Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A wc-nk alja belül nagyon...

A wc-nk alja belül nagyon retkes és büdös, mivel tudnám eltüntetni?

Figyelt kérdés
Már olyan volt mikor ideköltöztünk. Eddig semmi sem használt sajnos, jó mélyről jöhet a retek. Fekete és sárga.. mivel tudnám visszakapni a fehérségét? Meg a mosdókagyló csaptelep töve és a kád is eléggé elsárgult!

2015. okt. 1. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Domestos? Ha semmi nem segít akkor jön a sósav.
2015. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a sósavat hogy alkalmazzam?
2015. okt. 1. 23:05
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Próbáld kimerni a vizet,amennyit tudsz. Egy nagyobb ronggyal ki is itathatod. Akkor önts bele vízkőoldót és hagyd benne legalább 1 éjszakát. Ezt addig ismételd, amíg ki nem tisztul. A csaptelep tövére tekerj ecetes rongyot, azt is hagyd ott egy éjszakát. Az jól feloldja a lerakódást. A kádat pedig CIF-fel kell súrolni, a várt hatás eléréséig.
2015. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 lencsefőzelék ***** válasza:
95%
Egy barátnőm sósavat öntött a WC aljába éjszakára, reggelre szépen kitisztult.
2015. okt. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is fekete volt, én két egymás követő éjszakára 1-1 üveg sósavat öntöttem bele. A második nap reggelén hófehér lett.
2015. okt. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Domestos zéro wc vízkőoldó gél....volt dack és társai,de jó illat lett csak tőle. Most viszont ilyet vettem mert akciós volt és ledöbbentem amikor megláttam,hogy újra fehér lett a wc alja.
2015. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
Vagy egy üveg ecet. Az is oldja a vízkövet amibe a kosz beleépült.
2015. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Oh, nehogy má sósav! :-)

Nem kell ilyen agressziv szer.


Mosopora van mindenkinek otthon.


Egy kis talkaba teszel mosoport, hozzaöntesz egy kis vizet, hogy egy pépes pasztát kapjal. Ezt a pasztát a wc belsö oldalara öntöd es a wc kefevel, jol megsurolod.

Hagyod egy kicsit hatni, fél-egy óra, utana öblites.


A mosoporban is vannak vizköoldo anyagok, fertötlenit is,

2015. okt. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

#5 -ös

Nekem is fekete volt, én két egymás követő éjszakára 1-1 üveg sósavat öntöttem bele. A második nap reggelén hófehér lett.


Ja, mert a sosav, annyira agressziv szer, hogy lemarta a wc zomancat is.

Ezentul mar CSAK sosavat fogsz tudni hasznalni, mert zománc hijjan, minden gyorsan meglatszik es közönseges tisztitoszerek nem hatnak.

A masik nem elkerülendö szempont, hogy a sosav egy nagyon agressziv szer. Nem arrol hires, hogy termeszetbarat lenne.

Mar rig be kellett volna tiltani az eladasat magán háztartásoknak.

2015. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Apropo, a 'lerakódás'ról jut eszembe.


CORREGA tablettak!

A normalisan piszkos WC, masnapra hofeher lesz.

Ahogy a Correga tabletta leszedi a protézisekröl a lerakodast, azt ugyanugy leszedi a wc-röl is.


A kerdezönek, bizonyara többször kell egy-egy folyamatot megismetelnie, mert a kosz 'ül', talan régóta nem lett ott takaritva, ... de, én nem adnám fel a reményt.

2015. okt. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!