Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műanyag dobozból mivel tudom...

Kerdesek24 kérdése:

Műanyag dobozból mivel tudom a zsíros lerakódást eltüntetni?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Hideg zsíroldóval.
2016. febr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meleg víz + mosogatószer. Vagy dobd be a mosogatógépbe, ha van.
2016. febr. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én flóraszeptes vizet teszek bele, s benne hagyom éjszakára. Szépen kifehéredik a műanyag tálka, amit sajnálok eldobni, mert jó a mérete.Jól átöblítem, s ha szükséges,pár hét múlva megismétlem a tisztítást.
2016. febr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ha az átlátszó ételesekre gondolsz, amikben kiszállítós cégek hordják az ebédet, akkor: semmivel.

sok ilyen edényem van, de ami már narancssárga zsíros, azt inkább kidobom.

mivel ez a hővel együtt kerül az edény falára, azaz valamelyest beleég, nem lehet eltüntetni.

és az edény anyaga is sérül.

én úgy vagyok vele, hogy hetente 1x-2x biztos rendelek, szóval megvan az utánpótlás.

de egyébként százasboltban fillérekért lehet ilyen edényeket kapni.

ha nálad nem ez a rendelős sztori van, akkor csináld úgy, hogy a zsíros ételeket mindig ugyanabban az edényben vidd. nem hiszem, hogy mindennap atomzsíros pacalpörköltöt viszel.

2016. febr. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

a flóraszept akár még jól is jöhet, én még nem próbáltam.

csak kicsit drága megoldás egy ilyen edényhez.


aki a hideg zsíroldót, meg a meleg vizes mosogatást írta, az még sosem próbált igazi zsírfoltot kimosni műanyag edényből.

2016. febr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A.C.A.B ***** válasza:
Ha nem ételt szeretnél benne tárolni, akkor van egy jó megoldás! Én ha nem tudom pontosan, hogy mit mivel kell lemosni, megfogom amit találok és összeburítom. Igaz, én motorblokkfeleket mostam így utoljára, de a hideg zsíroldó, ultraderm, kétféle ablaktisztító, némi pronto, ciff és még ki tudja minek a keveréke olyan csillogást eredményezett, hogy magam is meglepődtem! Mondjuk ez a műanyagot is valószínűleg nyom nélkül eltüntetné. :)
2016. febr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok a hideg zsíroldós...és szakácsokat oktatok,első szakmám: hentes-tényleg fogalmam sincs!

Tanulj kis kémiát,és megismered a mosogatógép~tabok hatásmechanizmusát. A mosogatógép tablettából 2~3 db-t teszünk a moslékos 110 l-s múa. hordóba(teli vízzel),egy hétvége alatt "csodát csinál" vele.

2016. febr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

azt elhiszem, hogy moslékos edényhez jó. de annak nem is kell ragyognia.

a "csodát művel vele" valószínüleg a kitakarítás előtti állapothoz képest csoda.

egyébként meg a moslék, amit már kihűlve, félig-meddig elfogyasztva dobálsz bele, sosem lesz olyan forró, mint amikor a frissen főzött tűzforró ételt szedik bele egy kifőzdében.

a moslék ezáltal nem fog "beleépülni" az edény anyagába, a hiányzó hő miatt.

talán nem kellene oktatnod, ha ezekkel a dolgokkal nem vagy tisztában.

2016. febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Flóraszeptes műanyagból enni....ennyi erővel ki is hipózhatod...:\
2016. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Utolsó! Hozzá tehetnéd, hogy egyáltalán műanyagból enni?Meg mikróban melegített ételt enni? Vissza kellene menni a középkorba, amikor agyagedényben, vasbográcsban főztek szabad tűzön, és homokkal-tiszta, természetessel- sikálták ki a kasztrojt kukoricacsuhéval.

Egyébként a rendszeres mikrózás valóban kikezdi a műanyagot, szinte hámlik a felszíne, s ebbe könnyen beleragad a zsír, egyszerű mosogatás meg sem kottyan neki. Igaza van annak, aki azt mondja, az ilyen edényt le kell cserélni.

2016. márc. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!