Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyi időt töltötök egy...

Ti mennyi időt töltötök egy nap, illetve egy héten házimunkával?

Figyelt kérdés
Mi ketten élünk egy családi házban a párommal, még nincs gyermekünk. Én napi 8 órát dolgozom, ő gyakran 16 órázik. Érdekelne, hogy ti mennyit takarítotok, főztök, mostok, nagytakarítotok (ablakok, vagy komolyabb sikálás:) stb stb.), és kb. este hányra végeztek vele? Mindenféle szituáció és helyzet érdekel, nem csak az aki ugyanilyen felállásban él, mint mi. A kérdsésem egyébként főként azért tettem fel,mert én személy szerint úgy érzem, hogy akármennyit takarítok, mosogatok, söprök, porszívózok, felmosom, az állatokat ellátom (egy kutya, egy macska és egy nyuszi), mosok, vasalok, teregetek, hajtogatom a ruhákat, még sincs elég nagy rend, amit szeretnék, sőt kifejezetten káosznak érzem sokszor a házunkat. És akkor a kertről ne is beszéljünk. Nagyon várom a tanácsokat, tapasztalatokat, mert el sem tudom képzelni, hogy mások ezt hogyan tudják igazán menedzselni. Látok olyan példákat is (főként ez riaszt el), hogy az illetőnek több gyereke is van, és ugyanúgy dolgozik mint én, mégis mindig rend van a házukban, a gyerekeket is ellátja, saját magára is van ideje torna, fodrász stb. A párom is besegít az alapvető házimunkákban, tőle többet nem várok el,mert rengeteget dolgozik. Nektek mi a véleményetek, ti hogyan csináljátok? Lány vagyok, 26 éves, közgazdász
2016. febr. 11. 08:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Próbáld ki a fly ladit.Szerintem rosszul osztod be az idődet.
2016. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Komolyan? Lehetséges! Megnézem mi ez, mert fogalmam sincs:) Várnám a kicsit bővebben kifejtett tapasztalatokat.
2016. febr. 11. 09:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy mindennek legyen helye, így nem lesz esélyük a dolgoknak kallódni. Mindig tedd a helyére a használati tárgyakat.

Mosogatni kisebb adagokban érdemes, a reggeli után könnyebb elmosni pár tányért, bögrét, mint este egy nagyobb adagot, mert semmi kedved nem lesz hozzá fáradtan. De ha mosogatógéped, akkor a koszosakat rögtön oda tedd be. Este elindítod, reggel kirámolod, 5 perc az egész.

Időzítőn elindíthatsz egy mosást, reggelre, vagy amikorra hazaérsz ki is van mosva, már csak teregetned kell. A szárítóról hajtogatva vedd le a ruhát.

Én vettem magamnak laposfejű felmosót, könnyebb vele takarítani és nem feltétlenül kell porszívózni sem.

A szobákban 2-3 naponta porszívózok.

A fürdőben akkor takarítok amikor fogat mosok (mosdó+kád) vagy a gyerekek fürdenek. A wc-t mindennap áttörlöm domestosos popsitörlővel.


így néz ki egy nap:

Reggel/délelőtt:

- mosni (este már összekészítem)

- beágyazok

- összeszedem a papírzsepiket, szemetet (gyerekek után van az is), koszos ruhákat

- mosdót, kádat, wc-t áttörlöm (van, hogy csak este kerül erre sor)

- szükség szerint porszívózok + felmosok

- kipakolom a mosogató gépet


Este:

- mosogatás

- asztalt, pultot lepakolni, letörölni

- reggeli mosást előkészíteni


Főzés közben folyamatosan rendet tartok a konyhában.


Én is dolgozok, de nekem kötetlen a munkaidőm, 2 gyerekem van és szokott kupi lenni, de ez már tényleg csak a lustaságomnak tudható be :)

2016. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, nagyon jókat írtál, de a domestosos popsitörlőn kiakadtam.
2016. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm szépen a tanácsokat, sok jó ötletet adtál, és látszik, hogy van rutinod. Igen valószínűleg korábban kellene felkelnem, hogy reggel is tudjak egy gyors mosogatást, fürdőszoba törölgetést csinálni, csak így is úgy érzem, hogy munka után hullafáradt vagyok, és mindig az az érzésem, hogy hiába takarítottam, nincs elég rend. Ja igen, az is fontos, amit írtál, hogy mindennek meglegyen a helye. Nekem még nincsenek rendes tárolóim, legalábbis nem elég, mert nemrég költöztünk még a házba, és valóban sok dolognak nincs még meg a végleges helye (pl: edények, műanyag dobozok, tányérok, poharak sem férnek el úgy, ahogy ideális lenne). Valószínűleg, ha lesz egy kamrapolcnak használható kisszekrényem, meg néhány szekrénykével, polccal, tárolóval több, akkor jobban fogok tudni rendszerezni és hamarabb helyre tudom tenni a dolgokat.
2016. febr. 11. 15:48
 6/18 anonim válasza:
72%
Nem tudom mekkora segítség leszek mert egy 30m^2-es garzonban élek egyedül egy kutyával de mindenképpen minél több specializált kütyüt tudok javasolni. Mit értek ezalatt? Kis kézi aksis porszívó, mosógép, mosogatógép, jól organizálható tárolók, kis falra akasztható dekoratív kukák nedves törlőkendő adagolóval és minden amit csak el tudsz képzelni. Egyáltalán nem olyan drága mint amennyire hangzik, főleg ha a jó részét magad készíted és rengeteg időt spórolnak. Ha meglátom, hogy valahol valamit takarítani kell azonnal és kényelmesen meg tudom azt tenni plusz nagytakarításra így csak 2-3 havonta van szükség. Nem is emlékszem mikor takarítottam több mint 20 percet egy nap és a lakásom patyolat tiszta.
2016. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez utóbbiakat is köszönöm, én is jó ötletnek tartom az általad leírtakat. De milyen nedves törlőkendőre gondolsz? Te is popsitörlőt használsz takarításhoz? mert ilyet én még nem hallottam. Sima Szilvia törlőkendőm van természetesen, és valóban praktikus, nem koszolok mindenhez szivacsot vagy konyharuhát, mert utána a koszos tisztítóeszközöktől is herótot kapok. :) A mosogatógépen most már komolyan elgondolkoztam, valóban praktikus, hogy a tányérok nem a mosogatóban állnak. Egyébként képzeljétek el, a párom, mintha megérezte volna: tegnap úgy várt, hogy teljesen kitakarított (ez hihetetlen), és ma olyan volt a reggeli készülődés, mint egy álom. :) Mindenkinek nagyon köszönöm, aki válaszolt, azért még várom a további tippeket. A FlyLadyt is megnéztem, nekem nem fér bele még egy ilyen "program" az életembe, szerintem a FlyLady-vel csinálsz dolgokat ugyanolyan fárasztó, mint anélkül, én nem látom sok értelmét. Ti? (aki nem tudja mi a flylady program írja be google-be)
2016. febr. 12. 12:18
 8/18 anonim ***** válasza:

Bizarr lehet első hallásra a domestosos popsitörlő, de ez a legolcsóbb, mert a fertőtlenítős kendők drágák és nagyon keveset adnak.

Ezzel viszont pénzt spórolok és nekem könnyebb, mint szilviával maszatolni a wc körül.

Természetesen csak ezt a célt szolgálja, máshol mikroszálassal törölgetek.


Okos telefonra van egy nagyon jó app. Most nem tudom a nevét, fly valami, a fly ladyhez van, de annyira személyre szabható, hogy ami a fly ladyhez tartozik mindent ki lehet törölni belőle!

Napra (reggel, délután, este), hetekre és hónapokra van osztva. Ebbe bele lehet írni mindent, amit csak gondolsz, hogy a rendhez, tisztasághoz elengedhetetlen ezt megtenni.

Van benne heti menü tervező, stopper és szintén a fly ladyhez a zóna takarítás, ez is személyre szabható.

Nekem így néz ki:

1. zóna: Előszoba, hátsó közlekedő (a hónap első fele, ami gyakran csak néhány nap)

2. zóna: Hálók+Nappali

3. zóna: Konyha

4. zóna: Vizesblokk

5. zóna: Udvar+konyha kert


Ezen belül pedig szintén vannak a feladatok amit az adott héten kell megcsinálni.


Jó a fly lady nekem tetszik, csak olyan fura, hogy igazán takarítani csak a 3. héten kezdünk el, akkor is csak 1 óra erejéig, hát nálam ilyen esetben már egy nap sem lenne elég :D


Nem kell túl vállalnod magad, annyit csinálj csak, amennyit bírsz.

2016. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Ja, igen. A play áruházba kell beírni, hogy home routine, itt az első.
2016. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Olyan jó, hasznos tanácsokat kapok itt Tőletek, már megérte beírni a kérdést. Meg fogom nézni ezt az app-ot, nem veszthetek vele az tény. ha beválik a domestosos popsitörlő, akkor én is fogom használni, engem is zavar a maszatolás, sokszor azért megy el a kedvem a vizesblokkok törölgetésétől, mert egy maszatolás lesz az egész, még szárazzal is áttörölni stb, azért akkor már egyből nem 5 perc...

A sima fly ladyben neem is az volt a fura, hogy amennyi takarítás belefoglaltatik, attól nálunk még holt rendetlenség van:)) Kb. adtunk a sz.r-nak egy pofont:)) De lehetséges hogy én látom rosszul. Köszönöm még egyszer a rengeteg hasznos infót! Nem csalódtam Bennetek. Még az lenne a kérdésem, hogy ki hányszor vasal? Mert én megmondom őszintén, csak azokat vasalom amiket muszáj és általában indulás előtt 5 perccel...csak azt ami kell.. Ez sem a legjobb stratégia, gondolom..

2016. febr. 12. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!