? Megkérted, hogy legalább vmi minimál rendet rakjon, miután összekupizza a konyhát?
2014. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!