Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen arányban kell megoszlan...

Milyen arányban kell megoszlania a házimunkának egy együttélő pár esetében?

Figyelt kérdés
2008. szept. 2. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezt az illető pár dönti el. A pasik általában elvárják, hogy a nő takarítson és csináljon mindent. Elvileg a nőé a háztartás, a férfié pedig a kert. De simán be lehet őket idomítni, hogy mosogassák el maguk után a mosatlan. De én lehet, hogy több dologgal nem merném megbízni :)
2008. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván a nő dolgozik többet otthon, de ne legyen "cselédje" a férjének, mert az nem jó. Bizonyos dolgokkal meg kell bízni a pasast (porszívózzon ki, panírozza be a húst, párosítsa össze a zoknikat, mosogasson el stb.), így ő is jobban megbecsüli otthon a rendet, tisztaságot.
2008. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Talán valamennyit számít az is, hogy egyébként mennyit dolgoznak, nem? Ha a fickó naponta 11 órát dolgozik, a párja meg a rendes 8-at...

Egyébként az új szokás az, hogy a fiatal nők nem tartják rendben a lakást és nem végzik el a házi munkát, csak kicsit belőle. A férjük végez el szinte mindent, a 11 óra munkája után - ha van olyan rendes.

De ahogy idősödnek, azért a rendes arány felé billen a megosztás, szerencsére... már, ha együtt maradnak.

2008. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Az én párom elég lusta, és elnézi, hogy mindent megcsinálok. Soha ne kérd úgy valamire, hogy "Ha van kedved..." Én inkább úgy kérem meg, hogy "Seperj fel, légy szíves, mire visszaérek!" Így megcsinálja. Amúgy szerintem az a trükkje az egésznek, hogy konkrét feladatokat adj neki, de nem szabad a nyakába varrni a háztartást. Igaza volt annak, aki azt írta, hogy ne légy a cselédje. Valahogy szét kell osztani a munkát.
2008. szept. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha mindketten dolgoznak, akkor 50-50%. Én most itthon vagyok, úgyhogy 95-5% az arány. :D
2008. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, ha rendet tartotok magatok körül, akkor jóval kevesebb dolgot kell csinálni. Nekünk valahogy fele-felére jön ki, mikor együtt lakunk, mert kinek éppen mit jut eszébe megcsinálni. Természetesen én - mivel rendes lány vagyok :) - navalygás nélkül megcsinálok bármit a házban. De nagyon szerencsés vagyok a párommal, mert ő is szó nélkül fogja a partvist és felsöpör ha eszébe jut. Ha nem jut eszébe, néha kérd meg rá, hogy csinálja meg, akkor utána jobban meg fogja. :)
2008. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én most itthon vagyok és így a háztartásban mindent én csinálok meg.De viszont a kert az ővé.Azért van ott is tenni való:este locsólni,teraszt össze sepregetni(járdát is),fűvágás,gyomlálás stb.

De volt amikor 17 órát dolgoztam minden másnap és akkor természetesen a lakást rendben hagytam ott így csak maga útán kellett elpakolni.

Bevalom öszintén én nem nagyon szerettem ha a férjem sürög-forog a konyhába vagy ilyesmi.Ha elvagyok maradva akkor arra kérem meg inkább foglalkozon a gyerekkel és így nem kell több felé koncentrálnom és gyors megcsinálok mindent.De azért néha rábízom a porszívozást.

2008. szept. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ez tényleg a munkától függ.régen ugye a nőknek nem kellett dolgozniuk,a háztartást vezették.ez igy ok.de ma már nem igy megy.volt hogy én 16 orát dolgoztam,a párom épp szabadnapos volt,ugyanugy megcsinált mindent.szerintem ez igy fer.mégha ugyanannyit dolgoznak,akkor sem heveredhet le a pasi a tv elé,és nem várhatja el azt,hogy mindent a nő csináljon.de szerintem ez nevelés kérdése.valaki irta,h a fiatal lányok nem szeretik a házimunkát.én 20 vagyok,egy éve külön háztartásban,és megoldjuk ketten.mert én is dolgozok.
2008. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ember függő. Ha van egy kis jó érzés a férfiban akkor kérés és szó nélkül megcsinál dolgokat. Ez egyébként nem annak a függvénye, hogy az most milyen házimunka vagy, hogy tradicionálisan női munka-e. Ez csak attól függ, hogy ki, mennyire igényli a rendet, tisztaságot maga körül.


Másrészről a mai fiatalok körében - értem ezalatt a huszonéves korosztályt - egyre nagyobb mértékben terjed az a felfogás, hogy a nők nem szeretik és akarják megcsinálni a házimunkát. A férfi főz, bevásárol, mos, takarít és a ház körüli munkát is a férfi végzi. Egyre több fiatal nő várja ezt el a párjától. Ezzel nincs is semmi gond mindaddig, amig el nem jut a fiatal pár arra a szintre, hogy a nő már nem csinál otthon semmit, csak folyamatosan azt mondja a férfinak, hogy "Ó kicsim, elmosogattál?! Nem kellett volna, majd megcsinálom." (holott már 5 napja rohad a mosatlan és eltelt egy hétvége is közben amikor nem csinált semmit) vagy "Kicsim! Hazaértem. Valami finom illatot érzek?!" vagy "Rendelünk ma valamit vagy hozol inkább kaját a szüleidtől?" vagy "Most nincs kedvem kivasalni az ingeket. Ráér holnap?", holott honapra kéne egy üzleti megbeszélésre.


Lényeg a lényeg, hogy 50-50 százalék. Vannak napok amikor a nők jobban ki vannak készülve és vannak napok amikor a férfiak vannak kikészülve. Viszont egyik fél se várja el a másiktól, hogy a másik csináljon mindent. A házimunkát akkor is meg kell csinálni ha nincs hozzá kedvünk. Hogy miért? Mert nem szeretünk mosatlan edényből enni, és nem szeretünk koszos ágyba feküdni.

2008. szept. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző hozzászóláshoz:

Tisztelet a kivételnek, mert még mindig a rendes emberek vannak többségben.

2008. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!