Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógélhez adhatok mosószódát?

Mosógélhez adhatok mosószódát?

Figyelt kérdés

Kitakarítottam trisóval a mosógépet, mert a ruháknak száradás után fura illatuk lett.

Mosógélt használok, azt olvastam itt régebben, hogy ha teszek még bele mosószódát, kiveszi a szagokat. Ez igaz lenne? Nem szedi ki a ruhák színét? Mennyit tegyek a gêpbe? Köszi szépen!


2016. ápr. 10. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

A mosószóda nekem nem vette ki a színét a ruháknak, de felesleges a géllel együtt használni.Vagy az egyiket, vagy a másikat. Ami a szagokat megszünteti -természetesen ha van a rendszeres mosógép takarítás mellett - az az ecet.

Én jó ideje már öblítőszerként csak 20%-os ecetet használok, nem ecetszagúak a ruhák, finom puhák, a mosógép nem koszolódik el, az ajtó környéki gumiban nem rakódik le a dzsuva,a mosószeradagoló nem feketedik el.

És az sem megvetendő, amire nem szoktak gondolni,hogy a férfiak ruhái nem ugyanolyan pl. virágillatúak, mint a nők ruhái, mindenki használhatja a saját parfümjét, deoját, nem üt át az öblítő illata.

2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mosószódát a mosószer spórolására használhatod. felét, harmadát lehet mosószódával helyettesíteni, minden gond nélkül. Azért jó vele keverni, mert önmagában a mosószódának a mosás terén vannak hátrányosabb tulajdonságai, amit a mosószer egyéb adalékai kiküszöbölnek.

A trisó jól kitisztítja a gépet, de utána mosd át 1-2dl hypos mosással, mert az kiöli a penészgombákat baktériumokat, ami a szagokat okozzák, vagyis kifertőtleníted. A trisó nem fertőtleníti, csak oldja a szennyeződést.

2016. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Most épp persillel mosok, előtte arielt használtam, abból olyan 60-70ml kellett, ha foltos ruhákat mostam. Ez esetben hogy értelmezzem, hogy a felét helyettesíthetem? Azért kérdezem, mert anno olvastam a mosószódáról, hogy akár bele is lehet áztatni ruhákat, volt, hogy a lányom egyik kord nadrágját be kellett áztatnom, mert fura szaga volt. És utána minden gond nélkül eltávolította a szagot, soha többet nem volt olyan, sőt inkább finom illatú.


hypo-t sosem használtam, csak domestos-t, pl. törölközőket szoktam vele mosni, 60 fokon, domestos-os előmosás, mosószeres rendes mosás majd öblítés.


Az ecetes ötletet is nagyon köszi, sajnos nekem nem vált be, ecet szagú maradt a ruha. Na nem nagyon, de pont annyira, mint ahogy az érzékeny orrom érezze. :( pedig azt hittem, a kevés víz miatt, néha kevéssel öblít, de tettem hozzá plusz vizet (elöl töltős, tartályba, mosás közben) és úgy is olyan lett. :(

2016. ápr. 10. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Akkor a 60-70 ml mosószer felét harmadát helyettesítheted mosószódával.

A sima mosószóda hátránya, hogy bár megköti a szennyeződéseket, de ha a meleg víz után megkapja az új vizet ami hideg, olyankor "sokkot" kap és képes visszaengedni a szennyeződést a vízbe. Ezért jók a mosószer adalékai, ami ebben segít.

2016. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értelek, nagyon köszi :)
2016. ápr. 12. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!