Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan osztjátok be a...

Ti hogyan osztjátok be a takarítást, házimunkát? Mi az amit napi, heti, havi rendszerességgel végeztek? Ágyneműt, függönyöket milyen rendszerességgel mostok?

Figyelt kérdés
2017. febr. 20. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Ebédlőt, konyhát, közlekedőket Naponta porszívózni szoktam és felmosni.A szobákat Hetente porszívózom, port törölni szintúgy Hetente.

Ágyneműt minden héten cserélem, függönyöket 3 Havonta mosom ki.

Fürdöszobát heti 2-3x Domestossal takarítom.

2017. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
heti 1x takaritja a lakast a takaritono. Fuggonyt szerintem jo ha felevente mosunk. Agynemut meg kethavonta.
2017. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Naponta mosogatás,

hetente portörlés, porszívózás, WC, fürdőszoba takarítása

Havonta ágyneműcsere, függönyöket évente kétszer mosom ki, mert nagyon utálom vasalni őket.


Egyébként zónázom, ami azt jelenti, hogy a heti takarítás mellé beveszek olyan takarítani valót, amit nem kell minden héten. pl. körbemosom egyik héten a fürdőszobát, másik héten a konyhát. stb

2017. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Robotporszívó naponta megy (macskák miatt muszáj)

Mosogatógép 2-3 naponta

Mosógép, szárítógép heti 2-3 adag (általában szombat)

Kád, fürdő, wc, csempe, mosdó takarítás péntek du

Portörlés szintén péntek du

Üvegfelületek is péntek du

A konyhában főzés után mindig rendet rakunk és letöröljük a pultot így ott nincs külön rendszeres takarításra szükség.


Függönyöket évi kb. 2x szoktam mosni.

2017. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hetente porszívózok, felmosok, a gyorsan porosodó részeket letörlöm+WC-t, mosdót, kádat takarítok.

Havonta mindent alaposan kitakarítunk (ablakkeretek, kamra stb.)Az ágyneműket 2-3 hetente mosom, a függönyöket évente kétszer.

2017. febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én ezekhez képest lusta disznó vagyok.

A konyha minden nap rendben van, sokat főzök,főzés közben van idő pakolgatni és takarítani.

De porszívózni max hetente,de inkább két-három hetente porszívózok,portörlés max havi egyszer.

Ágyneműt kb 1-2 havonta mosok,mert mindig este fürdök,tisztán fekszem le.

Függönyöm nincs,ablakot fél évente egyszer takarítok.


Hozzáteszem,hogy párommal mindketten csak éső este érünk haza,hétvégén sem mindigy vagyunk itthon

2017. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem osztom be, hogy mikor mit kell csinálni, úgy is látom.

Általában így szokott lenni:

Mindennap:

mosás, mosogatás, ágyazás, ruhahajtogatás, rendrakás, a konyhában a pultot, asztalt naponta többször kell letörölgetnem. wc takarítás.

2 naponta porszívóznom kell, ilyenkor fel is mosok.

Hetente takarítom a fürdőt.

1-2 hetente ágynemű mosás, portörlés és nekünk van szekrény az előszobában, ott is ilyenkor rakok rendet, mert abban minden van már egy hét után.

2-3 havonta ablak, ajtó, függöny mosás. Valamint ilyenkor szoktam a konyhai szekrényeket is rendbe tenni, letörölgetni.


Kertes ház, 2 gyerek és 8 kinti-benti macska, bár inkább kintiek :)

2017. febr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Sosem értettem, hogy képes valaki pl. egy hónapig ugyanabban az ágyneműben aludni?!

Mi nem csak este, de reggel is zuhanyzunk, csak mi nem kizárólag alvásra használjuk az ágyneműt, hanem mindennap más tevékenységet is csinálunk ott.S mivel nem szoktunk zokniban lábat mosni, így adódnak foltok az ágyneműn.

Különben is imádom a friss ágynemű illatot.

2017. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én bevallom,hogy túl lusta vagyok hetente ágyneműt húzni,sőt kéthetente is. Én ott csak aludni szoktam. Nem szexelek, nem eszek és semmi mást nem csinálok ott,mint pucér seggel alszok :D feleslegesnek tartom az ágyhúzással járó hercehurcát hetente megismételni..


Sokkal több jó dolog van,amivel a szabadidőm el tudom tölteni,mint a lakás takarítása. Vendégek csak akkor jönnek,ha hívom őket, így nagytakarítást is elég akkor csinálnom.


E helyett dolgozom, sportolok, karriert építek, kézműveskedem,zenélek, és jókat főzök sütök. Nekem ezzel telik az időm,nem a takarítással

2017. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek szíve joga úgy élni, ahogy akar.

Mi szeretjük a friss ágyneműt, a friss törölközőt, alsóneműt és inget/felsőt Naponta cseréljük, nadrágot heti 2-3x.

Szeretjük a tisztaságot magunk körül, de engem aztán nem zavar, ha mást a kosz esz meg.Szerencsére a baráti társaságunk is olyan mint mi, magyarán nem a retekben élnek.

2017. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!