Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudnám kiírtani a...

Hogyan tudnám kiírtani a csótányokat?

Figyelt kérdés
Panellakásban élünk,megjelentek a csótányok.Hiába takarítok,fertőtlenítővel felmosok,mégis találok csótányt.Próbáltam csótányírtó port,ragasztós csót.csapdát,de hiába.Van ötletetek?
2008. szept. 2. 15:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szia!Mi is küzdöttünk ezzel a problémával,és sikerült kiirtani egy zselével.Nem tudom sajnos mi a neve,mert szakember csinálta lassan egy éve,és azota semmi.
2008. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
2008. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez vált be:

Gyógyszertár-bórsav (por)-vízzel, kis cukorral összeforral, befőttes üvegbe tesz. Kis tálkákba (befőttes üveg tető, csészealj, stb.) kenyérmorzsákat tenni, a bórsav-löttyből ráönteni és olyan helyekre rakni, ahol a bogarak intenzíven vannak, pl.: WC, fürdő, kamra, konyhaszekrény a mosogató alatt,stb. Naponta újraönteni a cuccot.

Ettől a dögök nem döglenek meg, de nem bírják a szagát és kb 1 hét alatt eltűnnek. Ha egy idő múlva megint előjönnek, megint kúra.

Valamit jó tudni: a csótány max 8 méterre távolodik el a fészkétől. Egy fészekbe minimum 500 példány tartozik. Ha nálad tisztaság van, akkor valamelyik szomszéd a ludas. Nálam az alattam lakó néni volt a hunyó, a 3 réteg szőnyegével, meg annyi kacattal, bútorral, hogy nem látszott a tapéta a falon.

Sok embernek mondtam már ezt a receptet, 80%-nak bevált. Kíváncsi vagyok nálad jó lesz-e?

2008. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!Remélem eltakarodnak.
2008. szept. 4. 14:48
 5/13 anonim válasza:
62%

Ez érdekes,mármint ,hogy 8 méterre távolodik el a fészkétől!Mi a 10.em-en lakunk és nyáron ,meg amíg jó idő van ,lent a fsz-en rohangálnak ,itt egyet se látunk.

A kukák a fsz-en vannak bezárva egyébként.Amíg kezd hűvös lenni ,sőt hideg ,akkor jönnek felfelé ,mert nálunk majdnem 30 fok van!De akkor is esetleg 1-et látunk átlagban heti szinten.Tehát érthetetlen ,a szomszédok tiszták és nem látnak csótit ,de az is lehet,hogy ők nem mocorognak éjjel ,mi pedig igen ,és azért tudjuk,hogy van.Szóval így pláne nem értem a fészek dolgot,félévente költöznek az egész fészek,vagy mi?

2008. dec. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A 8 m-es vagyok. Az HBO-n néztem ezekről a dögökről egy nagyon profi ismeretterjesztő filmet, és mivel akkor panelban laktam én is, ezt megjegyeztem. Nem most volt, lehet, hogy keverem a számokat és 800 egyed 5 méterre?;)

Tényleg nem tudom, nálam voltak télen-nyáron. El tudom képzelni, hogy vonulnak. Gondolj a hangyákra, ott is sok a boly, és azok is költöznek, vonulnak.

2008. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tegyél uborkát oda ahonnan kimásznak,vagy megfordulnak.A mi fürdőnk,wcnk is tele van velük.Vettünk Raid csótányirtót, és ha kell egy flakonnal jol befujjuk.Mostanában szerencsére már döglötten vesszük észre öket.Már volt nálunk rendes csótányirtó,de semmit sem ért.ugyanugy vannak.uborka és a raid hatásos szerintem.Sok sikert
2010. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A boltban kapható spray-ket felejtsd el.

Nekem a következő vált be panelban:

Rengeteg volt belőlük, kihívtam egy olyan rovarírtót aki gázzal és spricnivel írtott.

4 óra múlva hazajöttem, a szobában semmi nem volt, de a konyha padlóját szőnyegszerűen borították a döglődő rovarok.

Ez önmagában nem elég, a szomszédoktól újraszaporodnak.

Ennek elkerülésére a következő háztartási boltban kapható anyagokat használtam:

Chemotox Domotox rovarírtó por + Racan csótányírtó gél.

A port a mosogató alá szórtam, amerre át tudnak járni a szomszédból. A gélt szekrények sarkaiba, meg olyan helyekre tettem ahol láttam őket mászkálni.

A gél jó tulajdonsága, hogy megeszik, megdöglenek, majd a túlélők megeszik a halottakat és azok is megdöglenek.

Ezekkel a szerekkel + kritikus helyek gyakori takarításával nincs több problémám velük.

Sajnos a csótányírtó "szakemberek" közül 4-ből 3 sarlatánnak bizonyult.

2010. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mi is a raiddel jó alaposan befújjuk.Már hívtunk csótányírtót,de nem használt.A mosogatólefolyóból,fürdő lefolyóból,wcből másznak fel.És mindig csak éjszaka.
2010. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

hmm én is okultam belöle:)

köszönöm

2010. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!