Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van valami oldal hogyan kell...

Van valami oldal hogyan kell a házimunkákat jól végezni vagy leírná valaki, hogy nagyjából melyiket mikor szokta, hogyan ossza be az idejét?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a párom 30 éves ő már külön lakik, szeretné ha hozzá költöznék és én is akarom. Az a gond viszont, hogy se főzni nem tudok se semmit amit egy háziasszonynak tudni kellene. Azt mondta, hogy neki ez nem gond majd ő megtanítja amit tudnom kell meg majd csináljuk együtt. Viszont engem nagyon bánt, hülyén érzem magam e miatt. Anyum se erőltette sose ezeket meg azaz igazság, hogy én se nagyon foglalkoztam ezekkel, de már most bánom, nem akarok csalódást okozni.

2017. jan. 2. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy héten egyszer, hétvégén csinálok nagyobb takarítást, utána vigyázunk a rendre.

Takarításkor minden szobában és a konyhában letörölgetek, utána kipucolom a wc-t, a fürdőt. Ezután felporszívózok és felmosok mindenhol.

Hét közben ezekre figyelünk:

- előszobában levesszük a cipőnket, nem mászkálunk cipővel a lakásban

- mosogatás után mindig kitörlöm a mosogatót, hogy ne legyen foltos, vízköves

- minden használat után letörlöm a tűzhelyet, hogy semmi se ragadjon rá

- csapot, mosdókagylót, kádat körbetörlöm, ha vizes lesz, hogy ne legyen foltos, vízköves

- wc kefét szerencsére mindenki ismeri és használja a családban


Függönyt mosni évente egyszer szoktam a fűtési szezon végén.

Ablakokat a függönymosáson kívül is letörlöm, ha pl. ráver az eső és pöttyös, foltos lesz.


Mosni egy héten kb. 2-szer szoktam. A mosógépen megtanulod, hogy milyen programok vannak, hogyan kell beállítani. A ruhákra rá van írva, hogy mit, hogyan kell mosni. De párod, anyukád is elmagyarázhatja. Egyébként mosáshoz sok tájékoztató van neten is. Egész jó leírások vannak.


Főzést meg gyakorolni kell. Keress olyan receptet, amit szívesen ennél és nem is túl bonyolult. Próbáld ki. Vagy kérj meg valakit, hogy tanítsa meg a kedvenc ételeidet.


De szerintem nem lesz gond, hiszen a párod mondta, hogy segít és majd mindent megmutat.

2017. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszodat!
2017. jan. 2. 12:36
 3/5 anonim ***** válasza:
A tűzhely tisztán tartásához egy általam használt ötlet: lefeded az egészet alufóliával, aztán csak azt kell cserélgetni. (egyszer egy főzős műsorban láttam)
2017. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos, az évi egyszeri (tavaszi) vagy kétszeri (ősszel is) nagytakarítás. Ilyenkor a konyhaszekrényeket, spájzot, az összes egyéb szekrényt kirakom, kívül-belül lemosom, elhúzom őket, és alattuk is feltakarítok. Polcok, egyéb bútorok ugyanígy. Selejtezés után rakodok vissza. Ajtókat, ablakokat, fűtéscsövet, stb. lemosom. Ezt sokan nem csinálják, idővel egy stabil koszréteg szépen felépül a berendezéseken, na ettől látszik redvásnak sok lakás, hiába a sok porszívózás, törölgetés.

A főzést bizony gyakorolni kell, több embert kérdezgess, főzzetek együtt, így lehet megtanulni.

2017. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia. En egy olyan kerdest irtam ki hogy hogyan legyek jobb haziasszony de engem sokan leugattak en viszont segitek neked ;)

Toltsd le a FlyLady/FlyHelper programot. Itt majd beoszthatod az idodet reggeli/du/esti teendokre. Ezt sajat eletedre szabhatod fughoen attol hogy otthonrol dolgozol, harom muszakban vagy negymuszakban. En itthon vagyok terhesen igy nekem konnyebb de amig dolgoztam nem ismertem ezt a programot es elso nap takaritottam utana pihentem igy viszont aktivan jut ido pihenesre es szorakozasra.

Megmutatom nalam hogy nez ki:

Reggel felkelek, beinditok egy mosast utana osszehajtogatom es elteszem a szaraz ruhakat. Kimegyek a konyhaba, megreggelizek, elpakolok magam utan, elmosogatok. Nagyjabol igy ennyi, a de tobbi resze az enyem. Tizkor odateszem az ebedet (hatkor kelunk) majd az fo maganak, kozben mosogatok. Megfo az ebed, megebedelunk, ki szoktam menni ilyenkor az udvarra, kimosom a macskak taljat, felseprek, ilyesmi.. majd bejovok, adok a macskaknak vmi maradekot, elpakolok mindenhol, kiteregetek, beinditok meg egy mosast ha van szennyes. Kihult a kaja, beteszem dobozba, floraszepttel vegigsuhanok a konyhan, majd vizes ruhaval a szobakban. Este elokeszitem a furdot a furdeshez, mindketten lezuhanyzunk, felmosok. Es igy nagyjabol ennyi. Hetvegente pucolok ablakot es tuzhelyet, havonta egyszer mossuk az autot. Parom ket helyen dolgozik, o az udvaron - fent es lent - szokott besegiteni.


Fozes


Heti menut irok, varialom, hogy valtozatos legyen. Heti 2x megyunk vasarolni. Hetfotol szombatig fozok vasarnap a templomba jaros napom olyankor csak sutit sutok.


Kasszat ketten kezeljuk, eloszor a szamlakat fizetjuk be. Hitelunk nincs.


Vasarolni evszakvaltaskor jarok, olyankor bevasarolok mindent (ruhat,cipot) havonta egyszer konyvesboltba, kormoshoz, fodraszhoz. Igy nagyjabol ennyi amit en tudok..

2017. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!