Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vegyszermentes otthon! Ti mit...

Vegyszermentes otthon! Ti mit használtok?

Figyelt kérdés

Minnél kevesebb vegyszert szeretnék használni az otthonomban,ezért már sok mindent megtettem /mosódió,ecet ,szódabikarbóna...stb/

Várom a tapasztalataitokat ...Ti mit és mire használtok?



2016. júl. 22. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Mosni és mosogatni mosószódát , olajat oldani trisót , vízkőre erős ecetet . A wc kap azért havonta sósavat amit bőséges esővízzel locsolok le . Néha kell hideg zsíroldó is . Penész ellen a hígított hipo jó , szavó ugyanez csak sokkal drágább .
2016. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Èrdemes utánanèzni ès rájön az ember, hogy ezek a vegyszerek hagyján. De a szőnyegből, bùtorlapból, hőszigetelő nikecellből is folyamatosan párolognak az igen káros anyagok amit folyamatosan belèlegzünk. Ès mèg lehetne sorolni...
2016. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Vegyszermentes otthon?

Ne kacagtass!

Még műanyag villanykapcsolód sem lehet!

De még a gyakorizáshoz használt számítógépet is ki kell hajítanod!

2016. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha elfelejted az öblítőt, a felmosószert, meg nem fujkálsz illatosítót, illatmécsest, kibasszod az összes kozmetikumot a szappanon meg valami alap samponon kívül, akkor már haladó szinten vagy.

A mosódiózás csak önszopatás, semmivel sem kevésbé vegyszer, mint a mosópor, de legalább nem tisztít rendesen.

Ecet, trisó, mosószóda, szódabikarbóna, hypo majdnem mindenre elég.

Mondjuk a mosogatást egyelőre nem tudom ezekkel elképzelni :)

2016. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Mi kényszerből vegyszermentesek voltunk pár évet (nem volt kész a csatornahálózat), talajt szennyezni semmiképp nem akartunk. Csak néhány példa:

- mosószóda: drága lett, bikarbonáttal van agyon hígítva, ruhák elszürkültek, színüket vesztették

- az ecet jó vízkőoldó, de ha már közepesen kemény a víz, akkor naponta törölgeted, mert nem vízpergető, semeddig nem tart, ha fertőtlenítésre használod, akkor sok kell

- az ecetes felmosástól lehet szellőztetni, ami tök jó, mert bejön a por. Lehet törölgetni megint... Zuhanykabint ecettel tisztítani megint jó, mert szemed kifolyik tőle, cserébe nem tart a tisztaság semeddig

- súrolni nem jó ezekkel, mert karcolnak. Nagyijainknak jó volt, a Salgóról nem jött le a zománc, de én nem súrolnám sem a fényes antracit felületű mosogatómat, sem az ugyanilyen főzőlapomat vele.

- a kevés vegyszerhasználathoz mosogatógép, normális mosógép, foszfátmentes és lebomló szerek.

Ha nem "vegyszermentes" vagy, akkor heti szinten pár órát megspórolsz vele. Nekem előny, mert itthon dolgozom.

De a takarítás semmi. Nálunk minden fa, natúr kerámia, kovácsolt vas, természetes alapanyagokból készültek a bútorok (az is fa), padló, az egész konyhabútor tömörfa. Édeskevés, ha nem használsz "vegyszereket", cseréld a laminált padlódat hajópadlóra, kezeld olajjal, viasszal, évente. A pozdorja, vagy divatosabb nevén bútorlap bútorokat dobd ki, vegyél-készíts fából. A műanyag "edényeket" dobd ki, helyette üveg, kerámia, fa, fém, stb. Sorolhatnánk még, de felesleges. Próbáld ki, megérted azokat, akik úgy vannak vele ahogy mi: azonnal rákötöttünk a csatornára mikor kész lett, és már csak öblítő helyett használom az ecetet, meg amire való. Nekünk elegünk lett 5,5 év alatt a "környezetbarát, jaj de trendi vegyszermentesből". Mióta megint mosogatógép tablettát-port használok, végre nem opálos, nem karcos, nem dzsuvás a cucc, hanem TISZTA. A wc tisztítás sem rémálom, a wc hab egy király dolog. Stb. Bár felesleges kemikáliákat nem használunk, ez tény.


És az egyik előttem szólóhoz pár megjegyzés:

- trisó. TRISÓ?? Foszfát! Vegyszerebb a vegyszernél. Végszügség esetére sem javaslom, ahogy a bóraxot sem.

- a hypo is vegyszer ám... a sósav is. Még ha bio esővízzel van lelocsolva akkor is.

2016. szept. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a környezetbarát tisztítószereket kezdtem el használni. Talán egy fél fokkal jobb, mint a társai.
2018. márc. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!