Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nektek mi a véleményetek egy...

Nektek mi a véleményetek egy olyan családról, ahol ilyen a munkamegosztás?

Figyelt kérdés

Az anya végzi állandójelleggel (eltekintve valamilyen rendkívüli helyzettől):

- mosás

- főzés

-sütés

-takarítás (minden formája)

-vasalás

-bevásárlás (ritkábban közösen)

-gyerekek körüli mindennapi teendők (a gyerekek apja is van, hogy részt vesz ezekben, de inkább csak "játékból", a feladat része az anyáé)


Apa feladatai (melyeket, az anya soha nem végez el):

- minden olyan teendő, amit a ház körül meg kell csinálni, javítani

- a kert rendben tartása

- autó(k) tisztán tartása (kívül-belül)


Mind a két fél dolgozik.


Ennek a lényege valójában az lenne, hogy mi a véleményetek egy ilyen családról, ahol úgy is mondhatnám, hogy a hagyományos női feladatokat a feleség végzi, míg a férfi feladatokat a férj?

Szerintetek maradi, elmaradott gondolkodásra vall? (Sok helyen ezt olvasni, ezért kérdezem meg!)

Tudom, hogy persze, amíg nekik jó, addig mindegy, stb. De engem érdekel mások véleménye ilyen kapcsolatról, esetleg arról, hogy nálatok hogy van, hogyan találjátok ideálisnak.



2017. febr. 17. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Semmi, nálunk 20 éve jól működik. És nem érdekel, ki mit gondol róla, pláne nem a harminc évesen kétszer elvált ismerősök...
2017. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Nehéz kérdés, mert nyilván személyiségtől is függ. Van, aki nőként rabszolgának érezné magát ebben a helyzetben, van akinek ez teljesen természetes.

Mi inkább középutas család vagyunk (és ebből kifolyólag nekem ez a "normális"), ahol egyrészt megmaradt néhány a hagyományos felosztásból: én főzök-sütök, mosok, a konyhát teljesen rendben tartom, intézem a gyerekek ruhatárát (nagyrészt a férjemét is), könnyebb kerti feladatok...férjemé a ház körüli javítások, nehezebb kerti munkák, kutyák ellátása (etetés, kutyagumi szedése). Viszont a ruháit (amit muszáj: ingek pl.), mindenki maga vasalja (gyerekekét én), takarítani közösen szoktunk, bevásárlást, autó takarítást hol egyikünk, hol másikunk csinálja, hivatalos ügyeket (ilyen-olyan bevallások, szolgáltatokkal ügyintézés, ha kell valamit) többnyire én intézem, de a számlákat férjem utalja el, óraállásokat is ő diktálja.

2017. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Amit leírtál példában a nő többet dolgozik.

A főzés, takarítás, gyerekellátás mindennapos, bevásárlás, mosás, vasalás mondjuk kétnaponta.

De az autót nem kell kétnaponta takarítani még gyerek mellett sem, télen nincs igazán kerti munka, hacsak nem egy tanyáról beszélünk. A kerítés sem döl ki naponta, hogy újra kelljen szögelni, festeni. Ha meg a gázzal van vmi, vagy csőtörés stb., ahhoz úgyis szerelőt hívnak.

2017. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Az exemnél így volt (bár ő a kerti munkákat sem végezte el, javításokhoz meg nem igazán értett). Nem csak emiatt lett vége a házasságunknak, de azért az is szerepet játszott, hogy mindent elvárt, de semmit nem tett a közösbe. Ha én nem voltam elérhető (pl. kórházba kerültem), életképtelenné vált, nem tudta, hogy működik a mosógép, vagy hogy kell megfőzni egy tésztát.

A mostani páromnál érzem a különbséget! Ő előzőleg évekig élt egyedül, így számára teljesen természetes minden házimunka, hiszen önmagát is el kellett látnia. Mindenben szívesen és önként segít. Többször arra jövök haza, hogy ki van porszívózva, fel van mosva. Ha gyorsan ki kell vasalni egy inget, nem engem ugraszt, hanem kivasalja magának. A házimunkák nagy részét így is én végzem, de nagyon jólesik, hogy sok mindent megcsinál magától. Régen azt hittem, az a természetes, hogy a nő a házicseléd, de most már tudom, hogy nem!

2017. febr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem az vall maradi gondolkodásra, ha a fizikailag nehezebb munkát a férfi végzi, a könnyebb munkát pedig a nő, hanem az, ha az összes házimunkát a nő végzi, amíg a férfi pihikézik, pl. ahol nincs kert.
2017. febr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Háznál ez teljesen rendben van. Egy háznál elég sok a ház körüli munka.

Lakásban viszont a házimunkában többet segít a normális férfi, mivel ház körüli teendő nem gyakran van

2017. febr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudni kéne pontosabban, mennyi olyan teendő van, "amit a ház körül meg kell csinálni, javítani", ill. a kert mekkora és mivel van beültetve. Ezek döntően befolyásolják, mennyi munkája van a férjnek, tehát azt is, hogy igazságos-e így a munkamegosztás.
2017. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk ez így működik, de ezt természetesnek veszem, mert terhes táppénzen vagyok, férjem két helyen dolgozik, övé a kert is majd tavasztól. Elmesélem, nálunk hogy néz ki egy nap. Ha hétfő, szerda és csütörtök van, akkor hajnal 6-kor felkelek, egy óra lusti, ágyba kapom a kávét, reggelit csinálok, férjem kitakarítja a kandallót és begyújt, majd majd eszünk, elmosogatok. Seprésben, felmosásban segít, mert ki kell húzni az ágyakat, stb. Beindítok egy mosást, 3:55 percre. Azalatt én gyorsan rendet rakok, port törlök, főzök, mosogatok, adok a macskáknak enni. Pihizek, ránézek a kajára, hogy áll. Kiteregetek. Eszünk, mosogatok, seprés, felmosás (most ágy, ilyesmi nincs elhúzva csak felületesen) Utána suli. Majd hazajövök, lefürdök, fürdőt gyorsan rendbeszedem, vacsizunk, mosogatok, fogmosás, pihenés. A többi napokon a nnyi változik, hogy olyankor az udvarra is van idő fordítva ill most már egyre többször járunk ki a kertbe, figyeljük, mikor lehet rotálni már. Az udvart legtöbbször férjem teszi rendbe én csak csacsogok neki. Jövő hónaptól másodállása is lesz, elég neki majd a kert. A kapcsolatunk nagyon jól működik, sok programunk van, sokat járunk vendégségbe. Ami nagyon mocskos munka, azt átvállalja tőlem: pl a heti egyszeri tűzhelytakarítást, a dzsuvás tepsik stb elmosogatását, tiszta függöny felrakását. Hetente áthúzzuk közösen a lepedőt, ágyneműket, kéthetente ablakpucolás/függönymosás, havonta autótakarítás, vebdégház takarítása. Esténként újra seprés, felmosás, hogy ne porozódjunk. Ő, mikor délután pihenünk, psezni szokott, én netezni, olvasni, tanulni, kötni. Mikor mit. Solszor kimegyünk sétálni is bár jövő hónaptól másabb lesz. Kevesebbet látom, többet járok vizsgálatokra, ha itthon is lesz, ott a kert ami majd csak nyáron, szüretkor lesz az én reszortom.
2017. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!