Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy szoktatok mosni?

Ti hogy szoktatok mosni?

Figyelt kérdés
Én a régebbi ruhákat, amik már nem engednek színt, egybe szoktam mosni plusz rakok bele egy színfogó kendőt. De ha veszek új, élénk színű ruhákat, hogyan mossam őket? Pl egy piros vagy sárga póló, sötétkék farmer? Egy mosást nem indítok el egy pólónak vagy egy farmernek, de az új ruhák nagyon sok színt engednek, és oda a színfogó kendő se elég (tapasztalat...) Akkor hogyan? Vagy mit milyen mosószerrel mostok? Persilből mosógélt pl nem is árulnak fehér ruhákhoz, csak színeshez van meg univerzális.

2017. febr. 23. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindent egybe mosok színfogó kendővel. Ha új ha régi, de pl az én ruháim ritkán engednek színt. Én helyedbe akkor szétválasztanám piros és árnyalatai/ sötétek/ egyéb tarkák kategóriára. Ha nem csak magamra mosnék és lenne annyi cucc akkor ezt választanám :D

Amúgy mosóporból Ariel v Persil öblítőből meg sima DM-eset használok.

2017. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a színfogóban. A fehéret külön mosom 60 C-on, ez alap. A színeseket külön világosabb, sötétebb 40 C-on. Tipikusan a piros, farmer és fekete engedi a színeket, ezeket lehet együtt is, ha nem világos árnyalatok. Persil senzitív folyékonyat használok, az mindenhez jó, nem vacakolok ezerféle mosószerrel.
2017. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én a régebbi fekete pólómhoz is simán berakom a fehéret, és meg sem fogja (bár tényleg pár éves póló, szóval átesett már jó pár mosáson). A színfogókendő amúgy jó, nekem mindig megfog egy pici színt, ha van élénkebb ruha, akkor többet is. Egyszer jártam pórul, mert egy kendőt raktam be, teljesen piros lett, de a piros pólóm még így is megfogta a világosabb ruhát is.
2017. febr. 23. 15:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Amelyik engedi a színét, áztasd egy éjszakára ecetbe, az fixálja a színét. A festődékben is ecetet használnak.
2017. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fehéret, világosat külön. Pl. direkt hasonló színű törölközőket, ágyneműket veszek. Ezeket magasabb hőfokon.

Mosok sötétet, fekete, szürke, sötét színű ruhák alacsonyabb hőfokon.

Világosat, krémszínű, pasztell ruhák, szintén alacsony hőfokon.

Ha van valami nagyon színes az általában mehet a sötétekhez, azokat csak nem fogja meg. Ha nagyon élénk, de igazán nem is világos és nem is sötét, akkor azt az egy-két darabot pedig kimosom kézzel.

Színfogót nem használok.

Ezeket úgysem mosnám együtt, mert egyszerre úgysem fér minden a gépbe. Egy-egy darabot meg nem gond kézzel kimosni.

2017. febr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én meg még soha nem használtam színfogó kendőt és az új ruhákat sem szoktam külön mosni. Ugyanúgy megy a fehér a fehérhez, a tarka a tarkához. Eddig még semmi nem fogott meg semmit... úgy néz ki, csak én vagyok ilyen szerencsés. :D
2017. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként Ariel mosókapszulát használok, régen mosóport.
2017. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is Ariel mosókapszulát használtam, de néha nem oldódott fel, és rajt maradt a ruhán a gél, ami a kapszulában volt. Olyan volt mint a .... inkább nem mondom ki, csak lila színben. Azóta rendes gélt veszek.
2017. febr. 23. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Rendszerint olyan ruhákat veszek, amik passzolnak színben a már meglévőkhöz.

Sötét, fehér és tarka mosást szoktam indítani. Ha sok a piros ruha, akkor egy rövidebb programon mosom ki azokat, mert annyi nincs, hogy egy egész adagot kitegyen.

Ariel mosópor+fehér lenor

2017. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

minden szint a saját színével mosok, ha mixeled fehéret elszinezodik.

A fehéret szín kímélo géllel és a feketét is azzal mosom + szürke színeket is, piros + rózsaszín, sárga és egyébb színek.

30 perces mosás és 35-40!fok szerintem elég. Soha semmi baj nem volt meg így.

2017. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!