Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó háziasszony?

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Tud főzni háztartást vezetni és tyúkot pucolni. Azt mondják az a jó asszonynak való aki tud tyúkot pucolni. De ez nem biztos hogy így van.
2016. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

van egy érzésem, te azt szeretnéd hallani, hogy: dolgos, igénytelen, keveset beszél, alig eszik valamit, szépen vasal, ellátja a baromfiakat, gondozza a kertet, időben permetez, elszalad a közértbe friss pékáruért, ha nem, akkor otthon süt amit csak szeretnél, betegen is kiszolgál, és bármikor megdöngetheted. Nem igényli, hogy beszélgess vele, nem vágyik ajándékra, nem tartja a születé/névnapját, csak a tiédet, de azt gazdagon..


azontúl nem okosabb, mint te vagy, ergo tátott szájjal hallgatja, ha valami baromságot mesélsz, soha nem kérdezi, miért nem jöttél haza éjjel, nem kérdezi, kinél aludtál, és hány helyre fizetsz gyerektartást..


asszem nagyjából ennyi.


asszem tömören vázoltam a jó asszony paramétereit.


Ha nőként kérdezted, akkor is.

2016. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytad hogy imádja a focit és a forma 1-et.
2016. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem olyan mint a feleségem :)


Sokat dolgozik, de szerencsére olyan munkát végez, amit szeret, de jól is keres vele, és én nagyon büszke vagyok rá :)

Emellett ő kifejezetten szeret takarítani, igaz kis házunk van, de mindig tisztaság van, mindig ki van mosva. Főzni ritkán szokott, mert cégnél eszünk, de amúgy jól tud főzni, hétvégén szokott, vagy néha vacsira valamit meleget összedob :)

Rendszeresen vezet mindent, a fizetnivalókat, bevásároló listát stb., mindent kézben tart.

És igen, még a focit is szereti, gyakran eljön velem meccsekre, olyan édesen szurkol :D

És még mindezek mellett magára is odafigyel, az alakjára, a külsejére, mindig csinos, ápolt. És még az ágyban is igazi partner :)

Szóval én megfogtam az isten lábát, nálam kevés embernek van jobb felesége, de lehet senkinek.

2016. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem jó háziasszony az, aki kellemes otthont teremt, és azt gazdaságosan (pénzben és időben) fenn is tartja.

- szépen berendezi és felszereli a lakást, de nem vásárol össze minden kacatot feleslegesen (felesleges konyhai gépek, csecse-becsék, stb.)

- nem vásárol össze nagy mennyiségű élelmiszert feleslegesen, aminek aztán a felét kidobja. Ugyanakkor változatosan főz, és vészhelyzetre is vannak tartalékai

- tisztán tartja a lakást, rendben tartja a családtagok ruhatárát

- nem rabja a háztartásnak, marad minőségi ideje a családjára, szórakozásra, stb.


Szerintem ez nem könnyű feladat. A nők hajlamosak valamelyik végletbe esni: vagy szalad a ház, és esznek amit találnak, vagy az ellenkező véglet, aki éjjel-nappal mos, takarít, süt, főz, de nem lehet vele programot csinálni, mert nem ér rá.

2016. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Olyan, aki a 8 óra munka után egyenlő arányban megosztja a férjével (jóháziférfi??:D) a házimunkát, főzést, esetleges egyéb munkákat.
2016. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

"A nők hajlamosak valamelyik végletbe esni"


Akkor miért nem vásárolnak, vezetnek háztartást a férfiak inkább? :)

2016. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Vezetnek ők, de aztán jön a nő az életükbe, és kérdés nélkül átvesziba vezetést :)
2016. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Munka mellett rendben tudja tartani a házat. Naponta felseper, felmos, összegzi reggeli és esti teendőkre a házimunkákat, beosztja, hogy melyik napokon mely helyiségeket takarítja. Főz, süt, ezen kívül gyereket nevel (ha van), beosztja a pénzt, nem vásárol hülyeségeket ezek mellett jó az ágyban is :)
2016. jún. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bajuszos, házsártos Xanthippe, prakkerje van, és igazi csirketollas tollsöprűje, baboskendője. Így rikácsol:


"Hol voltál Gyula, mit ittál, Gyula?"


"Nem megmondtam, hogy bontott csirkét hozzál, bontott csirkét, bontott csirkét?"


"Na Ervin, magára is minden vackot rásóznak a piacon."


(De kérem, Tekla, mit akar azzal a porolóval?)

2018. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!