Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Gyűjtögetési szenvedély a...

Gyűjtögetési szenvedély a szülők házában?

Figyelt kérdés
Már 6 évvel ezelőtt kiköltöztem a szüleimtől,az egyik ok az,hogy nem képesek rendet tartani a házban, az udvaron, a 30 év alatt teljesen lakták a házat. Ha felajánlottam, hogy rakjunk rendet, mindenre az volt az anyám válasza, hogy 'NE'. Miért jó egyes embereknek egy "szemétdombon" élni. (Már olyan 20 éve kezdődött, akkor voltak a szüleim 40 felett). Előtte még nagyjából rend volt a házban (körül), de mára már szinte én szégyellem magamat helyettük, hogy ilyen körülmények között élnek. Persze anyám panaszkodik, hogy néz ki a ház, és mindig bebeszéli, hogy minden az apám miatt van...dehát anyám sem engedi, hogy bármit is kidobjunk... Hasonló történt Veletek is? (szülőkkel, más rokonnal)

#gyűjtögetési kényszer #gyűjtögetési szenvedély #gyűjtögetési mania
2015. júl. 8. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Normalis emberi tulajdonsag, a -jo lesz ez meg valamire- "szemetgyujtogetes". Ha hiszed ha nem el fog jonni az az ido amikor te is igy fogsz viselkedni, csak nem fogod eszrevenni, mert az a termeszetes, es nem fogod erteni a gyerekeid reakciojat amikor "rendet" akarnak rakni nallad. Es amikor elmennek, es te elkezdessz takaritani, es megfogsz minden egyes "szemetet" ami az ovek volt, es egy-ket darab felidez a multadbol nehany reszletet, akkor fogsz rajonni, hogy -jo lesz ez meg valamire-.
2015. júl. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért jócskán akadnak ilyenek. Ez egy betegség lehet.

Az egyik (nőtlen) kollégám is ilyenné lett, ami a szülei halála után mutatkozott meg teljesen.

Szoktunk neki besegíteni, de utólag semilyen segítséget sem fogadott el, még az udvarba sem engedett be.

Ahalála után derült ki, hogy patkányok, egerek közt élt és még azt sem lehetett megállapítani, hol tudott aludni.

Jobb neki ott, Isten nyugosztalja.

2015. júl. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Lassan jön a háború (polgárháború, afrikai-invázó, világháború) jól fog járni aki gyűjtögetett :(
2015. júl. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De az án szüleim olyan dolgokat felhalmoztak, amik tényleg használhatatlanok a jövőben is. Például: lejárt szavatosságú gyógyszerek, elromlott elektronikai gépek (nem működő hűtőgép, centrifuga), az udvarom halomra állnak a vascsövek, vas-keretek. A régi gyerekszobában pedig még mindig megvannak zacskóban az átalam kidobásra szánt gyerekruháim, akkor a padláson még az ált. iskolai első osztályos tankönyveim is megvannak. Én csak segíteni akartam (akarok a szüleimein, még így is hogy nem élek velük együtt). A szüleim sem engednek be senkit se a házba, mert szégyellik. Csak nem értem, hogy nézhetik el egyesek, hogy ilyen körülmények között éljenek, miért nem tesznek semmit. Miért hagyják hosszú évtizedekig nézvén, hogy a házról kívűlről hullik le a vakolat, a konyhában a mennyezet egy része is leszakadt. Ez csak szörnyű és bennem ez rossz emlékeket hagyott, pl. gyerekként nem tudtam beengedni az osztálytársaimat a házba, mi is csak a kint a kerítésnél beszélgettünk. A testvérem a saját barátnőjét soha nem hívta a szüleinkhez, és be sem mutatta őket egymásnak. (már régebben szakítottak is). Szóval a szülőktől ez a "nem törödömség" sajnos kihatott rank. Szóval ha én bármely tárgyra ránézek a házban, bennem csak a régi kellemetlen emlékek felidéződnek. A legrosszabb az, hogy ők ebbe beletörődtek, és anyám annyit mondott erre, hogy "megszokta". Nem értem őket. Én éppen az szüleim ellenkezője vagyok, hogy amire tényleg nincs szükségem (pl. lejárt szavatosságú valami, használhatatlan ruhanemű) akkor én igenis kidobom, vagy ha olyan akkor lehet eladományozni. Egyetlen dolog, ami értékes a szüleim házában azok a régi családi fotók, setöbb.
2015. júl. 8. 07:10
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Ezt az érti meg, aki tudja, mi az a nélkülözés. Szerencsére ma már egyre kevesebben tudják, mit is jelent.
2015. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A nélkülözés nem azt jelenti, hogy az értéktelen szemét halmokban áll otthon, és csak a patkányok, meg az egerek szaporodnak benne.

Anyósomék is ilyenek voltak, anyósom mindig apósomra hivatkozott, hogy nem hagyja kiganézni a garázst meg a sufnit meg az udvart a férje.

Aztán amikor meghalt apósom, és letelt a gyászév, akkor előálltam, hogy mostmár rendet teszünk.

- De apuka mit szólna hozzá!

- Mama drága, eddig apukára tetszett hivatkozni, apuka már a Jóistennél barkácsol, itt most ettől a sok szeméttől megpucoljuk a házat.


Vettem takarófóliákat, és az udvarra összehordtunk minden kacatot. Fogadtam napszámba egy embert 3 napra, és sterimóval, meg mosószerrel, meg autómosó kefével mindenről levakartuk az évtizedes dzsuvát, lefotóztam és kitettem a vaterára a dolgokat.

Egy részét eladtuk így. Egy másik részét elvitte az ószeres cigány ingyenbe - csak vigye. Ami senkinek sem kellett, ahhoz egy 3 köbméteres konténert rendeltem és elvitettem.

A vaterás pénzhez hozzátettem kétannyit, és kicsit kitataroztattam és kifestettem az anyósom házát.


És láss csodát, addig soha senkit nem lehetett áthívni a kuplerájba, ami náluk volt. De utána elindult a szomszédolás, és mostmár, naponta-kétnaponta vendégeket is tud fogadni a szomszédságból, nem kell szégyellni a poros, koszos, rozsdás, pókhálós patkányfészek kupacokat és a végletekig elhanyagolt házat.

2015. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!