Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az normális, hogy ilyen...

Az normális, hogy ilyen koszos a wc és senki sem takarítja?

Figyelt kérdés

Az 57 éves apukámmal és a 80 éves mamámmal élek együtt, és nem takarítják ki a wc-t, viszont engem sem tanítottak meg , hogy kell ezt elvégezni, így elég koszos volt mindig is.Mikor vendégek jönnek hozzánk, pl. osztálytársak, szinte rettegek attól, hogy majd megszólnak miatta.

így néz ki:

[link]



néha már én magam is ódzkodok tőle, nehogy valamilyen fertőzést kapjak...



egyszerűen undoritó nem??

14/F



2016. dec. 5. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ecet, vizkooldo csodakra kepes
2016. dec. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia ! Az a barna valami inkább vízkőnek ki, egy jó erős vízkőoldóval, ha hagyod pár óráig hatni, le lehet súrolni. Fertőzésveszély akkor van ha az ülőke piszkos, a vízkőn ugyan jobban megállnak a bacik mint a tiszta porcelánon de mivel nem érsz hozzá (hacsak nem kell kihalászni valamit kézzel, mobilt vagy kulcsot pl.) nincs miért aggódni.


Ha nagyon zavar engedj rá a wc-kacsából, (csavart nyakú műanyag flakon), hagyd hatni 1-2 órát majd sikáld át a kefével. Párszor meg kell ismételni míg teljesen tiszta lesz. Ha nem segít, önthetsz rá ecetet és tehetsz bele szódabikarbónát, az is oldja a vízkövet.


Nem szép, de erre mondják hogy "tiszta" kosz. Mint egy lyuk a pólón vagy folt a szőnyegen. Szépséghiba. :)

2016. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Veszel egy üveg sósavat,ráöntöd,5perc múlva átkeféled mindenhol! Vigyázz,bőrödhöz ne érjen,szemedbe ne csapódjon,inkább tegyél fel szemüveget. Utána és közben is szellőztess,mert erős szaga van!

Amúgy ez tele van bacival,és az az ülőkére is felmászik. Mamádnak már ki tudja milyen baja van,mert a nők érzékenyebbek erre!

2016. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többi válaszoló is írta, sósav a legjobb. De! véletlen sem használj több féle vegyszert egyszerre pl sav és hypó együtt mérgező!
2016. dec. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

14 eves gyereknek ne ajanlgassatok mar a sosavat , konyorgom !! Es ha a szemebe csapodik ? Akkor annyi egy eletre !


Kerdezo, vegyel egy flakon Domestost, annak kifejezetten olyan a nyaka, hogy szepen a perem ala megy, es suru, nem csapodik szana szet. Hagyd allni , aztan kefeld ki. Az uloket is mosd at vele, higitva, kesztyuvel.

Ezt hetente csinald meg, hogy ne legyen ilyen csunya. Es legyen ott feltuno helyen, hogy eszbekapjon apukad is, hogy talan hasznalni kellene.

2016. dec. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Erre aztán domestost tehet akár 10 flakonnal is, oda az már kevés! Szerinted miért írtam,tegyen fel szemüveget? De lehet elég ha megveszi,szól a felnőtteknek,hogy hajrá,gyerünk bacit ölni és megcsinálják ketten! Csak nem olyanok,hogy így már ne segítenének!De ez így undorító!
2016. dec. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha 14 éves ha nem itt akkor is csak a háztartási sósav segít! Jóval olcsóbb és 1000x hatékonyabb mint bármi más!

Kesztyű, szemüveg, száj elé sál fel és lehet csinálni! Én dédimnél vetettem be miután mindennel rohadt sokáig sikáltam eredménytelenül! Felmosóval kiszedtem a vizet a lyukból (természetesen a fej egyből ment is a kukába!) -itt jön a büdös rész-, aztán ahogy körben öntöttem bele közben a wc kefével (szintén kuka utána!) átsikáltam, az egész dobozzal beleöntöttem, lehajtottam a wc tetőt és elmentem, pár óra múlva mikor visszamentem (dédim kórházban volt) még lecsukott wc tetővel lehúztam párszor, mikor felnyitottam mintha új lett volna! Én mondjuk vettem új ülőkét mert az alja menthetetlen volt (ezt otthon domestos törlőkendővel szoktam törölgetni)

2016. dec. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
22%
És az normális, hogy egy 14 éves olyan ember, hogy hamarabb alázza meg a nagyszülőket, mint utána olvasson a vécétakarításnak a neten?
2016. dec. 6. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
11%

Utolsóval értek egyet. Jogos a kérdése, teljesen.

Talán a koszos WC kitakarításának a módja mellett ezen is el kellene gondolkodni..

2016. dec. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%
Én már helyette, vennék egy új WC-t! Nagyon gusztustalan,hány éve nem volt az kitakarítva!
2016. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!