Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Asszonyok! Tudnátok nekem...

Asszonyok! Tudnátok nekem segíteni egy pár házimunkában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!mèg szinte teljesen friss vagyok az asszonyok körében ès ezèrt szeretnék tőletek nagyon sok segítséget kèrni!pl.: Hogyan mossam ki a ruhákat? melyik mosószert ajánlotok inkább a gèlt vagy a port,öblögetőt?!hogyan adagolják ezekből?

Jelenleg a fehèrekhez arielt (port) használok amivel eddig nincsen bajom,de szeretném ha a zokniaim nagyon szép fehèrekhez lennének,a sötètekhez pedig persil mosogèlt önmagában nagyon finom az illata, de ha öblögetővel keverem nagyon büdős szaga van mindig mikor kiveszem a gèpből ennek mi lehet az oka? Várok mosópor öblögetővel kombinációkat! :) Tudom bután hangazank a kèrdèseim de sajnos nem tudom kitől eltanulni!



2016. aug. 25. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Én minden ruhához ariel port használok, ha fehéreket mosok, akkor adagolok a mosószerhez Vanish Oxi Action Crystal White port is.

Öblítőként Coccolinot használok, a citromsárgát (Happy Yellow). Ennek rendkívül hosszan tartó illata van.

2016. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én csak mosógélt hasznàlok, Tomit fehérekhez és színesekhez valót, vagy fehérekhez vettem màr perwollt is. Öblítőből a coccolino és lenor vàlt be eddig, a sima fehér szìnűek.

Sokan öblìtéshez ecetet hasznàlnak, én nem próbàltam még, de àllìtólag jó.

A mosógépet ne tömd túl, attól is lehet büdös, nem tudja a gép rendesen öblíteni.

Mosás utàn hagyd nyitva a gép ajtajàt hogy kiszàradjon, mert nedvesen bezàrva bepenészedik és büdös lesz.

Időnként lehet egy tisztìtó mosást csinàlni 60-90 fokon hipóval vagy trisóval, majd ecettel ez megöli a bacikat és megintcsak nem lesz büdös.

Ja és ha kivehető a mosószeradagoló azt is vedd ki és jó forró vízbe, esetleg mosogatógépbe mosd àt mert a rajta lévő mosószermaradvànyok jó tàptalaj a baciknak és penésznek.


Most hirtelen ennyi jut eszembe.

2016. aug. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Van alul egy kis ajtó, ahol a használt víz megy ki. Na azt is ki kell takarítani. Vigyázz lehet van víz is ott. Oda érdekes dolgok szoktak betapadni. Csak áramtalanított mosógépbe nyúlkálj!
2016. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először a mosógépet takarítsd ki. Az tartályt is meg a szűrőt. Majd indíts el egy mosást ecettel.

Mi lenort használunk és persilt. Port csak akkor használj ha magas hőmérsékleten mosol vagy elomosol mert rövid 40 fokos programoknal nincs ideje feloldodni és lerakodik a gépben.

Fehérítésre nagyon sok cuccot lehet kapni. Nekem a fehérítő kendők váltak be.

2016. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek koszos, foltos ruhák ezért én Dosia mosóport vettem 5kg 2000 forint és mivel csak ketten vagyunk sokáig elég igy is. Öblítőt pedig csak kizárólag Lenor sárga kek fekete ezek a kedvenceim .
2016. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak Aldis Tandilt használok évek óta, és ecetet öblítéshez. Öblítőt nem, mert az rátapad a ruhák felületére és kemények lesznek tőle a ruhák, a törülközők elveszítik a nedvszívó képességüket.
2016. aug. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!