Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csinál nálatok a takarítónő?

Mit csinál nálatok a takarítónő?

Figyelt kérdés

3 műszakban dolgozunk és nincs időnk a rendes, alapos takarításra így takarítónőt fogadunk.

Az lenne a kérdésem hogy első alkalommal mit kérdeztetek tőle ? Nyilván meg kell beszélni az időpontot, az árat és hogy mit csinál, de ezen kívül mit kérdezzünk tőle, mert nyilván a házunkat bízzuk rá.

Aztán első alkalommal amikor már takarítani jön, akkor mit csináljunk , mert nyilván nem hagyunk egy idegent a lakásba első alkalommal ?

Úgy gondoltam hogyha ablakpucolás lenne , azt külön fizetnénk .

Nálatok hogy mennek/ mentek ezek a dolgok ?



2016. aug. 31. 18:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Miért kamu ? Meg miért írsz ilyet? Szerintem egy normális kérdést írtam ki, akkor nem értem az ellenségeskedést . Miért lennénk trógerek ?
2016. aug. 31. 18:58
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

3 műszakos hegesztés specifikus ipari robot programozó vagyok 520 bruttóval.

Párom ugyan itt dolgozik 2 műszakban 270 bruttóért. Éppen meg tudnánk fizetni egy takarító nőt hari 3 alkalommal. de


2 gyerek nevelése mellet takarítunk is.

2016. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Fake kamera minden szobába és dolgozik mint a kis angyal.


Nem órabér helységenként fix összeg

2016. aug. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs takarítónőm, de ismerőseimnél, akiknél van porszívózás, portörlés, mosás, mosogatás felmosás, fürdők kitakarítása és vasalás tartozik bele. Ablakot is tisztítanak, és náluk órabérben dolgoznak. Ők egymásnak adják a címeket, ez alapján választanak abszolút megbízható takarítónőt, és mindig egyedül hagyják, míg ők dolgoznak, azalatt folyik a takarítás.
2016. aug. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
7%
Oké a havi nettó 100-120-ból bejárónőre is futja. Így már értem.
2016. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

első alkalommal vele voltam, kérdeztem, h ő h csinálja én is elmondtam neki, h én h csinálomstbstbstb

utána kb 5-6 vele voltam, utána már itthon voltam, de nem figyeltem kb 5* utána meg kulcsot kapott.

Sose volt semmi baj vele :)

nálam ágyneműt húzott, port törölt, fürdőt takarított, felmosott, porszívózott, szemetet ürített és ha kellett teregetett/mosott/mosogatott

heti 3 alkalom hétfő, szerda, péntek

És egy hétre 9000 ft-ot kért

kb 2-3 órahosszás munka, +meg sok mindent kapott tőlünk, volt h a családdal együtt evett, ha nem is voltunk itthon akkor is evett itt... ezt ne tiltsd meg neki. :)

2016. aug. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat .


Kedves 21.09-es , légyszíves másold már be azt a részt ahol én leírtam hogy 100-120 a nettó keresetem!

1. Nyilván nem annyi ha takarítót szeretnénk fogadni .

2. Ha annyi is lenne , vagy akár fele annyi, az a mi dolgunk lenne, hogy mire költjük.

3. Én azt sem tudom hogy hol írtam azt hogy gyárban dolgozunk. Szerinted csak egy gyárban van három műszak ??

2016. szept. 1. 14:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk, mint a kedves posztoló, sok munka, viszonylagos jólét, bizonyos feladatokat kiszervezünk, hogy azért maradjon a párommal egymásra is időnk hétvégén. Nekem ez a normális. :)

Hozzánk hetente jön 1x a takarítónő. Amiket elvégez: porszívózás, felmosás, portörlés, tükrök, szaniterek tisztítása, ablakpucolás (kb 2 hetente) és általánosságban olyan puccba vágja a lakást, hogy 1 hétig simán megmarad. :)

Amit nem csinál: függönymosás-vasalás, ruhák mosása, vasalása, ágyneműhöz nem nyúl, szőnyegeket vegytisztítása.

A takarítás feltétele az ő részéről, legyen rend nagyjából,mert ő "csak" tisztít, nem pakol el semmit és könnyebb neki, ha nincs nagy kupi.

Kb 2 havonta kérek tőle nagytakarítást, amikor pl. az összes csempét, plafonig átmossa, légkondi tetejét is letörli, könyveket egyenként leporolja és visszateszi a polcra, szóval olyan munkákat is elvégez, amiket amúgy senki sem csinálna hetente.

A felszerelést, szereket mindet én adom, ő semmit sem hoz.

Az első alkalommal ott voltam, kellett is, megmutatni a porszívó extra funkcióit, hogy milyen szert hova használjon (igen, szájbarágósan,mert akkor számon kérhető...), milyen felülettel hogy bánjon, ha kényesebb.

A további alkalmakkor már nem voltam ott, de megbeszéltük, hogy felhív ha kérdése van. A bizalmat nem lehet megkerülni, ha nem bízol benne, ne alkalmazd. Muszáj otthon hagyni egy dolgozó embernek, nem lehet mindig a sarkában lenni...

Egy nagyon-nagyon jó tanácsot adnék: semmiképp se óradíjban állapodjatok meg! Én pórul jártam így régebben már, legelőször. Ha óradíjat adsz meg, fennállhat a veszély, hogy elhúzza a munkát a távollétedben, akár órákkal. Azóta én mindig úgy nyitok azóta, hogy "Mennyiért vállalná el ennek a lakásnak a kitakarítását hetente, nézzen körbe" Mond egy összeget, én nem firtatom, hogy ez neki 3 vagy 5 órájába telt. Mert nem is érdekel, csak a végeredmény számít. Azt viszont számonkérem mindig, és nem hivatkozhat arra, hogy nem fért bele az idejébe.

Vidéki nagyvárosban lakom, és bár árat nem kérdeztél, de elmondom, nálunk _átlagban_ 1000 ft-os órabérrel szoktak kalkulálni takarításra, lakossági használat mellett (nem iroda).

Sok sikert a keresgéléshez! :)

2016. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Kifelejtettem még valamit: én sose adok neki úgy kulcsot, hogy az legyen nála állandóra. Ez az én kis paranoiám, ha úgy tetszik. Mivel minden kulcs másolható! Szép dolog a bizalom, de ne kísértsük az ördögöt.

Mi úgy csináljuk, hogy reggel jön, mielőtt én munkába megyek, beengedem, majd miután befejezte, elhozza a munkahelyemre a kulcsot (nincs messze az irodám a lakásomtól). Persze ez a rendszer sem életbiztosítás, de kevesebb lehetőséget hagy a visszaélésekre. Mások, akikről tudok úgy oldják meg, hogy mondjuk amikor végez a takarító, akkor összefutnak, vagy hazamegy a kulcsért a tulaj mondjuk ebédszünetben.

2016. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!