Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Családi házban lakó kisgyereke...

Családi házban lakó kisgyerekesek! Hogy oldjától meg hogy tiszta legyen a ház és a kert is rendben legyen (és a többi házimunka is tip-top)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyum nehezem oldotta meg. Amikor már nagyobbak voltunk, akkor az egész család beszállt (mosogatás, rendrakás, fűnyírás stb).

Mikor egész kicsik voltunk, akkor nyilván akkor oldotta ezeket meg, amikor aludtunk. Aztán jött egy olyan korszak, amikor hiába rakott rendet, szétpakoltunk. Kisiskolás kortól viszont mindenkit fokozatosan be lehet fogni a munkára.

2015. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Éjt nappallá téve dolgozunk .
2015. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából könnyen.

Van robotporszívó, minden nap megy (macskák miatt muszáj is, nem annyira jó ha a gyerek macskaszőrt szed a szájába a padlóról). Mosogatógép, szóval a mosogatásra sem megy el az idő. Mosógép, szárítógép - nem kell teregetni, csak átpakolni a ruhákat gyorsan, aztán kipakolni. Ez is azért időspórolás, a gyerekekkel együtt tetemes mennyiségű ruha összejön pár naponta. Plusz vasalni sem igazán kell, mert a szárítógépből egyenesen jön ki a ruhák 95%-a.

Játékoknak van egy nagy zárható láda a nagyszobában is, abba egyszerű elrakodni, nincs rumli a nap végén.

Gyakorlatilag amit kézzel kell csinálni az a főzés, fürdőkád, mosdó, wc takarítása, portörlés. Az utóbbiakat egyszer egy héten végezzük, gyorsan megvan.

A főzést felváltva a férjemmel, 2 naponta (mármint 2 napra főzünk, és 2 naponta váltunk, szóval egy héten 2x kell főznie kb. mindkettőnknek csak :) Plusz néha rendelünk is vagy elmegyünk étterembe.


Bár bevallom, gépek nélkül nehéz lenne megoldani. De nekem bőven megér ennyi pénzt az, hogy több időnk legyen egymásra!

2015. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Férjemé a kinti rész, enyém a benti.

Szóval ő kertészkedik, meg udvart takarít, én meg itt bent csinálom a házimunkát. (persze ez nem szentírás, csak nagyrészt így van)

A gyereket bevonom amibe lehet. vagy eljátszik a kutyával, amíg gazolok pl.


De így sem mindig tip-top a ház. Ez van.

2015. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ötéves kisfiú apukájaként írom, hogy ez csak munkamegosztással megy, valamint úgy, hogy a rendet és a tisztaságot mindenki megbecsüli a családban. Gyakran tapasztalom kisgyerekes családoknál, hogy mindenünnen chips és keksz maradványok bukkannak elő a gyerekszobától, a nappali kanapéjáig. Ezt elkerülendő nálunk csak az étkezőben lehet enni. Nassolás nincs, természetesen uzsonna ill. tízórai van (a főétkezéseken kívül) de kizárólag az étkezőben. A másik fontos szabály, hogy akár az utca felől, akár a kert irányából megyünk be, a kinti cipőt letesszük, és bent zokniban, vagy papucsban közlekedünk - és bemenve a minimum a kézmosás.

A heti egyszeri nagytakarításba besegítek. Amúgy csak az étkezőt kell rendszeresen kis akkus, álló, hordozható porszívóval morzsátlanítani. A gyerek önállóan minden este fürdés előtt rendet rak a szobájában.

Általában hétvégén kertészkedünk (1200 m2) és mindenki besegít (pl a nagyi babot fejt). Természetesen az ásás, a fűnyírás, a permetezés férfi munka. De tavaly a barack szedésbe a kisfiam is besegített. A nagyi mosta és hámozta. A feleségem turmixolta. Este 9 körül (mikor a feleségem a gyereket altatta) én rottyantottam fel, töltöttem a lekvárt üvegekbe, és dunsztoltam ki...

2015. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nem tip-top, de azértr jól érezzük magunkat.

2015. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!