Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meg lett marva a kádam! Mit...

Meg lett marva a kádam! Mit tudok kezdeni még vele?

Figyelt kérdés

egy öreg kádról beszélünk, és nem is saját lakás, hanem albérlet, de azért szeretnék kezdeni vele valamit.

Szóval a kád öreg, nem volt teljesen tökéletes állapotban se, de próbáltam vigyázni rá takarításnál.

Nyaralni mentünk, és mivel van háziállatunk, egy ismerőst kértünk meg, hogy jöjjön néha át, megetetni-megitatni őket.

A lényeg annyi, hogy a csaj rend, és tisztaság mániás, ezért rendet hagytam itthon, ne az legyen hogy kupiba hívom ide. Mire hazaértünk 1 hét után feltűnt hogy olyan fura a kád színe már alapból. nem csillog, hanem olyan matt.

később észrevettem hogy 3-4 fém dörzsi van a kukába, teljesen elhasználva, és egy brutál erős wc tisztító szer teljesen kiürült ( sose használtam, mert a szagát se bírtam)


kicsit kiborultam, mert teljesen szétmarta a kádat, most sokkal jobban meglátszik rajta a kosz, vagy a vízkő, egyre csúnyább :( nem tudom mit kezdjek vele, azóta nem találkoztam ezzel a csajjal,mert inkább nem akarok vele összeveszni ezért.


És a fa wc ülökét is így szétcseszte, össze vissza van karcolva, le van szedve a fehér festék róla. persze ez cserélhető, de azért 6-8 ezer ft. :( És nagyon nem hagytam itthon koszt, hogy neki kelljen állni ekkora takarításnak, főleg így...



2015. febr. 11. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is érdemes vele beszélni erről, aki így nekiáll idegen lakásba takarítani az nem százas, nem tudsz vele mit kezdeni.

A kádat pedig legfeljebb újra festeni tudod.

2015. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

több okból is rájöttem hogy nem százas! de sajnos más ismerős, rokon nem volt a környéken.

Igen, gondolkozok ezen a zománc festésen,mert engem nagyon zavar hogy ilyen, és már sárga :( Szeretem a rendet és a tisztaságot, és olyan igénytelennek érzem magam hogy ilyen :(

De újra tudom én festeni? van valakinek ilyen tapasztalata? Kicsi fürdőszoba, ablak nélkül. így is lehetséges?

2015. febr. 11. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom a zománcfestéknek mi az oldószere, de ha ügyelsz rá hogy ne lélegezd be, maszkot viselsz, akkor ez nem lesz gond. Kád festéssel tapasztalatom nincs, lehet olcsóbb és egyszerűbb szakembert keresni, de szerintem vagy le kell szedni a rajta lévő festéket, és újrafújni, vagy esetleg megpróbálni úgy ahogy van lefújni egy vékony réteggel, az is lehet megoldja a problémát. Mutasd meg az ismerősödnek hogy néz ki most a kád, és az elmondottak alapján a maradék festék leszedését megoldja neked ingyen és bérmentve. :)
2015. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!