Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell jól mosni?

Hogy kell jól mosni?

Figyelt kérdés

Szoval,mennyi idő az ideális,melyik színt melyikkel,stb. Kezdő háziasszony vagyok,a az a problémám hogy néha foltos marad a ruha. Kiforditva kell mosni? Milyen mosószer vált be Nektek?

Köszönöm ha kisegitetek. Automata a gépünk,ha ez számit valamit.



2016. nov. 25. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A foltot hogy érted?Koszfolt,vagy más ruha fogja meg?Én így szoktam:fekete,fehér,sötét színes,világos színes.Külön törölköző,külön ágynemű.Egyszerre nem tömöm tele a mosógépet.Folyékony zöld Persilt használok,nincs külön színes mosószerem,szerintem hülyeség.Használok néha illatgyöngyöket,most épp Comfortot,az öblítő az nagyon nagyon tömény koncentrátum,1 kis kupak kell belőle,szintén Comfort.És szellősen teregetek ilyenkor télen,mert könnyen bebüdösödhet a ruha.Kb.ennyi.
2016. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja,a fokot kihagytam.Én nem szín alapján választom a fokot,hanem a kevésbé szennyezett ruhákat 40fokon,a kicsit koszosabbakat,pl.törölköző,konyharuha 60fokon.
2016. nov. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
80%
Ha rendesen foltos, akkor a mosás előtt dörzsöld be a foltot mosószappannal (vagy epeszappan a másik neve). Dmben is van, meg a retro caola stb is nagyon jók. Bedörzsölöm kicsivel a mosás előtt, úgy megy a gépbe, eddig mindent kiszedett (kosz, kajafolt, ilyesmik).
2016. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kiprobálom a szappant ;) köszi
2016. nov. 25. 12:18
 5/8 anonim válasza:
49%

erről ez a vicc jutott eszembe:


Mivel Tarzan az őserdőben nevelkedett, semmit sem tudott a szexről.

Jane elhatározta, hogy elmagyarázza neki egy egyszerű példán:

- Tarzan, drágám! Figyelj kicsit rám! Látod az, ami ott lóg a lábaid között, az olyan, mint egy rongyocska. Ami viszont az én lábaim között van, az pedig a mosógép. Neked azt kell tenned, hogy a kis rongyodat ki kell mosnod az én mosógépemben!

Tarzannak megtetszett a mosás, így öt napon keresztül csak mosott, és mosott... Jane besokallta a sok mosást:

-Drágám, túlzásba viszed ám, lazíts kicsit, különben elkopik a rongyod! Elég lesz, ha egy héten csak háromszor-négyszer mosod ki!

Tarzan erre nagyon szomorú lett, és többé hozzá se nyúlt a mosógéphez. Persze, az asszonynak ez sem tetszett. Megkérdezte emberét:

- Tarzan, mi a bajod? Már lassan egy hónapja nem mostál!

Az őserdő királya szinte ragyogott, miközben igy szólt:

- Hát az a helyzet,hogy Tarzan megtanult kézzel mosni!!!

2016. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó vicc volt,s még nem is hallottam ;)
2016. nov. 25. 17:04
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Én így mosok: Színeket fehér, világos színes, sötét színes, fekete csoportokra osztom. Ha sok ágynemű, törölköző van, akkor külön megy, de ha befér a többi ruhához, akkor megy egybe. A fehér és színes ruhákhoz Ariel color+white sensitive folyékony mosószert használok, a feketékhez valamilyen fekete ruhákhoz valót (eut váltogatom, nem látok különbséget, így azt veszem, ami épp akciós). Lenor sensitive öblítőt használok. Nem spórolok egyikkel sem. Minden 40 fokon megy, kivéve, ha van csak törölköző adag, az 60 fokon. Ha valami kényes van, pl. gyapjúpulcsi, kabát az 30 fokos kézimosás programon megy, a függönyök függöny programon, a paplan paplan programon, minden más eco módban, ami 3 óra körüli idő, de hát nem sietek :-). A fekete és színes cuccokat kifordítva mosom. A színesekhez színfogó kendőt teszek. Ha van valami nagyon foltos (leett, összefestékezett gyerekruha pl.) akkor előmosást is beállítok és ahhoz Ariel folttisztítót teszek. (Van fehér és színes ruhákhoz is.) Érdemes a gépet max 3/4-ig tölteni.
2016. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Gyakorlott háziasszonyok se tudnak mindent.

Nem szégyen kérdezni.

2016. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!