Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel takarítsam le róla a...

Mivel takarítsam le róla a vízkövet, hogy tartós legyen a dolog?

Figyelt kérdés
A zuhanynál a melegvíz oldalon az egész vezeték csupa vízkő. Vettem egy nagyon jó vízkőoldót, és az utmutató szerint használtam. Gyönyörű lett, szinte mint újkorában. Mondjuk ezt is vártam el a rengeteg dicséret után, amit ismerőseim meséltek. Viszont a gond az, hogy kb. 2 nap múlva, vagy még annyi se úgy nézett ki, mint amit le sem takarítottam...borzalmas. Pedig csak ketten vagyunk párommal, akik tusolunk, nem egy hadsereg. Otthon anyuméknál soha nem volt ilyen gond. Jó ott is vízköves volt, de inkább csak szó szerint a csap, nem a vízvezeték, és távolról sem ennyire. Ott letakarítotuk, akkor tök sokáig bírta.
2010. máj. 7. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg nagyon kemény a viz nálatok, ezért vizkövesedik minden. Ami segit - a vizköoldás után, de erre ugyanolyan jó a közönséges ecet is, csak olcsóbb és kevesbé egészségkárositó -, hogy minden használat után azonnal letörlitek szárazra. Egy kendö, vagy szivacskendö is elég. Pár pillanat munka csak használt után, de a különbség szemmel látható.
2010. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Használjatok zuhanyfüggönyt, akkor nem szóródik ki a víz.
2010. máj. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak olyan fémbevonatok amik jobban vonzzák katalizálják a vízkőképződést. Ezekkel semmit nem lehet csinálni. Annyit lehet még hogy kristályos citromsavval vízes ruhára szórva dörzsölöd meg a fémes felületet. A citrátok stabilabb vegyületek a vízkőképződés ellen.
2010. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!