Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti milyen gyakran szellőztette...

Ti milyen gyakran szellőztettek ott ahol laktok? (pl ebben a hidegben is, de amúgy is) és hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

nálunk minden nap reggel és délben/kora délután szellőztetve van kb olyan 15-20 percre, most, hogy hidegebb van és hamarabb szellőzik, így kb. 10 percre


ekkor , előtte levesszük a fűtést is, az ajtó-ablak becsukása után kb 10 perccel tesszük vissza a fűtést, akkor már vmenyire melegebb van,

nem is hűl úgy le a lakás, főleg ha a nap is odasüt,

de tökre jó a friss levegő



és nálatok hogyan van?

mennyi időre nyittok ablakot/ajtót?



2014. dec. 29. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel felkelés után rögtön szellőztetek. Napközben nincs különösebb rendszer, de szoktunk főzés után. Ha nem vagyunk otthon, akkor miután hazaérünk. Lefekvés előtt.

Ha jó idő van, akkor szinte egész nap nyitva van az ablak.

2014. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően szeretem nyitva tartani sokáig az ablakot ha jó idő van, főleg úgy aludni.


Amúgy a téli szellőztetésnek ez a lényege, gyorsan huzattal át kell szellőztetni a lakást pár perc alatt, addig nem hűlnek ki az épület szerkezetei, és hamarabb visszamelegszik a levegő.

2014. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Felkelés után azonnal, és mikor haza érkezem. A fűtést én is leveszem, mielőtt kinyitom az ablakot. Hála Istennek, hamar bemelegszik újra a lakás.
2014. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Reggel kelés után azonnal (még pisi és fogmosás előtt kinyitom az ablakokat), aztán akkor, amikor érzem, h állott/elhasználódott a levegő. Elég háklis vagyok erre, úgyhogy ez 4-5x 10-20 perc minden nap. Aztán lefekvés előtt alaposan lehűtöm a hálót mindig, nekem úgy esik jól lefeküdni, hogy hideg az ágynemű és friss a levegő. :)
2014. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az kimaradt, h kb márciustól októberig nyitva van az ablak non-stop, kivéve, ha nem vagyunk itthon.
2014. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Reggel, illetve este lefekvés előtt mindig. Napközben attól függ, mennyit vagyunk itthon. Ilyen hidegben 5-10 perc elég, a fűtést mi is mindig levesszük előtte.
2014. dec. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Én sajnos csak akkor, amikor érzem, hogy büdös van.:) Pl. mikor megérettek a lakástextilek a nagymosásra, vagy bejön a szomszédból ételszag és megreked. Illetve amikor kánikula van, próbálom hajnalban kereszthuzattal lehűteni a lakást.


Nagy légtér van és régi, hagyományos üveg, a levegőcseréhez elég az, amit az átenged, meg amikor a bejárati ajtót nyitom-csukom, tehát nem fulladok meg akkor sem, ha nem szellőztetek.:)

Anyunál viszont benne van a lakás használati utasításában, hogy 3 óránként levegőztetni kell, mert különben elfogy az oxigén bent. Ott a konyhaablak ezért szinte állandóra nyitva van, és az erkélyt, bejárati ajtót is gyakran nyitjuk.

2014. dec. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, még azt elmondom, hogy a belvárosban lakom, főútvonal mellett, elég alacsonyan, közvetlenül alattunk a buszmegálló van, úgyhogy a szmog (és zaj) miatt nem is tanácsos szellőztetni, leginkább csak hétfő hajnalban, 2 nap gyengébb forgalom után vélelmezem, tisztább a levegő kicsit, szóval akkor merek.:)
2014. dec. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyáron szinte mindig nyitva vannak az ablakok, télen csak nagyon ritka alkalmakkor, ha valami miatt büdös van.

Mivel régi faablakaim vannak a ház nagy részében, így folyamatos a szellőzés, szerintem kevesebb hőveszteséggel, mint a gumiszigetelésű ablak esetén minimálisan szükséges napi kétszeri szellőztetésnél.

Az egyik szoba műanyag ablakok miatt nem szellőzik, oda kénytelen voltam egy csövet beépíteni a falba, és az meg is szüntette a penészedést.

A konyhában páraelszívó megy főzéskor, hogy 80 % alatt tartsuk a lakás páratartalmát.

Nem mondom, hogy nincs egy saját szaga a lakásnak (amit egy vendég érez, én nem, esetleg csak ha pár napig nem vagyok otthon), de ilyen egyedi szaga minden általam ismert lakásnak van, olyanoknak is, ahol az ismerőseim mániákusan szellőztetnek.

2014. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
reggel és este felé kitárom az ablakot 10-10 percre.
2014. dec. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!