Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Porzsák nélküli porszívót...

Porzsák nélküli porszívót mennyire nehéz tisztítani? Miért tűntek el a piacról a papírporzsákos porszívók?

Figyelt kérdés
2015. dec. 13. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Azért, mert a porzsák nélkülit könnyebb tisztítani. Csak kiöntöd. Azért szorulnak vissza, mert

1. nem kell költeni a porzsákra, így olcsóbb

2. környezetvédelmi szempontból, nem keletkezik felesleges hulladék.

2015. dec. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A porzsák nélkülit könnyen ki lehet önteni,viszont nekem jobban szív a vászonporzsákos.
2015. dec. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem észre, hogy eltüntek volna.
2015. dec. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kapni még papír porzsákosat nem tűnt el. a textil zsákosat nehéz találni.

porzsák nélküliből kiöntöd a port; viszont a szűrőket lehet cserébe mosni/cserélni, mert felrakódik, és erősen csökken a szívóhatása.

2015. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tüntek el, mi nemrégiben vettünk egyet, mert a porzsák nélküli nem szív jól. Amúgy a víztartályt kell kimosni és a szűrőket sem árt, valamivel macerásabb, mint a porzsákos, de olyan tiszta, vízszag van utána a lakásban.
2015. dec. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
59%

Egyáltalán nem tűntek el a porzsákos porszívók, bár a papír porzsákosat nem ajánlanám.


A porzsák nélküli porszívókat könnyű tisztítani, csak üríteni kell a portartályt, de azzal számolni kell, hogy ez nem túl higiénikus folyamat. Lakásban biztos ne csináld, mert kezdheted elölről a takarítást. Aztán persze nem árt kimosni sem a tartályt, így van vele munka.


Az olyan blődségekről meg feledkezzünk már el, hogy a porzsák nélküli gazdaságosabb, meg környezetkímélőbb. Egyrészt a porzsákokat már olyan anyagból készítik, amik teljesen környezetbarátok, elbomlik, felszívódik, mintha nem is lett volna. A porzsák nélkülibe pedig kell porszívó szűrő/hepa filter. Nyilván a szűrőt lehet mosni, de minden egyes mosással masszívan csökkenni fog a hatékonysága.


Egy 4-5-ös csomag porzsákot típustól függően meg tudsz venni 1500-2500 Ft-ért. Háztartásonként eltérő, hogy ki mennyit használ. Mi kevesen vagyunk, egy ilyen csomag elég egy évig. Más elhasznál 2-3 csomagot is.


Egy szűrő szintén típustól függően 1500-8000 Ft között mozog. Ha ügyesen mosod, akkor kitart egy évig, amúgy fél évente biztos, hogy cserélni kell.


Ha így nézzük egyből nem olyan biztos, hogy a porzsákos a drágább :)


És akkor a porzsák: én tuti soha többé nem veszek papír porzsákot. Rugalmatlan, ha félig megtelik már cserélhető is, nem gazdaságos. Viszont ami porszívóba lehet venni papír porzsákot, azok nagy részébe gyártanak "szintetikus" porzsákot is. Azért tettem idézőjelbe, mert a nevével ellentétben nem annyira szintetikus, ez is tökéletesen elbomlik. Sokkal rugalmasabb, több port tud így beszívni, és az ára is kb ugyan ott van, mint a papír társaié.


A textil porzsák még nyilván opció lehet, de nekem nyűg azt ürítgetni, szintén nem lehet lakásban, mert egyáltalán nem higiénikus. És összességében nem sokkal olcsóbb a papír vagy szintetikus porzsákoknál, mert bizonyos időközönként azt sem árt cserélni. Persze jóval ritkábban kell.


És a végére egy tipp: én most tankoltam fel porzsákból és porszívó illatosítóból, mert a Porzsákbázis webáruházban elég baráti akciók vannak így Karácsony előtt :)

2015. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!