Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fugát a padlólapon, csempén...

A fugát a padlólapon, csempén mivel tisztítsam meg, úgy, hogy az visszanyerje régi színét?

Figyelt kérdés
2008. aug. 31. 03:47
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Legfőképpen vésővel, majd újrafugázással... A fuga elszíneződése nem igazán visszaállítható úgy, hogy az "szép" is maradjon. Azon jellemzően csak az újrafugázás segít. Padlólapon nem is igazán érdemes "koszsemleges" színtől eltérő fugát használni.
2008. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mai világban,nem sok ember engedheti meg magának,hogy ha koszos, azt újra rakassa. Mi rossz döntést hoztunk a konyhai padlólapokról,nem elég,hogy világos a lap,és a fuga,ráadásul a lap nem egyenletes síma,hanem vannak benne göröngyök,amibe idővel(hiába a takarítás)beleivódik a por. Én évente egyszer,vagy kétszer megcsinálom a következőt.Forró víz, bele Domestos,vagy Hipó, amit nem sajnálok,gumikesztyű, sikár,vagy körömkefe,és végigsúrolom az az egész felületet. Utána átmosom párszor tiszta vízzel, és voilá, olyan mint újkorában.Ez a fáradtság megéri, és ráadásul pénztárcakímélő.
2008. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Létezik több gyártónak fuga-festéke, fuga-felújítója. Én a Knauf Fugenfrisch-t használtam fehér fugához falon, nagyon tuti volt. Ez kb 5 éve volt, akkor 2000 körül volt az ára és én az OBIban vettem. Elég volt egy panel fürdőszobára+ egy normál méretű konyhára. Annyiban érdemes eltérni az útmutatóból, hogy ami a csempére került, azonnal óvatosan le kell törölni, mert, ha rászárad, órákig vakarászhatod.

Van viszont hátránya, asszem csak fehér fugához van.

2008. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gőztisztító vált be. Oly annyira, hogy évente egyszer elég vele felsikálni. Spéci rézkefével kell használni és vegyszer sem kell hozzá. Egy alap gépet vettem kb 3 éve 25 ezerért. Most nem tudom milyen árban mennek de nagyon megéri szerintem, mert az egyéb takarításoknál is nagy hasznát venni.
2008. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Cillit Bang! Ráöntöd, persze nem kell sajnálni, ha már régóta szennyezett a fuga, akkor kefével feljön, de ha nem annyira (nálam 1 éves használat után) akkor simán lejön ha cillitezés után a felmosófejjel megdörgölöd.
2008. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosan a cillit bang-el! Nem minden fuga anyag egyforma! A cillit erősen savas a fugaanyagban cement, mészhidrát, gipsszármazék is lehet, a színezőanyagról nem is beszélve!

Egyszer-egyszer jó lehet, pl eladás előtt, vagy ha most vettétek, és ki akarod tisztítani, de rendszeresen használva tönkrevéghatja a fugát, lutri!

2008. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
szia csak most olvasom ezeket a kérdéseket.nekem is ez volt a problémám és kiprobáltam a hogy sima ecetet öntöttem rá és ugy sikáltam fel körömkefével.nem szenvedtem vele sokat mert egyből kivitte a piszkot.és olyan lett mintha akkor fugáztam volna ki.nekem bevált
2008. nov. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az említett módszerek tényleg jók, de ha az eredeti fugaszínt szeretnéd visszakapni, akkor a tisztítást követően használhatsz fuga felújító anyagot is. Ez olyan mint a tubusos cipőápoló és többféle színben is kapható úgy hívják fuga fresca.
2010. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!